Sci-Fi 1977

Przedstawiamy listę 50 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja 8.1

Kosmiczna saga o zmaganiach dobra ze złem doprawiona błyskami laserów, statkami kosmicznymi i sporą liczbą kosmitów.

Bliskie spotkania trzeciego stopnia 7.3

Roy Neary, pracownik elektrowni, bada przyczyny zakłóceń energetycznych. W pewnym momencie dostrzega obcy statek kosmiczny. Przeżycie spotkania z kosmitami staje się jego obsesją, oraz odbija na życiu rodzinnym. Roy wierzy w to, że spotkanie z obcą formą życia dojdzie u stóp góry Devils Tower, znajdującej się w hrabstwie Crook stanu Wyoming, której wizerunek go prześladuje. Gdy przez przypadek zauważa w telewizji obiekt swoich wizji, postanawia skonfrontować je z rzeczywistością odwiedzając to miejsce. Po czasie okazuje się, że nie jest on jedynym wybrańcem. Wychodzi również na jaw, że w całą sprawę zamieszane jest wojsko, które chce uczestniczyć w spotkaniu z kosmitami. Determinacja Roya sprawia, że udaje mu się przedostać w ściśle strzeżoną strefę. Gdy dochodzi do spotkania z obcą cywilizacją, spośród wielu kandydatów, to Roy zostaje wybrany przez przybyszy z kosmosu jako ich gość, z którymi następnie odlatuje.

Wizards

Po kolejnej wojnie atomowej rasa ludzka wyginęła. Na ziemi pozostały tylko różnego typu mutanty. Pewnego dnia wróżka rządząca tym światem, rodzi dwóch synów. W niedługim czasie po tym umiera, a jej synowie walczą ze sobą o władze. Pierwsze starcie wygrywa dobry syn, ale pobity zły oświadcza, że kiedyś wróci i się zemści. Wiele lat później rosnący w siłę, dzięki złej magii i ludzkiej broni zły brat, wraca by się zemścić.


The Incredible Hulk

Dr Bruce Banner prowadzi badania nad niewyjaśnionymi przypadkami nadludzkiej siły, jaką zyskali niektórzy ludzie, w sytuacjach zagrożenia życia. W końcu udaje mu się odkryć, że stało się tak dzięki promieniowaniu gamma. Chcąc udowodnić swoją teorię Bruce napromieniowuje się, ale w wyniku awarii dawka jest o wiele wyższa. Tej samej nocy Banner wścieka się i przemienia w zielonego potwora.

Ciałopalenie 2000

Znowu mamy Szatana nawiedzającego Ziemię. Oczywiście i tym razem głównym jego zamysłem jest zniszczenie naszej Planety. Tym razem, chce tego dokonać za pomocą reaktorów jądrowych. Kirk Douglas (Robert Caine) gra przemysłowca, który jest współtwórcą projektu elektrowni atomowej na Środkowym Wschodzie. Złe moce przejmują komputer elektrowni, który wyzwala strugi dziwnych symboli Robert uświadamia sobie, że jest to znak nadchodzącej Apokalipsy...

Ludzie, o których zapomniał czas

Po nieudanej pierwszej ekspedycji Major Ben McBride organizuje misję poszukiwawczą. Dotarłszy na miejsce podróżnicy napotykają świat niezmieniony od czasów dinozaurów. Czy uda im się odnaleźć kogoś z poprzedniej ekspedycji wrócić bezpiecznie do domu?

The Crater Lake Monster

Do jeziora w okolicy małego miasteczka Lake Crater wpada płonący meteoryt. Jakiś czas później z jaja leżącego w pobliżu rozpalonej skały wykluwa się nieznany gatunek wodnego dinozaura. Mięsożerny gad polując w jeziorze i na terenach do niego przyległych, zabija wszystko, co zdoła złapać. Miejscowy szeryf początkowo bagatelizuje doniesienia o stworze, kiedy jednak widzi go na własne oczy, postanawia go zabić.

Imperium mrówek

Wyrzucone do morza beczki z radioaktywnymi odpadami trafiają do brzegów Florydy, gdzie wkrótce powstać ma luksusowe osiedle. W kontakcie z toksynami dochodzi do mutacji mrówek i ich gwałtownego wzrostu. Jakiś czas później przypływa tam agentka nieruchomości Marilyn Fryser wraz z grupką potencjalnych kupców.

Starship Invasions

Na Ziemię przylatuje statek kosmiczny będący zwiadem przed nadchodzącą inwazją. Jednak kosmici szybko odkrywają, że na planecie poza ludźmi mieszka jeszcze jedna rasa obcych. Chcąc więc podbić planetę, muszą najpierw pokonać pokojowo nastawioną rasę będącą naszymi opiekunami.

Welcome to Blood City

Grupka ludzi zostaje umieszczona w wirtualnym świecie symulującym dziki zachód. Jak się szybko okazuje rządzi tam przemoc, a ludzie podzieleni są na niewolników i walczących ze sobą kowbojów. Lewis nie chcąc spędzić życia jako niewolnik, decyduje się na pojedynek. Zabiwszy jednego z rewolwerowców zajmuje jego miejsce.

Słowa kluczowe