Filmy statek, krew, mapa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje statek, krew, mapa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Steve Rogers postanawia zaciągnąć się do wojska, jednak jest do tego zbyt słaby. Zostaje poddany eksperymentowi, który czyni z niego siłacza zdolnego pokonać wszelakich wrogów.

Mumia

7,1
Grupa poszukiwaczy skarbów, przeczesująca egipskie ruiny natrafia na ślad zaginionego miasta Hamunaptra. Odkopują tam mumię kapłana i wskrzeszają ją do życia.
Podczas wojen napoleońskich brytyjska fregata "HMS Surprise" i o wiele większa francuska jednostka wojenna wyposażona w działa o wielkim zasięgu, zapędzając się w walce przybliżają się do wybrzeża Ameryki Południowej. Russell Crowe występuje jako kpt. Jack Aubrey. Nazywany przez załogę "Lucky Jack" jest lubianym i darzonym zaufaniem człowiekiem, nawet po walce, która rozpoczęta z pobudek osobistej zemsty doprowadza niemal do ruiny statku.


Agent nieruchomości nieświadomie udaje się do zamku wampira Nosferatu, aby podpisać umowę o zakupie posiadłości.

Robin Hood

6,8
7,4
Oto Anglia w trzynastym wieku. Kraj jest osłabiony wojnami, niezbyt poprawnie rządzony i nękany wojnami wewnętrznymi. Stoi w obliczu inwazji wojsk zza granicy. Robin razem z grupką Banitów chce bronić Anglii, przywrócić jej dawną chwałę i zdobyć serce wdowy Lady Marion.
Dziesięć lat po pokonaniu potwornego Krakena Perseusz (Worthington) — półbóg, syn Zeusa (Neeson) — próbuje wieść w małej wiosce spokojniejsze życie rybaka i samotnie wychowywać swojego dziesięcioletniego syna Heliosa. Tymczasem między bogami a tytanami toczy się walka o władzę. Bogowie, bardzo osłabieni brakiem oddania ludzi, tracą panowanie nad uwięzionymi tytanami i ich okrutnym przywódcą, Kronosem, ojcem władających od wielu lat braci: Zeusa, Hadesa (Fiennes) oraz Posejdona (Danny Huston). Trójka ta dawno już obaliła swojego potężnego ojca, pozostawiając go na pastwę losu w ponurej otchłani Tartaru, lochu znajdującego się głęboko w mrokach krainy podziemia. Kiedy Hades oraz syn Zeusa, bóg Ares (Edgar Ramírez), porzucają lojalność i zawierają pakt z Kronosem, aby porwać Zeusa, Perseusz nie może powstrzymać się przed podążeniem za swym prawdziwym powołaniem. Tytani stają się coraz silniejsi, boskie siły Zeusa słabną, a na Ziemi rozpętuje się prawdziwe piekło. Z pomocą wojowniczej królowej Andromedy (Rosamund Pike), syna Posejdona — półboga Argenora (Toby Kebbell) oraz upadłego boga Hefajstosa (Bill Nighy), odważny Perseusz wyrusza na niebezpieczną wyprawę w głąb podziemi, aby uratować Zeusa, obalić tytanów i ocalić ludzkość.
Piąta część kasowej serii. Dawno temu Alice padła ofiarą spisku bezwzględnej korporacji. Teraz walczy o przetrwanie w świecie opanowanym przez hordy bezwzględnych zombie. Kolejna odsłona kultowego cyklu z Millą Jovovich w roli głównej. Za kamerą ponownie Paul Anderson – twórca takich blockbusterów, jak Mortal Kombat, Alien vs. Predator oraz Death Race.
W 1685 roku angielski król James skazuje lekarza Petera Blooda, który udzielił lekarskiej pomocy rannemu buntownikowi, na deportację na Jamajkę w charakterze niewolnika. Na Karaibach Peter Blood wiedzie nędzne życie do czasu, gdy udaje mu się zbiec z wyspy wraz z kilkoma przyjaciółmi na przechwyconym statku. Od tej pory staje się piratem i wodzem hiszpańskich buntowników walczących przeciwko okrutnym rządom króla.
W pierwszych latach XVII wieku Północna Ameryka wygląda tak samo, jak przez minione 5 000 lat. Na olbrzymim, bogatym w lasy i zwierzynę terenie mieszka wiele różnorodnych i żyjących w zgodzie z przyrodą plemion zachowujących miedzy sobą wątły rozejm. Niewiele trzeba, aby go zerwać. Wiosną, w kwietniu 1607 roku do brzegów Wirginii przybijają trzy okręty wraz ze 103 osobami na pokładzie. Przybyli z Anglii, by dla zatrudniającej ich firmy - Virginia Company, założyć w Nowym Świecie - jak wtedy określano Amerykę - pierwszą brytyjską kolonię. Wśród pasażerów jednego ze statków jest buntowniczy, 27-letni John Smith (Colin Farrell). Weteran wielu europejskich wojen jest skazany na śmierć za niesubordynację, ale kiedy tylko statki przybijają do brzegu zostaje ułaskawiony przez kapitana Christophera Newporta (Christopher Plummer). Newport wie, że Nowy Świat kryje w sobie wiele niebezpieczeństw i tylko od doświadczonego oraz niestroniącego od ryzyka Smitha może zależeć bezpieczeństwo przyszłej kolonii.
Rok 1943. Historia grupy Algierczyków wcielonych do armii francuskiej podczas II wojny światowej. Saïd, Abdelkader, Messaoud i Yassir są przedstawicielami różnych klas społecznych, których połączyła gotowość do walki z nazistami w obronie ojczyzny. Jednak ze względu na swe pochodzenie są traktowani jak żołnierze drugiej kategorii, których można w rozmaity sposób dyskryminować, na przykład obcinając racje żywnościowe. Nie jest też brana pod uwagę możliwość awansowania ich. Złota Palma w Cannes 2006 za główną rolę męską. Nominacja do Oscara 2007 za najlepszy film nieanglojęzyczny.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…