Sci-Fi 1973

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 60 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dracula zabija kolejną biedną niewinną ofiarę. Dla doktora Sewarda (Alberto Dalbés) nadszedł czas, aby to się skończyło! Więc zabija hrabiego Draculę. Później doktor Frankenstein (Dennis Price) wraz ze swoim potworem i asystentem Morpho (Jesús Franco) udaje się do zamku Draculi. Tu wskrzesza Draculę, który ponownie może posmakować świeżej krwi i czyni go swoim niewolnikiem. Dzięki niemu ma nadzieję zdominować świat, tworząc armię wampirzyc. Dr Seward dowiaduje się o romansie i postanawia zakończyć go na dobre. Z pomocą Cyganki, która przekonuje wilkołaka, by do nich dołączył, będą walczyć z Draculą i Frankensteinem...
Świat zniszczony wojną atomową. Jej bezpośrednią przyczyną był bunt inteligentnych małp, pragnących zrzucić jarzmo niewolnictwa nałożone przez ludzi. Przywódcą ocalałej społeczności jest szympans Cezar, próbujący zachować kulturowe dziedzictwo obu gatunków. Musi jednak stawić czoła hordom mutantów – ofiar wojny, oraz zbuntowanym gorylom dążącym do przejęcia władzy.
Dwaj mężczyźni wybierają się do centrum rozrywkowego, aby przeżyć przygody w skomputeryzowanej wersji Dzikiego Zachodu. Nieoczekiwanie zabawa przekształca się w śmiertelną walkę, gdy robot - rewolwerowiec wyłamuje się spod kontroli personelu technicznego, powodując bunt wśród pozostałych androidów.


Szaleńcy

6,7
Na pokładzie rozbitego samolotu znajduje się niebezpieczny wirus, który w mgnieniu oka rozprzestrzenia się po okolicy. Zainfekowani mieszkańcy miasteczka wpadają w niekontrolowaną furię, zabijając nawet swoich bliskich. Do akcji wkracza wojsko. Żołnierze, nie patrzą jednak na to, kto jest zarażony, a kto nie, zabijając każdego napotkanego na drodze cywila. Armia teoretycznie niosąca ocalenie, sama stała się zagrożeniem.
Animowana wersja, a zarazem dalsza część przygód załogi statku U.S.S. Enterprise, nawiązująca do oryginalnych epizodów serialu z lat 60.
Tytułowy Schlock to prehistoryczny małpolud, który pewnego dnia dokonuje masakry na mieszkańcach jednego z miasteczek. Gdy policja próbuje wytropić sprawcę, Schlock śmiało przemierza okolicę zabijając kolejnych ludzi, do czasu gdy spotyka niewidomą dziewczynę, która nie okazuje przed nim strachu.
Naukowiec Jake Terrell wraz z żoną i kilkuosobową ekipą, prowadzą badania nad metodą komunikowania się z delfinami. Po latach pracy udaje im się dokonać przełomu i nauczyć delfina zwanego Alfa rozumieć ludzką mowę. Niestety, zaraz po tym delfin zostaje porwany i – jak dowiaduje się Jake – użyty do zamachu.
Student David Blake zostaje zaangażowany jako asystent przez Doktora Stonera, który specjalizuje się w naukach przyrodniczych dotyczących węży. Doktor prowadzi hodowlę węży, by wyciągać z nich jad. Prowadzi przy tym tajemnicze eksperymenty, do których wykorzystuje Davida. Stoner wierzy, że znalazł sposób, by przekształcić człowieka w węża King Cobra. Dla osiągniecie tego makabrycznego celu, niszczy wszystkich, którzy próbują odkryć upiorne badania i mu przeszkodzić. Czy David zostanie poświęcony dla nauki?
Pewien fotograf ogarnięty manią śmierci, znajduje na zięciach niedawno zmarłych osób, dziwne plamy. Dalsze badania udowadniają, że istnieje duch śmierci zwany asphyxs. Mężczyzna wymyśla więc urządzenie, dzięki któremu udaje mu się złapać tego ducha. Staje się przez to nieśmiertelny, ale tylko jeśli asphyxs będzie zamknięty.
Emmanuel Hildern przywozi ze swojej ekspedycji do Nowej Gwinei, szkielet nieznanego humanoida. Myjąc go podróżnik odkrywa, że przy kontakcie z wodą na kościach tworzy się żywa tkanka. Emanuel zaczyna więc na nich eksperymentować. Przypadkowo z krwią potwora styka się jego córka, która wkrótce popada w obłęd i zaczyna zabijać ludzi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…