Przygodowy 1974

Przedstawiamy listę 47 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Przygodowy z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Potop 7.5

Najpopularniejsza część Sienkiewiczowskiej Trylogii. Dzieje miłości Andrzeja Kmicica, chorążego orszańskiego i Oleńki Billewiczówny, rzucone na barwne tło historyczne najazdu szwedzkiego na Polskę w latach 1655-1660. Kmicic, początkowo opowiadający się po stronie kolaborujących z najeźdźcą Radziwiłłów, uświadamia sobie, że postępuje jak zdrajca narodu. Postanawia zrehabilitować się - porywa Bogusława Radziwiłła, co kładzie kres jego bujnej haniebnej biografii. Pod przybranym nazwiskiem, Babinicz, z poświeceniem służy ojczyźnie, wsławiając się brawurowymi akcjami podczas obrony klasztoru na Jasnej Górze. Z nieodpowiedzialnego watażki staje się bohaterem narodowym. Jego męstwo i oddanie sprawie ojczyzny zostaje nagrodzone - Kmicic poślubia ukochaną Oleńkę.

Człowiek ze złotym pistoletem 7.1

Francisco Scaramanga płatny zabójca wzywa na pojedynek Agenta Bonda.

Planeta Małp 9.0

W drodze do Alpha Centuri na początku lat 80., statek kosmiczny został w jakiś sposób przeniesiony w przyszłość i rozbił się na dziwnej planecie. Jeden z astronautów zginął, ale dwaj pozostali dowiedzieli się, że jest 21 marca 3085 roku, są na Ziemi, a świat jest obecnie rządzony przez małpy...


Domek na prerii 7.2

Opowieść o losach rodziny Ingallsów, która w drugiej połowie XIX wieku kupuje domek w pobliżu miasteczka Walnut Grove. Z początku grupa mieszkańców nieufnie odnosi się do nowych sąsiadów, lecz z biegiem czasu Ingallsowie zdobywają wielu nowych przyjaciół.

Kapitan Kronos - Łowca wampirów 7.7

Kaptain Kronos bardzo znany i doświadczony łowca wampirów, przejeżdżając przez małe miasteczko, dowiaduje się o dziwnych przypadkach zgonów wśród młodych dziewcząt. Wszystkie po spotkaniu z nieznajomym młodzieńcem zaczynają się gwałtownie starzeć i umierają w ciągu kilku dni. Kronos postanawia wyjaśnić tę sprawę. Zastawia pułapki, poucza mieszkańców i szykuje się na generalną rozprawę z wampirem, a pomaga mu dwóch współpracowników.

Dersu Uzała 7.6

Pokazana bez zbędnego sentymentalizmu historia męskiej przyjaźni rosyjskiego oficera przecierającego szlaki tajgi mając za przewodnika autochtona - samotnego, sędziwego myśliwego, dla którego tajga nie ma już tajemnic, jest opowieścią pełną przygód i niespodzianek, przepełnioną ciepłem i liryzmem. Wiele lat później spotykają się ponownie i Arsenijew zabiera swego wybawce do miasta, ale ten nie potrafi przyzwyczaić się do nowoczesnego życia i powraca do lasów.

Jack i łodyga fasoli 7.7

Jaś i jego mama byli tak biedni, że musieli sprzedać swoją ostatnią krowę. Miał się tym zająć Jaś. Ku przerażeniu mamy chłopiec oddał krowę za kilka fasolek! Zrozpaczona kobieta wyrzuciła je przez okno. Na drugi dzień tuż przed ich domem wyrosła gigantyczna, sięgająca chmur fasola... Jaś wspiął się na jej szczyt i znalazł się w ogromnym zamku zamieszkiwanym przez magiczne postacie. Rozpoczęła się niezwykła przygoda, która za zawsze odmieniła życie Jasia i jego mamy... [opis dystrybutora]

Czterej muszkieterowie 7.3

D'Artagnan jest już Muszkieterem. Wraz ze swoimi trzema towarzyszami dołącza do królewskiej armii oblegającej twierdzę Hugenotów. Tymczasem król Ludwik XIII pragnie ostatecznie zadać kłam pogłoskom o romansie, jaki łączy Annę Austriaczkę z księciem Buckingham. Kardynał Richelieu wciela w życie podstępny plan: zleca bezwzględnej Milady de Winter porwanie Konstancji Bonacieux, podejrzanej o przekazywanie listów miłosnych królowej. W pościg za porywaczką rusza zaślepiony miłością do niej D'Artagnan.

Janosik 6.8

Opowieść o legendarnym zbójniku tatrzańskim łupiącym możnych i stającym w obronie biednych. W odróżnieniu do serialu, w którym każdy z odcinków opowiada odrębną, zamkniętą historię, film fabularny jest bardziej zwięzły dramaturgicznie.

The Thirsty Dead 4.0

Laura zostaje porwana wraz z trzema innymi kobietami przez żyjącą w głębi dżungli sektę. Niewiedząc co się z nimi stanie, ani gdzie się znajdują kobiety posłusznie wypełniają wolę swoich prześladowców. Wszystko ulega zmienie gdy okazuje się, że członkowie plemienia zyskali nieśmiertelność pijąc krew swoich ofiar.

Słowa kluczowe