Dokumentalny 1983

Przedstawiamy listę 86 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1983 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sensacje XX wieku 7.4

Serial opowiadający o najważniejszych postaciach i wydarzeniach II wojny światowej, od Lisa Pustyni po brutalną walkę o władzę, która nastąpiła po śmierci Stalina.

Eddie Murphy Delirious 7.3

Komediowy show, który Eddie Murphy wystawia w Constitution Hall w Waszyngtonie. Artysta swoimi gagami nie zostawia suchej nitki na takich osobach jak: Michael Jackson, Ralph Kramden, Ed Norton czy nawet jego rodzice.


Zhong hua wu shu 6.0

Wu Shu (sztuki walki Kung Fu) jest bardzo silnie związany z chińską tradycją. W tym filmie zaprezentowane są przeróżne style Wu Shu, prezentowane przez prawdziwych mistrzów różnych szkół walki. Wszystkie style prezentowane są w ładnej scenerii chińskiej, gór Wu Shu, przy tradycyjnej chińskiej muzyce. W filmie są przedstawione zarówno stare techniki sztuk walki, jak i te bardziej nowsze. Są również przedstawione sztuki walki, które wykorzystują różnego typu bronie.

Wild Style 5.0

Film przedstawia historie młodego chłopaka, Zorro. Jest również opowieścią o początkach grafitti. Zorro jest utalentowanym graficiarzem, jednak w czasach w których żyje jego prace traktowane są jako wandalizm. Staje on również przed trudnym wyborem. Może dołączyć do grupy zwanej "United" i stracić swój oryginalny styl malowania, ale zarabiać dobre pieniądze, albo pozostać wierny sobie licząc, że ktoś zauważy jego prace.

Słowa kluczowe