Akcja 1976

Przedstawiamy listę 109 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1976 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ucieczka Logana 7.4

XXIII wiek. Ludzie mieszkają w zamkniętych miastach i nie mają prawa żyć powyżej trzydziestu lat. Specjalne grupy policyjne pilnują "prawa i porządku", eliminując jednostki osiągające wyznaczony limit wieku. Tytułowy bohater, Logan wyłamuje się z ustalonych zasad, pragnąc odkryć tajemnicę klasy rządzącej...

Strażnik prawa 6.8

Kilkuosobowa grupa terrorystów napada na policyjny magazyn broni. Ich następnym krokiem jest porwanie burmistrza. Do rozwiązania tej sprawy przydzielony zostaje Harry Callahan, wraz ze swoją nową partnerką, Kate Moore. Harry jednak ma z nimi osobiste porachunki, bo przy napadzie na magazyn bandyci zabili jego przyjaciela.

Atak na posterunek 13 6.7

Uliczny gang z Los Angeles wypowiada wojnę posterunkowi policji, dlatego że udzielił schronienia człowiekowi, który był świadkiem morderstwa. Z powodu strzelaniny zostaje odcięte zasilanie elektryczne i połączenie telefoniczne, a członkowie gangu czekają na zewnątrz nożami i bronią palną, podczas gdy okolica zostaje odseparowana od świata.


Aniołki Charliego 7.8

Głównymi bohaterkami są trzy niezwykle atrakcyjne kobiety, które pracują dla prowadzącego agencję detektywistyczną Charliego Townsenda. Ich szef jest wyjątkowo tajemniczą osobą i nigdy nie ujawnił swojego oblicza. Jego pracownice mogą usłyszeć jedynie jego głos. Jill, Kelly i Sabrina są odważne, wysportowane i silne. Dzielnie walczą z przestępcami i potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji.

12 prac Asterixa 7.6

XII Prac Asteriksa jest pierwszą opowieścią napisaną specjalnie dla kina, to znaczy, że akcja nie opiera się na żadnym komiksie - jest całkowicie autonomiczna. Swoją drogą jest to chyba jedna z najbardziej nieprawdopodobnych opowieści o przygodach Galów. Galowie zmagają się z 12 zadaniami wyznaczonymi przez Cezara.

Korsarz 5.0

"Czarny Korsarz", pod takim przezwiskiem kryje się książę Emilio di Roccabruna. Ma niewyrównane porachunki z gubernatorem van Gouldem, który zabił jego ojca. Podczas ataku na gubernatora ginie dwóch braci Emilio. Atak piratów nie przebiegł po ich myśli, dodatkowo książę zakochuje się w córce van Gouldea...

Zemsta Shaolin 7.0

Klan Wu Tang dzięki swoim umiejętnościom sztuk walki, wprowadza w kilku Chińskich miastach swoje rządy terroru i bezprawia. Wszystkich którzy próbują im się przeciwstawić, wojownicy klany zabijają na specjalnie utworzonych arenach. W jednej z takich walk dwaj bracia Fang Shih i Fang Hsiao tracą ojca. Chłopcy nie mogąc się z tym pogodzić, postanawiają się zemścić. Ale by tego dokonać, muszą najpierw udać się do klasztoru Shaolin i nauczyć się nowych umiejętności.

Dynamiczne ciosy mistrzyni karate 8.0

Po licznych morderstwach policjantów komisarz postanawia rozpocząć trening sztuk walki dla swoich podwładnych. O kontrakt rywalizują dwaj mistrzowie. Bojąc się przegranej Nikaido wyzywa swojego konkurenta na pojedynek. Dzięki pomocy swoich ludzi udaje mu się go pokonać i ciężko ranić. Upokorzony Kazuma zaczyna trenować z córką. Po latach dorosła Yumi, wyrusza do Japoni by dokonać zemsty na Nikaido i jego zabójcach.

Waleczni mnisi z klasztoru Shaolin 6.5

Jednym z ostatnich miejsc, które zaciekle bronią się przed dynastią Qing, jest Klasztor Shaolin. Z całego świata przybywają młodzi ludzie, aby uczyć się u najlepszych mnichów na całym świecie. Przez wiele lat nikt nie został przyjęty, jednak pewnego dnia, nie pierwszej już młodości opat, ogłasza nabór na nowych uczniów.

Maratończyk 7.3

W wypadku samochodowym w Nowym Jorku ginie emigrant niemiecki Klaus Schell, brat poszukiwanego zbrodniarza wojennego Christiana Schella. Przypadkowym świadkiem tej śmierci jest student "Babe" Levy , trenujący biegi maratońskie. Wkrótce z niewiadomych przyczyn znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Słowa kluczowe