Filmy lwów

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lwów. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wniebowstąpienie

Opowieść rozgrywa się w czasie agresji Niemiec na Związek Radziecki. Zajmują Lwów, gdzie od razu rozpoczynają się masowe prześladowania Żydów, którzy pozostali w mieście. Lwowianie gremialnie uciekają, także główni bohaterowie filmu: małżeństwo Raisy i Sebastian, którzy przedostają się do Warszawy. Sebastian jest Żydem, więc muszą się ukrywać. On nie wytrzymuje napięcia, popada w obłęd, choroba nasila się do tego stopnia, że stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla żony...

Miłość ci wszystko wybaczy 7.5

Obraz przedstawiający życie Hanki Ordonówny, jednej z najsłynniejszej piosenkarek polskich przedwojennych kabaretów. Jej kariera zaczęła się w 1918 roku w Warszawie by potem występować we Lwowie i Lublinie i ponownie powrócić do stolicy gdzie odniosła szereg największych sukcesów i stać się prawdziwą gwiazdą. Pasmo sukcesów przerwała wojna, podczas której opiekowała się tysiącem polskich sierot.

Komedianty 5.5

Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Objazdowa trupa teatralna ma zamiar wystawić w Bochni "Hamleta". Całą grupą kieruje starsza aktorka, której kochankiem jest Hipolit. W nim z kolei zakochana jest utalentowana Dziunia. Zespół na przemian odnosi sukcesy i porażki. Nie wszyscy dostrzegają talent Dziuni. Bogaty hrabia widząc jej aktorskie umiejętności stara się namówić ją na wyjazd do zachodniej Europy.


Sprawa Gorgonowej 7.2

30 grudnia 1931 roku zamordowano 17-letnią córkę inżyniera Zaremby. O morderstwo oskarżono Ritę Gorgonową, gospodynię, kochankę i opiekunkę dzieci Zaremby. Gorgonową aresztowano. W 1932 roku sąd we Lwowie, mimo braku ewidentnych dowodów winy, pod presją opinii publicznej wydaje wyrok śmierci. Film oparty jest na autentycznych wydarzeniach.

Słowa kluczowe