Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje profesor, walka.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Świat ma wielu bohaterów… jednak tylko jeden z nich jest bogiem. Arogancki wojownik Thor (Chris Hemsworth, Star Trek) zostaje wygnany z Asgardu na Ziemię, gdzie musi walczyć, by odzyskać utracone moce. Ścigany przez ciemne siły, upadły władający piorunami bóg musi poczuć, że jest gotowy do walki i odkryć, czego potrzebuje, by stać się prawdziwym bohaterem. W tej wielkiej, kinowej przygodzie nazywanej przez krytyków "ekscytującą i fantastyczną rozrywką" (Harry Knowles, Ain’t It Cool News) występują także Natalie Portman (Czarny Łabędź) i Anthony Hopkins (Beowulf).
Minęło już 19 lat od ostatniej przygody Indiany. Teraz podstarzały już wykładowca zajmuje się jedynie nauczaniem. Pewnego dnia jednak dowiaduje się o miejscu ukrycia jednej z trzynastu kryształowych czaszek. Nie chcąc by wpadła ona w ręce Rosjan Johns wyrusza po raz kolejny w pełną przygód podróż. Tym razem towarzyszu mu młody pomocnik Mutt, a droga wiedzie od tajnych rządowych magazynów w USA, do dżungli Peru. Trzeba będzie również uważać na dowodzonych przez agentkę Spadko i Oxleya Rosjan.
Film opowiada historię czwórki rodzeństwa - Łucji, Zuzanny, Edmunda i Piotra - które odnajduje drogę do tajemniczej krainy Narnii zamieszkałej przez mityczne stworzenia i mówiące zwierzęta. Bramą do tego niezwykłego świata okazuje się stara szafa w wiejskim domu należącym do nieco dziwacznego Profesora. Narnia od stu lat znajduje się we władzy złego czaru, a jej mieszkańcy żyją w ciągłym strachu. Dzieci pomagają prawowitemu władcy - Lwu Aslanowi - pokonać Białą Czarownicę, która zamieniła bajkową Narnię w kraj zła i wiecznej zimy.
Coraz powszechniejsze użycie energii atomowej, powoduje mutacje u części populacji i obdarzenie niektórych ludzi niezwykłymi mocami. Wykorzystując nabyte umiejętności niezwykle potężny mutant Sebastian Shaw, postanawia wszcząć wojnę atomową między USA a ZSSR, co wyniszczy normalnych ludzi. Na jego drodze staje jednak telepata Charles Xavier wraz z dawnym podopiecznym Shawa Erikem Lehnsherrem i grupką młodych mutantów.
Xavier jest potężnym mutantem, ekspertem w dziedzinie telepatii i jednocześnie założycielem szkoły dla mutantów. Tu każdy ma swoje nadzwyczajne zdolności: władza nad ogniem, lodem, zjawiskami atmosferycznymi, materią aż po znikanie i przechodzenie przez ściany. Jeden z przyjaciół Xaviera, „Magneto”, chce zniszczyć całą ludzkość, gdyż – jak uważa – jest ona zagrożeniem dla społeczności mutantów. Xavier jest jednak innego zdania, co doprowadza do wrogości między nimi. Jeden i drugi szykują się do walki, która zadecyduje o losach ludzkości.
X-Men są następnym ogniwem ewolucji. Każde z nich przyszło na świat w wyniku niepowtarzalnej mutacji genetycznej, a los obdarzył ich niezwykłymi mocami. Otacza ich powszechna nienawiść i uprzedzenia. Społeczeństwo nie chce zaakceptować ich odmienności, boi się ich i skazuje na życie w odosobnieniu. Profesor Charles Xavier, najpotężniejszy telepata na świecie, założył szkołę, gdzie „mutanci” uczą się wykorzystywać swoje moce dla dobra całej ludzkości – ludzkości, która nie chce uznać ich prawa do życia i samostanowienia.
Jean Grey, jedna z członkiń X-Menów, ma zdolności podobne do Charlesa Xaviera. Kiedy podczas misji dochodzi do tragedii, a ona sama ledwo uchodzi z życiem, uwalnia się w niej mroczne alter ego.
Indiana Jones (Harrison Ford) żyje w nowej erze i zbliża się do emerytury, a świat wydaje się go przerastać. Na horyzoncie pojawia się jednak dawny rywal, który pragnie posiąść starożytny i potężny artefakt. Indy ponownie przywdziewa swój kapelusz, podnosi bicz i wyrusza na kolejną przygodę.
Pewien człowiek budzi się ze śpiączki w Berlinie i odkrywa, że jego tożsamość została przejęta przez kogoś innego. Nikt, nawet własna żona mu nie wierzy. Z pomocą młodej kobiety usiłuje dowieść kim naprawdę jest.