Sci-Fi 1977

Przedstawiamy listę 50 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja 8.1

Kosmiczna saga o zmaganiach dobra ze złem doprawiona błyskami laserów, statkami kosmicznymi i sporą liczbą kosmitów.

Bliskie spotkania trzeciego stopnia 7.3

Roy Neary, pracownik elektrowni, bada przyczyny zakłóceń energetycznych. W pewnym momencie dostrzega obcy statek kosmiczny. Przeżycie spotkania z kosmitami staje się jego obsesją, oraz odbija na życiu rodzinnym. Roy wierzy w to, że spotkanie z obcą formą życia dojdzie u stóp góry Devils Tower, znajdującej się w hrabstwie Crook stanu Wyoming, której wizerunek go prześladuje. Gdy przez przypadek zauważa w telewizji obiekt swoich wizji, postanawia skonfrontować je z rzeczywistością odwiedzając to miejsce. Po czasie okazuje się, że nie jest on jedynym wybrańcem. Wychodzi również na jaw, że w całą sprawę zamieszane jest wojsko, które chce uczestniczyć w spotkaniu z kosmitami. Determinacja Roya sprawia, że udaje mu się przedostać w ściśle strzeżoną strefę. Gdy dochodzi do spotkania z obcą cywilizacją, spośród wielu kandydatów, to Roy zostaje wybrany przez przybyszy z kosmosu jako ich gość, z którymi następnie odlatuje.

The Clones of Bruce Lee 3.0

Po śmierci Bruce’a Lee tajna organizacja SBI prosi o pomoc profesora Lucasa by pobrał z ciała mistrza próbki i stworzył jego klony. Naukowiec powołuje do życia trzy wierne kopie karateki, które po odpowiednim treningu zostają wysłane na tajne misje.


The Incredible Hulk 3.5

Dr Bruce Banner prowadzi badania nad niewyjaśnionymi przypadkami nadludzkiej siły, jaką zyskali niektórzy ludzie, w sytuacjach zagrożenia życia. W końcu udaje mu się odkryć, że stało się tak dzięki promieniowaniu gamma. Chcąc udowodnić swoją teorię Bruce napromieniowuje się, ale w wyniku awarii dawka jest o wiele wyższa. Tej samej nocy Banner wścieka się i przemienia w zielonego potwora.

Wizards 6.0

Po kolejnej wojnie atomowej rasa ludzka wyginęła. Na ziemi pozostały tylko różnego typu mutanty. Pewnego dnia wróżka rządząca tym światem, rodzi dwóch synów. W niedługim czasie po tym umiera, a jej synowie walczą ze sobą o władze. Pierwsze starcie wygrywa dobry syn, ale pobity zły oświadcza, że kiedyś wróci i się zemści. Wiele lat później rosnący w siłę, dzięki złej magii i ludzkiej broni zły brat, wraca by się zemścić.

Ciałopalenie 2000 5.0

Przedsiębiorca Robert Caine rozpoczyna budowę eksperymentalnej elektrowni jądrowej, mającej zaradzić problemom energetycznym świata. Wkrótce zaczynają pojawiać się znaki, świadczące o tym, że projekt może doprowadzić do apokalipsy. Kolejni ludzie próbujący go przerwać - giną. Robert, zaczyna wierzyć w biblijną przepowiednię i to, że jego syn to pomiot szatana.

Imperium mrówek 6.0

Marilyn Fryer zajmuje się sprzedażą nieruchomości. Właśnie prezentuje okolicę swym potencjalnym kontrahentom. Grupa ta nieświadomie wchodzi na teren zamieszkały przez olbrzymie mrówki. Owady zawdzięczają swe rozmiary toksynom, z którymi to miały kontakt. Wystraszeni ludzie muszą stawić czoła potworom, w walce o własne życie.

The Crater Lake Monster 4.5

Do jeziora w okolicy małego miasteczka Lake Crater wpada płonący meteoryt. Jakiś czas później z jaja leżącego w pobliżu rozpalonej skały wykluwa się nieznany gatunek wodnego dinozaura. Mięsożerny gad polując w jeziorze i na terenach do niego przyległych, zabija wszystko, co zdoła złapać. Miejscowy szeryf początkowo bagatelizuje doniesienia o stworze, kiedy jednak widzi go na własne oczy, postanawia go zabić.

Welcome to Blood City 2.0

Grupka ludzi zostaje umieszczona w wirtualnym świecie symulującym dziki zachód. Jak się szybko okazuje rządzi tam przemoc, a ludzie podzieleni są na niewolników i walczących ze sobą kowbojów. Lewis nie chcąc spędzić życia jako niewolnik, decyduje się na pojedynek. Zabiwszy jednego z rewolwerowców zajmuje jego miejsce.

The Brain Leeches 1.0

W pobliżu niewielkiego, amerykańskiego miasteczka rozbija się statek kosmiczny, z którego wypełzają owadopodobni obcy. Przybysze dzięki telepatycznym zdolnościom przejmują ciała okolicznych mieszkańców zmieniając ich w bezmyślne zombie. Obecność obcych zostaje w końcu odkryta co daje szanse na powstrzymanie inwazji.

Słowa kluczowe