Sci-Fi 2002

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 37 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Sci-Fi z 2002 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Niedaleka przyszłość, zostaje stworzona gra internetowa MMORPG o nazwie "The World", na której znajdują się miliony graczy z całego świata, tu też rozgrywa się dramat głównego bohatera, Tsukasy. Okazuje się, że jest on uwieziony w grze i nie może się z niej wylogować, w rozwikłaniu tej zagadki chcą mu pomóc inni gracze...

Firefly

8,0
Były buntownik i jego załoga szukają zysku przemierzając kosmos na pokładzie statku transportowego.
Mobile Suit Gundam SEED. Wojna, która poróżniła Ziemię i kolonie planetarne, uczyniła z dwóch przyjaciół z dzieciństwa - wrogów. Na pokładzie ich Mobile Suitów, Asran i Kira przeżyją epopeję, która odmieni ich losy.


Henrietta i cztery inne małe dziewczynki wychowały się w specjalnej jednostce operacyjnej włoskiej policji, gdzie zostały poddane praniu mózgu i wyszkolone na istne maszyny do zabijania. W ciągu dnia zwalczają terrorystów, krwawo rozprawiając się z wrogiem, po godzinach natomiast powracają do maskotek i dziecinnego świata zabawek, z którego tak brutalnie je wyrwano.Te małe Nikity to nie tylko precyzyjnyni strzelcy, ale również wydajne killerki. Nie rzucają się w oczy, same zaś są niesłychanie trudnym celem. Nawet pozbawiony skrupułów morderca zawaha się chwilę nim odstrzeli dziecko – i tą chwilę właśnie przepłaci życiem.
Kusanagi Kei, 18-latek wyglądający na lat 15 skrywa mroczną tajemnicę - cierpi na pewien rzadki rodzaj śpiączki... Kiedy okazuje się, że jego nowa nauczycielka jest kosmitką, Kei nie podejrzewa, że to dopiero początek kłopotów i zabawnych sytuacji, które na zawsze odmienią jego życie...
Shuji i Chise są dwójką studentów z liceum Hokkaido, którzy właśnie zaczynają nawiązywać bliższą znajomość. Wtedy bez żadnego ostrzeżenia eskadra terrorystów z obcego kraju zaczyna bombardować miasto Sapporo. Wydaje się, że nie ma żadnej nadziei kiedy nagle obce bombowce zostają zniszczone przez tajemnicze czerwone światło.

Odyseja

7,0
Załoga promu z przerażeniem patrzy na zniszczenie Ziemi. Są jednak szanse zmiany losu ludzkości. Sympatyczni obcy wysyłają ich 5 lat w przeszłość. Ich misja, to dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za spisek mający na celu zniszczenie planety...
Blake Holsey High. To nie jest zwykłe liceum, choć z pozoru na takie wygląda. Na terenie tej szkoły nic nie jest normalne, i wszystko może się zdarzyć. Tajemniczy atak gąbek, znikająca szkoła, klon chodzący po szkole - to tylko część rzeczy które można w tej szkole zobaczyć. Wszystko próbują wyjaśnić i doprowadzić do ładu uczniowie ze szkolnego kółka naukowego: Josie, Vaughn, Marshall, Lucas, Corrine oraz nauczyciel fizyki profesor Zachary.

Chobits

7,3
W przyszłości istnieją komputery nazywane "Persocon", które wyglądają tak samo jak ludzie. Hideki Motusuwa, młodym student, pragnie kupić sobie Persocona niestety nie stać go na taki wydatek. Pewnego dnia jednak los się do niego uśmiecha i znajduje na śmietniku Perconoa, który wydaje się być nieuszkodzony. Jednak po jego uruchomieniu okazuje, się że jedyne słowo jakie potrafi powiedzieć brzmi "Chii", z tego też powodu Hideki tak właśnie postanawia go nazwać. Po pewnym czasie okazuje się, że Chii jest czymś więcej niż zwykłym modelem.
Johnny Smith wiódł sobie idealne życie w małej mieścinie. Pracował jako nauczyciel fizyki w szkole w tym samym mieście, uczenie dzieci to była jego pasja. Miał narzeczoną o imieniu Sarah, która uczyła w tej samej szkole co on. Był dobrym synem dla swojej matki, która wychowywała go samodzielnie. Jego życie było prawie idealne... aż do pewnego dnia w którym to wypadek samochodowy zupełnie zmienił jego dotychczasowe życie. Johnny zapadł w głęboką śpiączkę na sześć lat. Po przebudzeniu okazało się że życie, które wiódł przed wypadkiem należy już do przeszłości. Matka nie żyje od paru lat, jego narzeczona ma męża i na dodatek syna, który nie wie że Johnny jest jego prawdziwym ojcem. Sam Johnny także się zmienił, po wypadku posiadł ponadnaturalne zdolności, które pozwalają mu widzieć przyszłość lub przeszłość osoby którą dotyka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…