Krótkometrażowy 2013

Przedstawiamy listę 674 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2013 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nasza klątwa 6.6

Film stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowonarodzonego dziecka – Klątwą Ondyny (Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, CCHS). Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. W trakcie filmu ukazany jest proces oswajania lęku związanego z tą chorobą.


Wilq Negocjator

Niepokonany, polski i w dodatku superbohater – Wilq znów staje do walki w obronie swego miasta. Rutynowe policyjne wezwanie zamienia się w epicką walkę dwóch najtęższych umysłów Opola. Balansując na granicy występku, opolski heros doprowadza szalonego terrorystę przed oblicze prawa, udowadniając, że to nie moce czynią nas bohaterami, ale poświęcenie, wytrwałość, a przede wszystkim wyszukane wulgaryzmy.

Wielki skok 6.8

Trójka bohaterów spotyka się na dachu jednego z drapaczy chmur. Łączy ich ten sam cel - z powodu globalnego kryzysu finansowego chcą popełnić samobójstwo. Konflikt zaczyna się, kiedy wychodzi na jaw, że każdy z bohaterów ma inne poglądy na temat życia po śmierci: Sarah jest wierząca, John jest ateistą, a Ben niezdecydowanym agnostykiem. Jedynym sposobem na to, aby dowiedzieć się, kto ma rację jest Wielki Skok.

Koń by się uśmiał 6.6

Film opowiada o przygodach Mikiego i jego ukochanej Minnie, którzy w towarzystwie przyjaciół konia Horacego i Klarabelli wyruszają w rozśpiewaną podróż. Akcja komplikuje się, kiedy dwójka głównych bohaterów zostaje rozdzielona i Miki musi solidnie się natrudzić, by odszukać swą towarzyszkę. Techniki wykorzystane w Koń by się uśmiał pozwoliły połączyć, często w jednym kadrze, klasyczną, czarno-białą animację z najnowszymi zdobyczami z dziedziny cyfrowej.

Pan Hublot 6.5

Pan Hublot żyje w świecie, którego strukturą są mechaniczne elementy będące budulcem wszystkiego wokół na zwierzętach kończąc. Te postindustrialne środowisko opiera się na recyklingu, dzięki któremu świat dalej istnieje i rozwija się. Natura całkowicie zginęła, ale "ludzkie" uczucia wciąż są obecne...

Joanna 6.1

Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości.

Lights Out 7.0

Gasząc światło kobieta dostrzega w korytarzu sylwetkę, lecz po jego zapaleniu korytarz okazuje się pusty. Po ponownym zgaszeniu sylwetka zdaje się do niej zbliżać.

Abe 6.8

Abe jest robotem z zaprogramowaną miłością do ludzi. Pragnie, by oni też go kochali.

Słowa kluczowe