Filmy Urugwaj

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Urugwaj. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Życie poza mną 6.3

W końcu, w Urugwaju Sylvie (Isabelle Carré) odnajduje swojego syna, cztery lata temu porwanego przez jej byłego męża Pablo. Z drogocenną pomocą przyszedł jej Mehdi. Ale tam nic nie idzie zgodnie z planem: dziecko jest wychowywane przez babcię i ciotkę, i wydaje się być szczęśliwe i spełnione. Sylvie zdaje sobie sprawę, że Felipe dorastał bez niej i, że jego życie jest teraz tutaj.

Hipnotyzer

Charyzmatyczny Arenas (Leonardo Sbaraglia) jest hipnotyzerem mającym umiejętność wprowadzania ludzi w trans, w którym wyjawiają mu swoje mu swoje największe sekrety. Mężczyzna cierpi na bezsenność, która uniemożliwia mu normalne życie. Mieszka samotnie w hotelu, dręczony przez bolesne wspomnienia z przeszłości. Arenas skrywa też pewną mroczną tajemnicę...

Gigante 4.7

Jara - duży facet o łagodnym usposobieniu, pracuje jako ochroniarz w supermarkecie w Montevideo. Jego uwagę przykuwa młoda sprzątaczka Julia którą Jara zauważa podczas nocnego dyżuru na monitorach nadzorujących obiekt. Zainteresowanie i fascynacja Julią powoli zaczyna przekształcać się w obsesję...


El otro hermano 6.0

Cetarti (Daniel Hendler) prowadzi monotonne życie w Buenos Aires. Właśnie został zwolniony z pracy. Teraz podróżuje ze stolicy do Lapachito, miasteczka w prowincji Chaco. Musi zatroszczyć się o pochówek swojej matki i brata, brutalnie zamordowanych, z którymi nie wiążą go żadne więzi. Jedyną rzeczą, która mobilizuje Cetartiego do podjęcia podróży, jest możliwość pobrania skromnego ubezpieczenia na życie, aby potem móc osiąść w Brazylii. Tu spotyka Duarte (Leonardo Sbaraglia), byłego żołnierza, swego rodzaju miejskiego capo i przyjaciela mordercy swojej matki, z którym zakłada dziwną spółkę. Stopniowo zapada się w świat bez wiary i prawa.

Pokój Leo 6.5

Leo ma 29 lat. Właśnie zostawiła go dziewczyna. Na pożegnanie dostał wizytówkę psychologa, który ma go wyleczyć z impotencji. Leo myśli, że traci czas na terapii, chociaż fajnie mu się rozmawia z lekarzem. Z matką jest zupełnie odwrotnie, ta zadaje dużo pytań. Leo prowadzi sekretne życie. Nocą przez internet umawia się z innymi mężczyznami, jednak nieczęsto uprawia z nimi seks. Są albo nieatrakcyjni, albo nie potrafią całować. Spotyka jednak dwie osoby, które wkrótce wywrócą do góry nogami jego ułożony świat: Caro – dawną koleżankę ze szkoły podstawowej oraz Sebę – miłego faceta, który wspaniale całuje i nie widzi problemów w swojej seksualności. Różne oblicza Leo prowadzą do narastającego napięcia. Leo nie chce nikogo rozczarować. Pragnie przestać się ukrywać, lecz paraliżuje go strach.

Anina 6.0

Dziesięcioletnia dziewczynka zostaje poddana najdziwniejszej karze w historii dziwnych kar, przez dyrektora szkoły za wywołanie bójki z koleżanką.

Książka Lili

Lila, bohaterka książki dla dzieci, nagle wypada ze swojego papierowego świata i zostaje uwięziona w miejscu, do którego nie należy. Tak zaczyna się wspaniała przygoda, podczas której Lila odkrywa, że jedyną osobą, która może ją uratować jest Ramon, właściciel książki, z której wypadła dziewczynka. Niestety, Ramon nie czytał jej od wielu lat. Co gorsza, nie jest już małym chłopcem i dawno przestał wierzyć w fantazje. Lila i jej przyjaciółka Manuela wyruszają w niebezpieczną podróż po Pustyni Utraconych Wspomnień, by dowiedzieć się co wydarzyło się w życiu Ramona. Czym zakończy się ich przygoda?

Cień 6.0

Ruben jest ochroniarzem ministra. Praca ta wymaga od niego dyspozycyjności, cierpliwości, dyskrecji, a nade wszystko ciągłej czujności. W dodatku Ruben musi być niewidzialny - jest cieniem ministra, zarówno w sytuacjach publicznych, jak i prywatnych. Jego życie sprawia wrażenie bardzo precyzyjnie zaplanowanego. Twarz Rubena tylko chwilami ujawnia delikatny ślad napięcia, zapowiedź utraty kontroli, do której niebawem dojdzie.

Zły dzień na wędkowanie

Jacob van Oppen, swego czasu najsilniejszy człowiek świata, wraz ze swym managerem Orsinim, który sam siebie nazywa „Księciem”, zarabiają podróżując po południowoamerykańskich miasteczkach, gdzie organizują pokazy zapasów. Ich przyjazd do miasta Santa Maria wywołuje euforię, miejscowa gazeta koniecznie chce sponsorować pokaz, rzesza ochotników zgłasza się do plakatowania miasta i ogłoszony zostaje konkurs na godnego przeciwnika dla Jacoba. Sprytny Orsini wie, jak znaleźć właściwego kandydata, ale polując w Santa Maria może trafić na większego zwierza, niż mu się kiedykolwiek śniło...

Neonowy byk 6.0

Iremar bierze udział w Vaquejadas - rodeo w północno-wschodniej Brazylii. To sport dla prawdziwych macho. Jego domem jest przyczepa, którą wozi byki z przedstawienia na przedstawienie. Towarzyszy mu tancerka egzotyczna Galega, jej bezczelna córka Cacá oraz Zé, towarzysz z rodeo. Wspólnie tworzą rodzinę. Po przedstawieniach zaszywa się w swojej ciężarówce i szyje stroje utkane brokatem i cekinami marząc o zostaniu projektantem mody. Świecidełka, sexy kroje i zmysłowe tkaniny urozmaicają mu każdy wieczór.

Słowa kluczowe