Horror 1974

Przedstawiamy listę 110 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Teksańska masakra piłą mechaniczną 8.2

Historia psychopatycznej rodziny mieszkającej na odludziu w stanie Teksas.

Młody Frankenstein 7.5

Doktor Frankenstein rozpoczyna niebezpieczne doświadczenia na ludzkim organizmie.

Czarne święta 6.9

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, do domu żeńskiego, studenckiego bractwa włamuje się nieznajomy mężczyzna. Ukrywszy się na strychu zaczyna mordować znajdujące się w domu kobiety. W tym samym czasie, pojawiają się niepokojące telefony, a policja odnajduje nieopodal ciało trzynastoletniej dziewczynki.


Samochody, które zjadły Paryż 6.6

Mała osada Paryż jest niebezpieczna dla obcych ponieważ miejscowi prowokują wypadki samochodowe, a następnie kradną to, co zostanie z wraków aut.

Upiór z raju 6.0

Fabuła filmu jest osadzona współcześnie. Impresario kompozytora Winslowa - Swan - kradnie jego utwór. Twórca w akcie zemsty, dokonuje włamania do studia płytowego złodzieja. Dochodzi do wypadku. Twarz Winslowa zostaje oszpecona. Od tej pory kompozytor musi się ukrywać pod maską ptaka....

A jednak żyje 6.3

Nowo narodzone dziecko rozszarpuje na kawałki lekarzy i pielęgniarki.

Kapitan Kronos - Łowca wampirów 7.7

Kaptain Kronos bardzo znany i doświadczony łowca wampirów, przejeżdżając przez małe miasteczko, dowiaduje się o dziwnych przypadkach zgonów wśród młodych dziewcząt. Wszystkie po spotkaniu z nieznajomym młodzieńcem zaczynają się gwałtownie starzeć i umierają w ciągu kilku dni. Kronos postanawia wyjaśnić tę sprawę. Zastawia pułapki, poucza mieszkańców i szykuje się na generalną rozprawę z wampirem, a pomaga mu dwóch współpracowników.

Żywe trupy w Manchester Morgue 7.0

Policjant ściga dwóch hippisów podejrzanych o serię morderstw.

Chosen Survivors 6.0

Ludzie wybrani w celu ocalenia ziemi, zostają zaatakowani przez nietoperze wampiry.

Seizure 2.5

Dręczony koszmarami autor horrorów Edmund Blackstone, zaprasza do swojego domu grupkę przyjaciół. Tej samej nocy nawiedzające go sny, przeradzają się w koszmarną rzeczywistość, a domowników terroryzują trzy stworzone przez niego postacie.

Słowa kluczowe