Filmy pocałunek, list, fortepian

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pocałunek, list, fortepian. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Satyra na lata PRL-u. Serial opowiada o przygodach kilku rodzin pochodzących z różnych grup społecznych. Wszyscy bohaterowie wprowadzają się do nowo oddanego bloku na warszawskim osiedlu. Na nowych mieszkańców czeka wiele niespodzianek oraz przebiegły gospodarz Anioł.

Wygrany

6,0
Młody wybitny pianista po zerwaniu tournee po Europie ma do zwrócenia organizatorom ponad 300 tys. euro. Na swej drodze spotyka niezwykle barwną postać, emeryta, gracza na wyścigach konnych, próbującego bezskutecznie wygrać duże pieniądze. Dążąc od tej pory do sukcesu razem, odkrywają prawdziwą przyjaźń i realizują marzenia o wielkiej wygranej i osobistej wolności.

Amonit

6,5
6,2
Fabuła Ammonite kręci się wokół homoseksualnego związku dwóch kobiet. Akcja przeniesie nas na południowe wybrzeże Anglii z lat 40. XIX wieku. Poznamy brytyjską paleontolog Mary Anning, której to życiem inspirowany jest ten film. Kobieta zakochuje się w młodszej i pochodzącej z wyższej klasy społecznej Charlotte Murchison. Zobaczymy jak pierwsze animozje i brak zrozumienia przeradzają się w miłość i szaloną namiętność.


Dla większości licealistów, przez cały czas trwania nauki, liczy się tylko jedno - imprezka. A ta największa i najistotniejsza odbywa się zawsze na zakończenie nauki. Właśnie nadszedł ten dzień dla Prestona, Kennego, Williama i Amandy, jednak każdy z nich, ma dziś do wypełnienia inne zadanie.
Jest to pełna humoru i ciepła opowieść o paryskiej cyganerii epoki romantycznej, skupionej wokół salonu Madame George Sand. Skandalizująca pisarka, zauroczona muzyką Chopina pragnie za wszelką cenę podbić serce wielkiego Polaka narażając się na plotki i niewybredne dowcipy.
Powszechnie szanowany prawnik Walter Bridge jest głową statecznej rodziny. Jego konserwatywne poglądy nadają ton życiu pozostałych domowników. Żona Waltera India nauczyła się podporządkowywać woli męża, jednak w głębi duszy tęskni za partnerskim układem i ciepłem miłości. Dorastające dzieci państwa Bridge zaczynają kwestionować surowe zasady ojca. Rodziną wstrząsają coraz silniejsze konflikty. Walter Bridge musi zweryfikować swoje podejście do życia, jeśli nie chce dopuścić do rozpadu rodziny.
Ojciec chłopca, świeżo owdowiały pisarz Charles Thénier (Michel Duchaussoy) na skutek szoku trafia do kliniki na leczenie. Po skończonej terapii rozpoczyna poszukiwania mordercy swojego syna i przyrzeka sobie, że go zabije. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności udaje mu się odnaleźć świadka wypadku, który w pędzącym samochodzie rozpoznał pasażerkę - znaną aktorkę Hélène Lanson (Caroline Cellier). Charles nawiązuje z nią znajomość, która wkrótce przeradza się w romans, a przy okazji dociera do mordercy - szwagra Hélène, Paula Decourta (Jean Yanne). Jednak zamiast od razu dokonać zemsty, Charles postanawia poddać winowajcę psychicznym torturom i zapewnić sobie alibi.
Maj 1946 roku. Po dziewięciu latach internowania, Antonin Artaud (Sami Frey), aktor, artysta, pisarz, ostatecznie opuszcza azyl psychiatryczny, by powrócić do Paryża do swojej rodziny. Jacques Prevel (Marc Barbé), młody poeta, podąża za Artaudem w wędrówce między domem zdrowia Ivry'ego i Saint Germain-des-Prés, jednocześnie dążąc do tego samego co on: poezji, narkotyków i absolutów. Prevel staje się uczniem i towarzyszem jego geniuszu, którego kroniki obserwują aż do jego śmierci, dwa lata później. W tym powojennym Paryżu, gdzie poznaje nędzę i cierpienie, Prevel dzieli swoje życie między dwie kobiety, Rolande (Valérie Jeannet) i Jany (Julie Jézéquel), jednocześnie przywiązując się do Antonina, którego był synem, przyjacielem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…