Komedia 1974

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 229 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Doktor Frankenstein rozpoczyna niebezpieczne doświadczenia na ludzkim organizmie.
Janek i Wanda zajmują pokoik w starej willi. Pewnego dnia otrzymują przydział na nowe mieszkanie.
Zabawne perypetie inżyniera Karwowskiego (Andrzej Kopiczyński) i jego rodziny. Karwowski, tzw. przeciętny człowiek, mąż pani magister, ojciec dwojga dzieci, właściciel fiata 126p i typowego M-4, zmaga się z pokręconą rzeczywistością socjalistycznej Polski połowy lat 70. Obnaża absurd i głupotę gierkowskiej „propagandy sukcesu” oraz naiwność społeczeństwa żyjącego w tym okresie.


Ciężko chory Kazimierz Pawlak szuka spadkobiercy. Jedyną nadzieją jest wnuczka Ania.
Foxy zatrudnia się jako wysokiej klasy prostytutka, aby rozwiązać sprawę śmierci swojego chłopaka.
Głównym bohaterem jest woźny o imieniu Pacek. W rzeczywistości jest on pogromcą przestępczości - gdy miasto zostaje zaatakowane, Pacek zamienia się w Hong Kong Phooey'a gotowego walczyć z bandytami i złoczyńcami.
Czterech astronautów musi oczyścić przestrzeń kosmiczną z gwiazd stojących na drodze innym statkom.
Magnat kolejowy zamierza przeprowadzić nową linię dokładnie przez środek sennego miasteczka Rock Ridge. Grunty w nim będą warte fortunę - niestety już należą do mieszkańców. Jak ich wypędzić? Wysłać najbardziej brutalny, niebezpieczny i podły gang z okolicy... oraz wyznaczyć szeryfa który na swoim stanowisku wytrwa najwyżej 24 godziny.
Po wygranej grze w pokera, hazardzista Charlie Waters zostaje oskarżony o zmowę z rozdającym karty, Billem Denny. Rozwścieczony Lew, pechowy karciarz, nie poprzestaje na słowach. Razem z przyjaciółmi katuje Charliego i Billa, kradnąc im wygraną. Charlie namawia Billa do opuszczenia pracy i zagrania na wyścigach.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…