Krótkometrażowy 2012

Przedstawiamy listę 525 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2012 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Electric City

Serial składa się z krótkich odcinków pokazujących przyszłość ziemskiej cywilizacji z punktu widzenia zagrożeń obecnych już w dzisiejszych czasach jak np. problemy energetyczne, informatyczne czy przestępczość.

Imprezozaur Rex 6.9

Los daje Rexowi szanse raz na zawsze skończyć z reputacją popsuj-zabawy, kiedy Bonnie po raz pierwszy zabiera go do kąpieli. W nowym środowisku, wśród nowo poznanych zabawek Rex może wreszcie pożegnać się z dawnym wizerunkiem i wyłonić z piany jako prawdziwy król imprezy. Z miejsca staje się duszą towarzystwa i rozkręca w wannie prywatkę, jakiej nie przeżył nikt. Ale kiedy kąpielowy projekt X wymyka się spod kontroli, to już – dosłownie - nie przelewki.


Gwizdek

Opowieść o młodym chłopaku, który postanawia zostać sędzią piłkarskim. Nie jest to jednak łatwe. Rzeczywistość rozgrywek piłkarskich na najniższym szczeblu, od którego zaczyna się sędziowanie, okazuje się bardzo brutalna. Bycie dobrym sędzią, kierującym się zasadami gry w piłkę, nie sprawdza się. Trzeba być równie bezwzględnym co piłkarze, kibice, działacze. Bohater w którymś momencie będzie musiał podjąć decyzję czy pozostać przy swoich ideałach czy zmienić swoją hierarchię wartości i dostosować się do panujących reguł gry w piłkę nożną. Zarówno tych boiskowych jak i poza.

Feral 6.8

Mężczyzna znajduje w lesie dzikiego chłopca, którego zabiera ze sobą do miasta i postanawia ucywilizować. Chłopiec jednak jest wyobcowany w nowym środowisku, a jego pierwotna natura wkrótce daje o sobie znać.

Twardy jak Stalin

Kraków, rok 1956. Młody funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa dostaje zadanie inwigilacji Katarzyny Szpak, oskarżonej o fałszowanie akt notarialnych. Śledztwo wymyka się jednak spod kontroli.

Marvel One-Shot: Item 47 5.9

Kilka dni po walce o Nowy Jork stoczonej między Avengers a Chitauri, para młodych ludzi zaczyna okradać banki wykorzystując jedną z broni obcych. W końcu Claire i Benny zostają odnalezieni przez agenta, chcącego odzyskać broń.

Parvaneh

Parvaneh jest młodą afgańską imigrantką. Do Szwajcarii przyjechała sama zostawiając w rodzinnym kraju swoją rodzinę. Aby wysłać pieniądze na leczenie chorego ojca musi zwrócić się o pomoc do obcej osoby w tym nowym, nieprzyjaznym na pierwszy rzut oka miejscu.

Goodbye mister de Vries

Tytułowy pan de Vries to samotny staruszek. Jego jedyną rozrywką jest obserwowanie świata przez okno. Zmienia się to w dniu, w którym otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Znajduje w niej łyżwy.

The Rising

W niezbyt odległej przyszłości ludzie skazili powietrze do tego stopnia, że stało się one niezdatne do oddychania. Ukryci w bunkrach wysyłają na powierzchnię klona LE-E-003976, by pobierał próbki z zatrutej powierzchni. Nieoczekiwanie LE-E odkrywa, że nie jest sam i porzuca wyznaczoną pracę.

Słowa kluczowe