Filmy Urugwaj

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Urugwaj. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziedziczki 7.0

Akcja filmu rozgrywa się w stolicy Paragwaju, Asunción. Chela i Chiquita są potomkiniami bogatych rodów, mieszkającymi w okazałej posiadłości od ponad 30 lat. Jednak ostatnio sytuacja finansowa dziedziczek zaczyna się pogarszać i kobiety są zmuszone wyprzedawać fortunę. Kiedy narastające długi doprowadzają do aresztowania Chiquity pod zarzutem oszustwa, Chela musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Wsiadając po raz pierwszy od lat za kółko, zaczyna świadczyć lokalne usługi taksówkarskie grupie starszych zamożnych kobiet. Jedną z pasażerek Cheli jest spontaniczna, pełna życiowego optymizmu i znacznie młodsza Angy. Pod jej pływem zamknięta w sobie bohaterka stopniowo zrzuca skorupę i rozpoczyna osobistą, intymną rewolucję.

Hipnotyzer

Charyzmatyczny Arenas (Leonardo Sbaraglia) jest hipnotyzerem mającym umiejętność wprowadzania ludzi w trans, w którym wyjawiają mu swoje mu swoje największe sekrety. Mężczyzna cierpi na bezsenność, która uniemożliwia mu normalne życie. Mieszka samotnie w hotelu, dręczony przez bolesne wspomnienia z przeszłości. Arenas skrywa też pewną mroczną tajemnicę...

Loveling

Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn, Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi szybko podjąć decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Zaskoczona obrotem spraw Irene, stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.


Gigante 4.7

Jara - duży facet o łagodnym usposobieniu, pracuje jako ochroniarz w supermarkecie w Montevideo. Jego uwagę przykuwa młoda sprzątaczka Julia którą Jara zauważa podczas nocnego dyżuru na monitorach nadzorujących obiekt. Zainteresowanie i fascynacja Julią powoli zaczyna przekształcać się w obsesję...

Życie poza mną 6.3

W końcu, w Urugwaju Sylvie (Isabelle Carré) odnajduje swojego syna, cztery lata temu porwanego przez jej byłego męża Pablo. Z drogocenną pomocą przyszedł jej Mehdi. Ale tam nic nie idzie zgodnie z planem: dziecko jest wychowywane przez babcię i ciotkę, i wydaje się być szczęśliwe i spełnione. Sylvie zdaje sobie sprawę, że Felipe dorastał bez niej i, że jego życie jest teraz tutaj.

El otro hermano 6.0

Cetarti (Daniel Hendler) prowadzi monotonne życie w Buenos Aires. Właśnie został zwolniony z pracy. Teraz podróżuje ze stolicy do Lapachito, miasteczka w prowincji Chaco. Musi zatroszczyć się o pochówek swojej matki i brata, brutalnie zamordowanych, z którymi nie wiążą go żadne więzi. Jedyną rzeczą, która mobilizuje Cetartiego do podjęcia podróży, jest możliwość pobrania skromnego ubezpieczenia na życie, aby potem móc osiąść w Brazylii. Tu spotyka Duarte (Leonardo Sbaraglia), byłego żołnierza, swego rodzaju miejskiego capo i przyjaciela mordercy swojej matki, z którym zakłada dziwną spółkę. Stopniowo zapada się w świat bez wiary i prawa.

Severina 4.0

Księgarz zakochuje się w tajemniczej kobiecie, którą przyłapał na kradzieży książek ze swojej księgarni.

Pokój Leo 6.5

Leo ma 29 lat. Właśnie zostawiła go dziewczyna. Na pożegnanie dostał wizytówkę psychologa, który ma go wyleczyć z impotencji. Leo myśli, że traci czas na terapii, chociaż fajnie mu się rozmawia z lekarzem. Z matką jest zupełnie odwrotnie, ta zadaje dużo pytań. Leo prowadzi sekretne życie. Nocą przez internet umawia się z innymi mężczyznami, jednak nieczęsto uprawia z nimi seks. Są albo nieatrakcyjni, albo nie potrafią całować. Spotyka jednak dwie osoby, które wkrótce wywrócą do góry nogami jego ułożony świat: Caro – dawną koleżankę ze szkoły podstawowej oraz Sebę – miłego faceta, który wspaniale całuje i nie widzi problemów w swojej seksualności. Różne oblicza Leo prowadzą do narastającego napięcia. Leo nie chce nikogo rozczarować. Pragnie przestać się ukrywać, lecz paraliżuje go strach.

Anina 6.0

Dziesięcioletnia dziewczynka zostaje poddana najdziwniejszej karze w historii dziwnych kar, przez dyrektora szkoły za wywołanie bójki z koleżanką.

Książka Lili

Lila, bohaterka książki dla dzieci, nagle wypada ze swojego papierowego świata i zostaje uwięziona w miejscu, do którego nie należy. Tak zaczyna się wspaniała przygoda, podczas której Lila odkrywa, że jedyną osobą, która może ją uratować jest Ramon, właściciel książki, z której wypadła dziewczynka. Niestety, Ramon nie czytał jej od wielu lat. Co gorsza, nie jest już małym chłopcem i dawno przestał wierzyć w fantazje. Lila i jej przyjaciółka Manuela wyruszają w niebezpieczną podróż po Pustyni Utraconych Wspomnień, by dowiedzieć się co wydarzyło się w życiu Ramona. Czym zakończy się ich przygoda?

Słowa kluczowe