Wojenny 1977

Przedstawiamy listę 31 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

O jeden most za daleko 7.8

Film przedstawia przygotowania i realizację zakrojonej na szeroką skalę alianckiej operacji "Market Garden", która po sukcesie lądowania w Normandii miała utorować im drogę do przemysłowego serca III Rzeszy. Cały plan opierał się na zdobyciu kluczowych mostów, umożliwiających szybką i łatwą przeprawę przez Ren. Aby tego dokonać alianci zrzucają swoje jednostki powietrzno-desantowe w pobliżu mostów. Po kilku godzinach zaciętych walk mosty po kolei odbijane są z rąk Niemców, wszystkie prócz Arnhem, gdzie natrafiono na przeważające siły wroga . Tam garstka spadochroniarzy zamiast atakować rozpoczyna, desperacką obronę.

Żelazny krzyż 9.1

Akcja dzieje się podczas działań wojennych na froncie wschodnim w 1943 roku. Sierżant Wermachtu Steiner, od trzydziestu lat w armii, był już porucznikiem, ale został zdegradowany za obrazę oficera. Dowódcą oddziału jest inny weteran płk Brandt (James Mason), który toleruje bezkompromisowe zachowanie sierżanta, ponieważ ma dla niego jako żołnierza szacunek i zaufanie. Bezpośrednim przełożonym Steinera zostaje kpt. Stransky (Maximilian Schell), pruski arystokrata, który zgłosił się na front wschodni na ochotnika, aby - jak jego ojciec i dziad - zdobyć najwyższe niemieckie odznaczenie bojowe, Żelazny Krzyż. Pomiędzy Steinerem i Stranskym narasta konflikt, ponieważ młody oficer dąży za wszelką cenę do zdobycia odznaczenia, nie licząc się z powierzonymi mu żołnierzami.

Wizards 6.0

Po kolejnej wojnie atomowej rasa ludzka wyginęła. Na ziemi pozostały tylko różnego typu mutanty. Pewnego dnia wróżka rządząca tym światem, rodzi dwóch synów. W niedługim czasie po tym umiera, a jej synowie walczą ze sobą o władze. Pierwsze starcie wygrywa dobry syn, ale pobity zły oświadcza, że kiedyś wróci i się zemści. Wiele lat później rosnący w siłę, dzięki złej magii i ludzkiej broni zły brat, wraca by się zemścić.


Akcja pod Arsenałem 7.0

Okupacyjna Warszawa. Z gmachu Zachęty, przekształconego w Dom Kultury Niemieckiej, młody chłopak zrywa nocą hitlerowską flagę i zawiesza biało-czerwoną - wraz ze stojącymi na straży kolegami, Rudym i Zośką, Alek szybko ucieka rikszą. Niemcy nasilają działalność propagandową - ze specjalnej ciężarówki wyświetlają na ulicach kronikę filmową (Wochenschau). Chłopcom udaje się wrzucić do samochodu materiał wybuchowy i rozbić kino-wóz... Trójka przyjaciół trafia na bazar - Alek marzy o dodającej szyku skórzanej kurtce. Gdy dobijają targu (Zośka poświęca ulubionego pelikana i szalik, by zdobyć brakujące pieniądze) obok hitlerowiec katuje Żyda. Alek nie wytrzymuje - rzuca się na oprawcę i uderza, przyjaciele dokonują reszty. Ale spotka Alka reprymenda Rudego - taka spontaniczność reakcji może być niebezpieczna dla wszystkich...

Akcija "Stadion" 5.0

W 1941 roku na terytorium Chorwacji powstaje faszystowskie, podporządkowane III Rzeszy twór państwowy pod nazwą NDH - Nezavisna Država Hrvatska (Niezależne Państwo Chorwackie). Polityczne i społeczne przemiany, będące następstwem powstania NDH, zmieniły całokształt życia w kraju, także życie jednego z zagrzebskich gimnazjów. Trzej profesorowie otrzymują zwolnienie z pracy a ich młody kolega, będący zwolennikiem nowego reżimu, otrzymuje zadanie zorganizowania zlotu młodzieży na stadionie, gdzie gimnazjaliści mają w „sportowy” sposób wyrazić swoją solidarność i poparcie dla nowo ustanowionego porządku. Lokalne dowództwo komunistycznej partyzantki dowiaduje się o tych planach i przygotowuje akcję „Stadion”.

Była cisza 8.0

Czasy drugiej wojny światowej. Historia opowiedziana przez już dorosłego człowieka o jego dziecięcych wrażeniach ze zdarzeń w północnym miasteczku Zaozerje, gdzie ludzie żyli, kochali, płakali i czekali na wiadomości z frontu.

Pojedynek 7.3

Dwóch oficerów z armii napoleońskiej D’Hubert (Keith Carradine) i Feraud (Harvey Keitel), pochodzących z kompletnie różnych środowisk, połączyły wojny napoleońskie i wzajemna wrogość. W imię dziwnie pojętego honoru i sprawiedliwości obaj dżentelmeni staczają ze sobą wiele pojedynków, zawsze ilekroć się spotkają. Są ogarnięci prawdziwą obsesją.

Wniebowstąpienie 7.2

Białoruś. Zima 1942 roku. Ciężkie boje toczone przez oddziały partyzanckie dziesiątkują ludzi. Dowódca jednego z oddziałów wysyła dwóch żołnierzy po żywność. Kiedy Rybak i Sotnikow docierają do wsi okazuje się, że pozostały po niej tylko zgliszcza. Kiedy docierają do następnej wsi Sotnikow – trawiony gorączką, wyczerpany atakami kaszlu – niemal nie ma już sił na powrót do oddziału. Jednak Rybak skłania go do wyruszenia w drogę powrotną. Napotykają Niemców. Sotnkow zostaje ranny, ale mimo tego udaje im się dotrzeć do chaty Demczychy...

Maszeruj lub giń 6.7

14 listopada 1918 roku, po ogłoszeniu zawieszenia broni, resztki legi cudzoziemskiej wracają do Paryża. Wśród powracających jest także wieloletni dowódca legionistów, charyzmatyczny Amerykanin major William Sherman Foster, z niedobitkami swoich oddziałów. Już na paryskim dworcu jego służby rekrutacyjne przystępują do pozyskiwania nowych żołnierzy, by uzupełnić przetrzebione szeregi. Do armii, która nie stawiała żadnych niewygodnych pytań, zaciągają się przede wszystkim ludzie ścigani przez prawo, bo wiedzą, że legia cudzoziemska da im azyl. Ale nie tylko przestępcy szukają w jej szeregach szczęścia. Wśród ochotników są także poszukiwacze przygód i życiowi straceńcy.

Wszyscy i nikt 6.0

Historia dzieje się w Bieszczadach, tuż po wojnie. Siedmiu żołnierzy, dowodzonych przez Szefa, w drodze po cywilne dokumenty zatrzymuje się w małym miasteczku, od przejścia do cywila dzielą ich godziny. Miasteczko terroryzuje banda Haka. Wieczorem ma się tam odbyć wesele Brzozy i Maryny. Udział w uroczystościach zapowiedział dowódca bandy, Hak, były towarzysz broni Brzozy i konkurent do ręki Maryny. Żołnierze postanawiają zostać w miasteczku i zapobiec rozlewowi krwi, ale czy wszyscy przeżyją?

Słowa kluczowe