Komedia 1974

Przedstawiamy listę 210 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Widmo wolności 7.4

"Widmo wolności" składa się z luźno powiązanych ze sobą scen, które przedstawiają najdziwniejsze sytuacje. Główną ideą filmu, było wywrócenie standardowego pojmowania świata, do góry nogami. Oglądamy więc obiad, przy którym goście siedzą na muszlach klozetowych, a jeść udają się na osobności, do ustronnej kuchni; grupę mnichów grających w pokera o święte medaliki; rodziców, którzy poszukują swojej córeczki, chociaż ta wszędzie chodzi z nimi; parę, która gorszy się na widok zdjęć różnych zabytków; czy wreszcie snajpera, który po zabiciu grupy ludzi, dostaje wyrok śmierci, a jednak wychodzi spokojnie na wolność i rozdaje autografy.

Nie ma róży bez ognia 7.8

Janek i Wanda zajmują pokoik w starej willi. Pewnego dnia otrzymują przydział na nowe mieszkanie.

Nie ma mocnych 7.7

Ciężko chory Kazimierz Pawlak szuka spadkobiercy. Jedyną nadzieją jest wnuczka Ania.


Młody Frankenstein 7.5

Doktor Frankenstein rozpoczyna niebezpieczne doświadczenia na ludzkim organizmie.

Czterdziestolatek 7.3

Opowieść o warszawskiej rodzinie Karwowskich. Serial zrealizowany przez Jerzego Gruzę, który stwierdził, że dla niego główny bohater Czterdziestolatka był Woody Allenem Polski lat 70. Idealista, pozbawiony sprytu, trochę fajtłapa, uczciwy i naiwny marzyciel. Śmieszność bohatera polegała na tym, że wszystkie zalecenia "odgórne", nawet te absurdalne, traktował serio i próbował je realizować. Stefan i Madzia Karwowscy (Andrzej Kopiczyński i Anna Seniuk) - właściciele mieszkania w bloku i małego fiata, kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi (Irena Kwiatkowska) i karierowicz Maliniak (Roman Kłosowski) - to dziś kultowe postaci polskiego kina.

Czarna gwiazda 6.8

Czterech astronautów musi oczyścić przestrzeń kosmiczną z gwiazd stojących na drodze innym statkom.

Czarne święta 6.9

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Studentki jednego z domów otrzymują dziwne telefony z pogróżkami. Sytuacja wymyka się z pod kontroli, kiedy zaczynają ginąć...

Płonące siodła 7.1

Magnat kolejowy zamierza przeprowadzić nową linię dokładnie przez środek sennego miasteczka Rock Ridge. Grunty w nim będą warte fortunę - niestety już należą do mieszkańców. Jak ich wypędzić? Wysłać najbardziej brutalny, niebezpieczny i podły gang z okolicy... oraz wyznaczyć szeryfa który na swoim stanowisku wytrwa najwyżej 24 godziny.

Piorun i Lekka Stopa 6.8

Debiut reżyserski amerykańskiego twórcy, Michaela Cimino. Film niedoceniany po premierze. Były więzień (w tej roli Clint Eastwood) usiłuje przy pomocy młodego złodzieja odzyskać ukryty łup. Rywalizują z parą byłych kolegów bohatera, dążących do zawładnięcia całości łupu.

Upiór z raju 6.0

Akcja toczy się współcześnie. Winslow, młody kompozytor rock - opery opartej na motywach "Fausta", zostaje oszukany przez swego impresaria Swana, który kradnie jego kompozycję. Pragnąc dokonać zemsty Winslow włamuje się do studia płytowego, lecz tam ulega wypadkowi. Uchodzi z życiem, ale twarz jego zostaje na zawsze oszpecona. Winslow powraca zatem w masce olbrzymiego ptaka. Pojedynek ze Swannem dopiero się zaczyna...

Słowa kluczowe