Dokumentalny 1983

Przedstawiamy listę 98 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1983 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sensacje XX wieku 8.0

Serial opowiadający o najważniejszych postaciach i wydarzeniach II wojny światowej, od Lisa Pustyni po brutalną walkę o władzę, która nastąpiła po śmierci Stalina.

Filmgore

Prowadzona przez mistrzynię makabry, Elvirę, krwawa kolekcja złożona z fragmentów filmowych, z najbrutalniejszych filmów, z lat 60. i 70. Są to więc Święto krwi (1963), Dwa tysiące maniaków (1964), The Astro-Zombies (1968), Carnival of Blood (1970), Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974), Snuff (1976), Drive in Massacre (1976), Dr. Jekyll's Dungeon of Death (1979) oraz The Driller Killer (1979).


Czuję się świetnie

Fabularyzowany dokument. Rok 1983. Zespół MAANAM odnosi ogromne sukcesy na polskiej scenie muzycznej. Odbywa się konferencja w Warszawie, gdzie dochodzi do bójki. Po kolejnych koncertach na Mazurach, ukazana zostaje szkoła, w której analizowane są teksty popularnego zespołu. Piosenkarka opowiada o swoim dzieciństwie, zamiłowaniu do literatury. Widzimy odsłonięcie pomnika Aleksandry Jackowskiej i nazwanie jednej ze szkół jej imieniem.

Wild Style

Film przedstawia historie młodego chłopaka, Zorro. Jest również opowieścią o początkach grafitti. Zorro jest utalentowanym graficiarzem, jednak w czasach w których żyje jego prace traktowane są jako wandalizm. Staje on również przed trudnym wyborem. Może dołączyć do grupy zwanej "United" i stracić swój oryginalny styl malowania, ale zarabiać dobre pieniądze, albo pozostać wierny sobie licząc, że ktoś zauważy jego prace.

Zhong hua wu shu

Wu Shu (sztuki walki Kung Fu) jest bardzo silnie związany z chińską tradycją. W tym filmie zaprezentowane są przeróżne style Wu Shu, prezentowane przez prawdziwych mistrzów różnych szkół walki. Wszystkie style prezentowane są w ładnej scenerii chińskiej, gór Wu Shu, przy tradycyjnej chińskiej muzyce. W filmie są przedstawione zarówno stare techniki sztuk walki, jak i te bardziej nowsze. Są również przedstawione sztuki walki, które wykorzystują różnego typu bronie.

Słowa kluczowe