Musical 1978

Przedstawiamy listę 28 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 1978 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Grease 7.3

Sandy rozpoczyna naukę w liceum w Kalifornii. Tam spotyka Danny'ego, chłopaka, z którym spędziła niemal całe wakacje. Danny jednak wstydzi się przyznać przed kolegami do swojego uczucia.

American Hot Wax

Film o początkach ery rock'n'rolla. Brak właściwej akcji, za to mnóstwo muzyki z lat pięćdziesiątych m.in. Chucka Berry'ego i Jerry'ego Lee Lewisa. Wątkiem łączącym jest historia kariery discjockeya, Alana Freda (Tim McIntire).

Czarnoksiężnik z krainy Oz 7.7

Wraz z bohaterami musicalu The Wiz udasz się w zdumiewajacą podróż, u boku tak wielkich gwiazd jak Diana Ross i Michael Jackson! Przypomnisz sobie wszystkie niezwykłe momenty tej wspaniałej opowieści o Dorotce, porwanej do magicznej krainy Oz, w której spotka Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa. The Wiz to niezapomniana muzyka legendarnego producenta Quincy Jonesa i wielkie przeboje jak: “Ease on Down the Road,” “You Can't Win” oraz “Brand New Day”. W filmie tym popis doskonałego aktorstwa dają także Nipsey Russell, Ted Ross, Lena Horne i Richard Pryor.


Orkiestra klubu samotnych serc sierżanta Peppera

Historia Orkiestry Klubu Samotnych Serc sierżanta Pieprza z miasteczka Heartland. Otóż ten zespół muzyczny w czasach I wojny światowej zasłynął tym, iż okazał się najskuteczniejszą bronią - nie dość, że zagrzewał do boju żołnierzy, to jeszcze swą grą potrafił pogodzić zwaśnione strony. Legenda mówiła, że to dzięki zasłudze cudownych instrumentów i dopóki te znajdować się będą w miasteczku, mieszkańcy żyć będą szczęśliwie - mają one bowiem moc spełniania życzeń. Po śmierci swojego dziadka, sierż. Pieprza, Billy Shears (Peter Frampton) postanawia reaktywować zespół. Wraz z przyjaciółmi (Bee Gees) po kilku koncertach zostaje zaproszony przez poważną wytwórnię do Hollywood, gdzie wszyscy wróżą im wspaniałą karierę. Tam jednak Billy szybko ulega fascynacji wielkim światem i zupełnie zapomina o pozostawionej w Heartland narzeczonej Truskaweczce Fields (Sandy Farina). Jakby tego było mało, nienawidzący wszystkich i wszystkiego Mister Mustard (Frankie Howerd) kradnie cudowne instrumenty, przez co na miasteczko spada seria nieszczęść, która doprowadza je do ruiny. Truskaweczka wyrusza więc do Hollywood, by opowiedzieć o wszystkim Billy'emu. I tak Billy, Truskaweczka i zespół postanawiają odnaleźć skradzione instrumenty upatrując w tym jedynej nadziei na uratowanie pogrążonego w rozpaczy Heartland.

The Star Wars Holiday Special 4.3

Na rodzinnej planecie Wookiech zbliża się największe święto Dzień życia. Han Solo i Chewbacca wyruszają więc do domu Chewiego, by ten spotkał się z rodziną. Niestety na ich drodze pojawiają się statki imperium i podróż nieco się komplikuje. Tymczasem rodzinę Chewiego odwiedzają szturmowcy, szukając rebeliantów.

Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy 7.2

Dyrektor teatrzyku rewiowego "Czerwony Młyn" dostaje komorniczy nakaz zajęcia majątku teatralnego. Zjawia się z pomocą tajemniczy nieznajomy, inżynier Fred Kampinos. Zostaje współwłaścicielem teatrzyku. Zaczyna od remontu piwnic, skąd chce przeprowadzić podkop do pobliskiego banku. Aby to ukryć, Fred przygotowuje wystawną premierę.

D'Artagnan i trzej muszkieterowie

Czworo przyjaciół - muszkieterów: Atos (Venyamin Smekhov), Portos (Valentin Smirnitskiy), Aramis (Igor Starygin) i D'Artagnan (Mikhail Boyarsky) ratują honor królowej Francji Anny Austriaczki (Alisa Frejndlikh), wchodzą w pojedynek z wszechmocnym kardynałem Richelieu (Aleksandr Trofimov) i perfidną damą angielską Milady de Winter (Margarita Terekhova), a przede wszystkim - rozkoszują się życiem.

Fairy Tales

Pewien książę, nie mogąc zaznać seksualnych rozkoszy, postanawia wyruszyć w świat by odnaleźć swoją wymarzoną kobietę. Szybko okazuje się, że świat pełen jest pięknych i chętnych kobiet, które uwiodły by nie jednego mężczyznę. Pytanie więc czy książę wytrwa w swoim postanowieniu.

Atak pomidorów zabójców 4.9

Pewnego pięknego dnia pomidory ulegają mutacji i zaczynają atakować ludzi. Rząd chcąc zatuszować całą sprawę i szybko rozwiązać ten problem prosi o pomoc najlepszych naukowców oraz specjalny oddział antypomidorowy. Problem w tym, że jego członkowie to wyjątkowe indywidua, zajmujące się wszystkim, tylko nie tym czym powinni. Tymczasem pomidory stają się coraz groźniejsze i docierają do największych miast.

31 iyunya

Akcja filmu dzieje się w dwóch liniach czasowych, w fikcyjnym XII wieku i realnym XXI stuleciu w Anglii, w jeden bajkowy dzień 31 czerwca. Jest to historia miłości artysty malarza Sama Painta, żyjącego w dwudziestym pierwszym wieku i pięknej księżnej Melisendy z królestwa Parador, żyjącej w czasach rządów króla Artura...

Słowa kluczowe