Filmy przyjaźń, relacja lekarz-pacjent

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, relacja lekarz-pacjent. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.

Chirurdzy

8,0
Meredith Grey i jej znajomi biorą udział w jednym z najtrudniejszych programów szkoleniowych w kraju, próbując pogodzić go z życiem osobistym. Wciąż się uczą, a od ich decyzji zależy życie pacjentów.
Koniec XIX wieku, Londyn. Zdeformowany mężczyzna nazywany "Człowiekiem - słoniem" jest zmuszany do pracy jako atrakcja cyrkowa. Pewien lekarz postanawia mu pomóc.


Ekscentryczny student wyższej szkoły medycznej Hunter "Patch" Adams (Robin Williams) ma dwa marzenia - chce być lekarzem, ale i klownem. Pragnie te dwie profesje połączyć ze sobą, co spotyka się z krytyką ze strony wykładowców. Głosząc wbrew opinii autorytetów medycznych teorię, że śmiech jest zaraźliwy, stawia swoją dalszą karierę pod ogromnym znakiem zapytania. Opuszczając klinikę psychiatryczną, Patch postanawia zostać nadal lekarzem, ale leczyć niekonwencjonalnymi metodami. Do smutnych sal szpitalnych wprowadza zabawki, baloniki, zachęca chorych do śmiechu i opowiadania żartów. Uważa, że drobne schorzenia można uleczyć uśmiechem, cięższe przypadki wyleczy klown. Choć wszyscy lekarze są zdania, że Patch lekceważy medycynę i jej dorobek, to jego wyniki w nauce przeczą ich obawom. Mimo wszystko sam dziekan nie ustaje w wysiłkach, chcąc doprowadzić do wydalenia Adamsa ze studiów.
Ameryka końca lat 60-tych, czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Siedemnastoletnia Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Susanna spędziła tam dwa lata przechodząc prawdziwą szkołą życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie.
27-letni Adam (Joseph Gordon-Levitt) wiedzie proste i przyjemne życie, ma piękną dziewczynę Rachel (Bryce Dallas Howard) i pracę w stacji radiowej razem ze swoim najlepszym przyjacielem (Seth Rogen). Wszystko zmienia się, gdy Adam dowiaduje się, że ma raka i podejmuje walkę z chorobą.
Agent urzędu podatkowego w nie najlepszej kondycji psychicznej. W pierwszej scenie filmu dowiadujemy się, że wzywa pomoc do swojego samobójstwa. W dalszej części z niejasnych przyczyn wykracza poza swoje kompetencje i pomaga ludziom sprawdzając uprzednio, czy na to zasługują
Bilans nieco ponad 50-letniego życia Bena Kalmena (Michael Douglas) wygląda całkiem nieźle. Mądra żona (Susan Sarandon), która zna go jak nikt inny, dorosła córka, udany wnuczek. No i świetnie prosperująca sieć salonów samochodowych. Ale los płata czasem niespodzianki, a happy end nie jest gwarantowany. Ben podejmuje kilka złych decyzji biznesowych, w wyniku czego traci firmę. Rozwodzi się z żoną, a córka nie chce się z nim widywać. Życie byłego człowieka sukcesu nabiera nowych, nieco dziwnych barw, a jego decyzje są coraz bardziej ryzykowne - jak choćby uwiedzenie młodziutkiej córki swojej nowej dziewczyny, Jordan (Mary-Louise Parker)...
Po odejściu ze szpitala Seattle Greace, Addison przeprowadza się do Los Angeles. Tam w klinice swoich przyjaciół, Sama i Naomi, rozpoczyna pracę. Początkowo brak operacji i wielu przypadków sprawia, że Addison czuje się zbędna, jednak w miarę upływu czasu wszystko się zmienia. Na nudę nie pozwalają jej pozostali pracownicy klinki. Cooper to pediatra, który zmienia „przyjaciółki” jak rękawiczki. Violet to psycholog, kobieta usilnie stara się pomóc swoim pacjentom, jest jej trudno zapomnieć o byłym narzeczonym, który już sobie ułożył życie z inną. Pete to spec od wschodnich sztuk leczenia schorzeń, a Dell recepcjonista kochający się w Naomi. Naomi i Sam – choć są po rozwodzie – starają się wspólnie wychować córkę i utrzymać klinikę na wysokim poziomie.

Dr House

8,5
W każdym odcinku serialu spotykamy się z ciekawym przypadkiem medycznym, którego próbę zdiagnozowania prowadzi sam dr House, z pomocą trójki lekarzy: Cameron, Chase'a i Foreman'a. Gregory House jest człowiekiem cynicznym, nie uznającym zasad moralnych, którego mottem życiowym jest: "wszyscy kłamią". Mimo swojego nieznośnego charakteru jest na tyle inteligentny i bystry, aby poradzić sobie z największymi medycznymi zagadkami. Niestety jego "oryginalne" zachowanie prowadzi również do sporych problemów w jego życiu osobistym.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…