Filmy Urugwaj

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Urugwaj. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Hipnotyzer

Charyzmatyczny Arenas (Leonardo Sbaraglia) jest hipnotyzerem mającym umiejętność wprowadzania ludzi w trans, w którym wyjawiają mu swoje mu swoje największe sekrety. Mężczyzna cierpi na bezsenność, która uniemożliwia mu normalne życie. Mieszka samotnie w hotelu, dręczony przez bolesne wspomnienia z przeszłości. Arenas skrywa też pewną mroczną tajemnicę...

Gigante 4.5

Jara - samotny, niemłody, nieśmiały mężczyzna – jest ochroniarzem w jednym z supermarketów na przedmieściach Montevideo. Pracuje na nocnej zmianie i za pomocą kamer monitoruje cały obiekt. Dyżury Jary przebiegają dosyć spokojnie, bo w budynku nocą niewiele się dzieje. Wydaje się, że nic nie zakłóci monotonnej pracy Jary. Jednak wszystko się zmienia, kiedy pewnej nocy na jednym z monitorów spostrzega młodą sprzątaczkę Julię. Dziewczyna wpada mu w oko. Jara coraz bardziej zaczyna się nią interesować i nie może przestać o niej myśleć. Życie Jary powoli zamienia się w codzienny cykl czynności (żeby nie powiedzieć rytuałów) związanych z Julią. Śledzenie Julii staje się jego obsesją, choć wcale z nią nie rozmawia.

Życie poza mną 3.0

W końcu, w Urugwaju Sylvie (Isabelle Carré) odnajduje swojego syna, cztery lata temu porwanego przez jej byłego męża Pablo. Z drogocenną pomocą przyszedł jej Mehdi. Ale tam nic nie idzie zgodnie z planem: dziecko jest wychowywane przez babcię i ciotkę, i wydaje się być szczęśliwe i spełnione. Sylvie zdaje sobie sprawę, że Felipe dorastał bez niej i, że jego życie jest teraz tutaj.


El otro hermano 6.0

Cetarti (Daniel Hendler) prowadzi monotonne życie w Buenos Aires. Właśnie został zwolniony z pracy. Teraz podróżuje ze stolicy do Lapachito, miasteczka w prowincji Chaco. Musi zatroszczyć się o pochówek swojej matki i brata, brutalnie zamordowanych, z którymi nie wiążą go żadne więzi. Jedyną rzeczą, która mobilizuje Cetartiego do podjęcia podróży, jest możliwość pobrania skromnego ubezpieczenia na życie, aby potem móc osiąść w Brazylii. Tu spotyka Duarte (Leonardo Sbaraglia), byłego żołnierza, swego rodzaju miejskiego capo i przyjaciela mordercy swojej matki, z którym zakłada dziwną spółkę. Stopniowo zapada się w świat bez wiary i prawa.

Pokój Leo 7.0

Leo ma 29 lat. Właśnie zostawiła go dziewczyna. Na pożegnanie dostał wizytówkę psychologa, który ma go wyleczyć z impotencji. Leo myśli, że traci czas na terapii, chociaż fajnie mu się rozmawia z lekarzem. Z matką jest zupełnie odwrotnie, ta zadaje dużo pytań. Leo prowadzi sekretne życie. Nocą przez internet umawia się z innymi mężczyznami, jednak nieczęsto uprawia z nimi seks. Są albo nieatrakcyjni, albo nie potrafią całować. Spotyka jednak dwie osoby, które wkrótce wywrócą do góry nogami jego ułożony świat: Caro – dawną koleżankę ze szkoły podstawowej oraz Sebę – miłego faceta, który wspaniale całuje i nie widzi problemów w swojej seksualności. Różne oblicza Leo prowadzą do narastającego napięcia. Leo nie chce nikogo rozczarować. Pragnie przestać się ukrywać, lecz paraliżuje go strach.

Anina 6.0

Dziesięcioletnia dziewczynka zostaje poddana najdziwniejszej karze w historii dziwnych kar, przez dyrektora szkoły za wywołanie bójki z koleżanką.

Zły dzień na wędkowanie

Jacob van Oppen, swego czasu najsilniejszy człowiek świata, wraz ze swym managerem Orsinim, który sam siebie nazywa „Księciem”, zarabiają podróżując po południowoamerykańskich miasteczkach, gdzie organizują pokazy zapasów. Ich przyjazd do miasta Santa Maria wywołuje euforię, miejscowa gazeta koniecznie chce sponsorować pokaz, rzesza ochotników zgłasza się do plakatowania miasta i ogłoszony zostaje konkurs na godnego przeciwnika dla Jacoba. Sprytny Orsini wie, jak znaleźć właściwego kandydata, ale polując w Santa Maria może trafić na większego zwierza, niż mu się kiedykolwiek śniło...

Neonowy byk 6.0

Iremar bierze udział w Vaquejadas - rodeo w północno-wschodniej Brazylii. To sport dla prawdziwych macho. Jego domem jest przyczepa, którą wozi byki z przedstawienia na przedstawienie. Towarzyszy mu tancerka egzotyczna Galega, jej bezczelna córka Cacá oraz Zé, towarzysz z rodeo. Wspólnie tworzą rodzinę. Po przedstawieniach zaszywa się w swojej ciężarówce i szyje stroje utkane brokatem i cekinami marząc o zostaniu projektantem mody. Świecidełka, sexy kroje i zmysłowe tkaniny urozmaicają mu każdy wieczór.

Apostata 3.0

Gonzalo Tamayo (Álvaro Ogalla), trzydziestoletni mieszkaniec Madrytu, nadal prowadzi studia z filozofii, bez większego przekonania. W latach swego dorosłego życia, Gonzalo miał aspirację by odnowić swoje życie, ale nigdy nie wydałby zgody na chrzest! W wyniku apostazji podejmuje kroki w celu wykreślenia z ksiąg chrztu Kościoła. To radykalne odejście zakończy jego męki i jego przywiązanie do matki.

25 watów

Chociaż już dawno świtało trójka przyjaciół nie może rozstać się po wczorajszej imprezie. Mimo, że każdy z nich ma ważne sprawy do załatwienia, siedzą przed sklepem, piją tanie piwo i wspominają wydarzenia ostatniej nocy.

Słowa kluczowe