Thriller 1976

Przedstawiamy listę 76 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1976 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lokator 7.9

Polański wciela się w postać Trelkovskiego, cichego i niepozornego urzędnika, którego szare życie wypełnia się strachem i grozą, kiedy wprowadza się do nowego mieszkania. Do narastającej paranoi przyczyniają się inni lokatorzy, którzy nie zrobią niczego, by pomóc mu opanować obsesję na tle tragicznego losu poprzedniej lokatorki. Czy lęki Trelkovskiego są istotnie uzasadnione czy też są po prostu wynikiem jego prawdopodobnego załamania nerwowego?

Wszyscy ludzie prezydenta 7.5

Adaptacja powieści autorstwa dwóch dziennikarzy, Carla Bernsteina i Boba Woodwarda o aferze Watergate. Dzień po dniu możemy śledzić najsłynniejszą aferę dziennikarską XX wieku. Dwóch reporterów dziennika "Washington Post" prowadzi dochodzenie dotyczące włamania do siedziby komitetu wyborczego Partii Demokratycznej...

Taksówkarz 8.2

Weteran wojny wietnamskiej zostaje taksówkarzem. Jeździ głównie w nocy, od najgorszej strony poznaje życie Nowego Jorku. Nie może pogodzić się z otaczającym go zewsząd złem i zakłamaniem. Przygotowując się do zamachu na senatora poznaje dwunastoletnią prostytutkę, którą postanawia odesłać do domu...


Atak na posterunek 13 6.8

Uliczny gang z Los Angeles wypowiada wojnę posterunkowi policji, dlatego że udzielił schronienia człowiekowi, który był świadkiem morderstwa. Z powodu strzelaniny zostaje odcięte zasilanie elektryczne i połączenie telefoniczne, a członkowie gangu czekają na zewnątrz nożami i bronią palną, podczas gdy okolica zostaje odseparowana od świata.

Strażnik prawa 7.0

Kilkuosobowa grupa terrorystów napada na policyjny magazyn broni. Ich następnym krokiem jest porwanie burmistrza. Do rozwiązania tej sprawy przydzielony zostaje Harry Callahan, wraz ze swoją nową partnerką, Kate Moore. Harry jednak ma z nimi osobiste porachunki, bo przy napadzie na magazyn bandyci zabili jego przyjaciela.

Sherlock Holmes w Nowym Jorku 7.0

Sherlock Holmes (Roger Moore) udaje się do Nowego Jorku aby rozwiązać nową zagadkę. Zostaje tam porwany syn jego pierwszej miłości - Ireny Adler (Charlotte Rampling). Podejrzenie pada na odwiecznego wroga detektywa, profesora Moriartyego (John Huston).

Blood Voyage 2.0

Grupka przyjaciół wybiera się w rejs luksusowym jachtem na Hawaje. Beztroski urlop szybko zmienia się w koszmar, gdy kolejni członkowie wyprawy zaczynają ginąć z ręki mordercy będącego jednym z nich.

Spalone ofiary 7.0

Ben (Oliver Reed) i Marian (Karen Black) wynajmują na wakacje gotycką posiadłość na kalifornijskiej wsi. Udają się tam wraz z synem Davidem i starą ciotką Elizabeth (Bette Davis). W domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy: niektórzy domownicy zaczynają się bardzo dziwnie zachowywać, inni spotykają się z niewytłumaczalnymi zjawiskami.

God Told Me To 4.0

Miastem wstrząsa nagle fala morderstw. Obłąkany snajper zabija spokojnych przechodniów. Właściciel sklepu rzuca się z nożem na klienta, a policjant strzela do oglądających paradę tłumów. Nie jest to zwyczajne zachowanie. W dodatku mordercy to ludzie zwykle bardzo mili i uśmiechnięci. Teraz zaś wszyscy podają to samo wytłumaczenie "Usłyszałem głos Boga".

Dom na Słomianym Wzgórzu 2.0

Znany pisarz szukając natchnienia do swojej nowej powieści wyjeżdża do domku na wieś. Wkrótce do pomocy wynajmuje sobie sekretarkę. Kilka dni później zjawia się Linda. Kobieta jednak tylko pozornie chce mu pomóc, tak naprawdę bowiem obwinia go o śmierć męża i postanawia się zemścić.

Słowa kluczowe