Filmy Portoryko

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Portoryko. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nicky Jam: El Ganador

Piosenkarz reggaetonowy Nicky Jam stara się wyjść z uzależnienia od narkotyków i odnieść międzynarodowy sukces. Fabularyzowana opowieść o życiu artysty.

Replikanci 5.7

Kiedy rodzina Williama ginie w wypadku samochodowym, ten wbrew wszelkim zasadom, przywraca ich do życia.

Ocean desperacji 6.8

Kevin Riley (Eion Bailey) wraz z żona i pięcioletnim synem wyrusza w beztroski rejs po Karaibach. W wyniku awarii łodzi troje pechowców trafia na niewielką wyspę. Po dwóch dniach bezskutecznych prób ucieczki, skrajnie odwodnioną rodzinę odnajduje lokalny rybak, Miguel (Barkhad Abdi), który żąda od nich miliona dolarów za pomoc. Aby transakcja została sfinalizowana, szantażysta odpływa z Kevinem na ląd, pozostawiając na pastwę losu żonę i syna. Jakikolwiek kontakt z policją nie wchodzi w grę, gdyż w okolicy rozmieszczone są setki podobnych wysp, a tylko Miguel zna drogę do właściwej. Rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z czasem, którego stawką jest życie rodziny.


Desperat

Aresztowany za przemyt kokainy pilot Jim Hoffman idzie na współpracę z FBI i jako tajny informator zamieszkuje w zamożnej dzielnicy San Diego. Jego najbliższy sąsiad to działający w branży samochodowej biznesmen, wynalazca i celebryta John DeLorean. FBI oczekuje od Jima informacji na temat handlu kokainą, więc kiedy kierowana przez jego sąsiada DeLorean Motors wpada w kłopoty, Jim postanawia wykorzystać sytuację.

Ostatnia amerykańska kolonia

We wrześniu 2017 r. huragan Maria uderzył w wyspę Portoryko. Jednak to nie siły natury wyrządziły najwięcej szkód 3,5 milionom amerykańskich obywateli, którzy tu mieszkają. Zrobiła to historia gospodarczego wyzysku, wymuszonej zależności i systemowego rasizmu USA. Wyspa, którą wielu uważa za ostatnią kolonię na półkuli zachodniej, wciąż jest tzw. terytorium nieinkorporowanym USA. Dokument podąża za absolwentem Harvardu Juanem Segarrą, który znając historię swojej wyspy i jej relacje ze Stanami, zostaje członkiem Los Macheteros. Ten portorykański ruch niepodległościowy chce osiągać swoje cele poprzez walkę zbrojną. Juan jest świadomy tego, że walka o wolne Portoryko może zakończyć się więzieniem lub śmiercią.

Szczątki

Matka przyłapuje kilkuletniego syna na zabawie z układanką przedstawiającą nagą kobietę. Każe mu ją wyrzucić. Zrozpaczony chłopiec zabija matkę siekierą, odcina piłą jej głowę i umieszcza w kredensie. Sam zamyka się w szafie i tak znajduje go policja. Zostaje umieszczony w zamkniętym zakładzie. Po kilkudziesięciu latach w miasteczku znów dochodzi do tragedii. Szkolny campus nawiedza fala mordów. Nieznany sprawca morduje młode dziewczyny mechaniczną piłą i zabiera różne części ze zwłok kompletując koszmarną kolekcję. Rozpoczyna się śledztwo...

Yellow

Piękna, uwodzicielska i zmysłowa Roselyn Sanchez (Godziny szczytu 2) wciela się w postać Amariyllis Campos, młodej, utalentowanej latynoskiej baleriny, która marzy o opuszczeniu domu i podbiciu sceny tanecznej. Wyjeżdża z rodzinnego Puerto Rico do Nowego Jorku, gdzie szybko poznaje brutalne prawa zawodu. Zostaje zmuszona do pracy w klubie erotycznym jako striptizerka. Stając się sensacją lokalu, latynoska piękność zakochuje się w kliencie, który obiecuje jej wspólną przyszłość za granicą. Dziewczyna musi dokonać wyboru: iść za głosem serca, czy spełnić sny i wziąć udział w przedstawieniu na Broadway'u... Którą drogą pójdzie?

Tarzán en la gruta del oro

Po uratowaniu królowej Amazonek Zan, zostaje postrzelony i trafia do chaty poszukiwacza złota, który ratuje mu życie. Chcąc się odwdzięczyć władca dżungli ofiarowuje mu złoto z ukrytej jaskini. Gdy o złocie dowiadują się dwaj bandyci postanawiają zdobyć je za wszelką cenę.

The Caller 6.0

Thriller portorykańskiej produkcji opowiadający o pewnej młodej kobiecie, która po wynajęciu mieszkania otrzymuje niepokojące telefony będąc przekonaną, że są pomyłkowe. Jak się okazuje nie wszystkie rozwiązania są takie proste, a rzeczywistość staje się coraz bardziej nierealna.

We krwi 5.8

Ava ściga ludzi, których podejrzewa o porwanie swojego męża, Dereka.

Słowa kluczowe