Filmy wampiryzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wampiryzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pamiętniki wampirów to ekranizacja serii powieści autorstwa amerykańskiej pisarki L.J. Smith. Serial opowiada o nastolatce Elenie Gilbert (Nina Dobrev), która zakochuje się w tajemniczym i przystojnym wampirze Stefanie Salvatore (Paul Wesley). Niespodziewanie w ich życiu pojawia się jego brat Damon (Ian Somerhalder), który również jest wampirem i darzy Elenę równie gorącym uczuciem.
Nadchodzi czas, by nastoletnia wampirzyca Juliette (Sarah Catherine Hook) dokonała pierwszego zabójstwa, by zająć swoje miejsce w potężnej rodzinie wampirów. Za cel obiera dziewczynę o imieniu Calliope (Imani Lewis), która niedawno przybyła do miasta. Jednak ku zaskoczeniu Juliette Calliope okazuje się łowczynią wampirów pochodzącą ze słynnej rodziny pogromców nieumarłych. Obie dziewczyny odkrywają, że pokonanie swojej przeciwniczki nie będzie łatwe — w przeciwieństwie do zakochania się w niej.

Ksiądz

6,1
Dzięki specjalnie trenowanym wojownikom o nadludzkiej sile, ludzkość wygrywa trwającą od wieków wojnę z wampirami. Od tej pory księża stają się zbyteczni i zostają porzuceni przez kościół. Po latach jeden z nich otrzymuje wiadomość, że jego rodzina została zaatakowana przez wampiry. Nie zważając na zakazy swoich hierarchów, ksiądz wyrusza by zabić odpowiedzialne za to potwory i odzyskać uprowadzoną córkę.


Richard (Antony Hickling), 40-letni filmowiec dotknięty niewyjaśnionym atakiem lęku, opuszcza plan filmowy i wędruje po nocnym Paryżu w poszukiwaniu odpowiedzi, pocieszenia i inspiracji. Podczas tej bezsennej nocy, przypadkowych spotkań, czasem ciepłych, czasem niepokojących, krzyżujących się obcych postaci, nieznanych ciał czy znajomych twarzy, Richard zmierzy się ze swoimi lękami i zakwestionuje swoje głębokie pragnienia… aż do wczesnych godzin porannych.

Byzantium

5,8
Dwie wampirzyce, Clara (Gemma Arterton) i Eleanor (Saoirse Ronan), ścigane przez tajemniczego mężczyznę, znajdują schronienie w podupadłym kurorcie nad oceanem. Kiedy na jaw wychodzi ich skrzętnie skrywana tajemnica, staje się to początkiem serii dramatycznych wydarzeń, których geneza sięga kilka wieków wstecz.
Uwaga! Nadlatuje! Prosto na nas! Z daleka wygląda jak nietoperz, ale to, co wzięliśmy za skrzydła nietoperza, jest w istocie peleryną hrabiego Draculi, zwanego też Księciem Ciemności. B r z d ę k ! Hrabia "nie wycelował" - rąbnął głową w okienną szybę, na której rozpłaszczyła się jego twarz. Mimo zniekształceń można dostrzec, że ma ona rysy Leslie'go Nielsena, naszego dobrego znajomego z "Nagich broni". Nie może być wątpliwości: takiego Draculę mógł nam zafundować wyłącznie Mel Brooks.
Lestat (Tom Cruise) to młody wampir o niezwykłej urodzie, dzięki której zwabia swoje ofiary. Jest jednak zimny i wyrachowany, zabija bez skrupułów. W Nowym Orleanie Lestat poznaje śmiertelnika Louisa (Brad Pitt), którego prowadzi przez śmierć do wiecznego życia i ciemności. Dwieście lat później to właśnie Louis opowie swą historię młodemu dziennikarzowi (Christian Slater). Historię o pełnej smutku wiecznego istnienia, pożądania, miłości i tęsknoty egzystencji wampira.
Tylko kochankowie przeżyją to opowieść o Adamie (Hiddleston), unikającym rozgłosu i słonecznego światła, undergroundowym muzyku z Detroit, który postanawia powrócić po długiej rozłące do swojej ukochanej - Evy (Swinton), od lat mieszkającej w Maroku. Jednak ich związek zostanie wystawiony na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna siostra Evy - Ava (Wasikowska).
Prywatny detektyw Vicki Nelson jest świadkiem przerażającego demonicznego morderstwa nieopodal drogi prowadzącej do Toronto, wkrótce staje oko w oko z kimś, kto prowadzi własne śledztwo w tej sprawie. Tym mężczyzną jest Henry Fitzroy, kiedyś Książę Richmond, autor nowatorskich komiksów i 470.letni wampir w jednej osobie. Aby rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa, na przekór podpowiadającej jej rozwagę kobiecej intuicji, Vicki rozpoczyna współpracę z szarmanckim i uwodzicielskim Fitzroyem. Ich związek bardzo szybko przeradza się więcej niż tylko współpracę zawodową, czym komplikuje wieloletni romans Vicki z jej byłym kolegą z policji, detektywem Mike'iem Celluci… zresztą podobnie jak wszystko inne w jej życiu.
Pewnego pięknego letniego dnia do domu na spokojnych przedmieściach Bindburga wprowadzają się nowi sąsiedzi – państwo Tepes z 12-letnimi bliźniaczkami: Silvanią i Dakarią. Matka wygląda całkiem normalnie, ale pozostała trójka jest blada i dziwacznie ubrana. Tepesowie od razu wzbudzają podejrzenia mieszkającego obok Dirka von Kombasta. Nie bez powodu – wkrótce okazuje się, że ojciec i dziewczynki to wampiry – i tylko matka, Elvira, jest człowiekiem. Przez dwanaście lat cała rodzina mieszkała w Transylwanii, ale teraz, za namową matki, postanowiła osiedlić się w Niemczech…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…