Filmy potwór morski

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje potwór morski. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pinokio

6,2
5,2
Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.
Statek wysłany w celu zbadania fali tajemniczych zatonięć napotyka łódź podwodną Nautilus dowodzoną przez kapitana Nemo.

Luca

6,9
7,6
Pełna humoru przygoda na Riwierze Włoskiej! Disney i Pixar przedstawiają film Luca, historię o dorastaniu rozgrywającą się w nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Przyjaciele, Luca i Alberto, przeżywają niezapomniane lato pełne niezwykłych przygód. Beztroską zabawę może jednak w każdej chwili zepsuć głęboko skrywany sekret - w rzeczywistości chłopcy są morskimi stworami i żyją w wodnych głębinach.


W przyszłości nieomal cała ziemia, została zalana wodą z roztopionych lodowców. Przeżyły tylko nieliczne grupki ludzi. Zamieszkują oni różnego typu statki. Istnieje jednak legenda według, której ocalał kawałek lądu. Na jednym z takich sztucznych atoli, żyje dziewczynka mając wytatuowaną mapę do tego miejsca. Ale mapę chce zdobyć wielu ludzi. I nie zawsze w dobrych zamiarach.
Remake filmu z 1981 roku. Perseusz (Sam Worthington) musi stawić czoła potworom takim jak: przerażająca Meduza, czy ogromny Kraken, by ocalić Księżniczkę Andromedę (Alexa Davalos). Po drodze spotyka wielu bogów, między innymi Zeusa (Liam Neeson), czy Hadesa (Ralph Fiennes) i magiczne stworzenia.
Epoka lodowcowa ma się ku końcowi. Lody pękają, śniegi topnieją, a zwierzęta cieszą się nowo zdobytą wolnością. Maniek chce założyć rodzinę, dawno jednak nie spotkał na swej drodze żadnego innego mamuta i boi się, że może być ostatnim przedstawicielem swojego gatunku... a wtedy poznaje Elę, ostatnią panią mamutową na Ziemi. Problem w tym, że Maniek i Ela serdecznie się nie znoszą, a jakby tego było mało, Ela uważa, że jest oposem.

Morska bestia

6,8
7,5
Życie legendarnego łowcy potworów morskich zostaje wywrócone do góry nogami, gdy na jego statku pojawia się pasażerka na gapę.

Meg 2: Głębia

5,3
4,5
Śmiały zespół badawczy wyrusza na głębinową eksplorację czeluści oceanu. Na miejscu spotykają prehistoryczną i nieprzyjazną faunę, co zmusza załogę do walki o przetrwanie. Dodatkowo trzy potężne megalodony wypływają ku powierzchni, wywołując zamęt i wszechobecny chaos. Są głodne i niebezpieczne.
Nieustraszeni odkrywcy znani z animowanego przeboju Disneya Atlantyda: Zaginiony Ląd powrócili! Podczas pierwszej ekspedycji Milo Thatch i jego towarzysze trafili do słynnego podwodnego miasta i ocalili przed zagładą tajemnicze królestwo i wszystkich jego mieszkańców. Teraz Milo, Kida i ich załoga muszą stawić czoła nowym wyzwaniom na powierzchni oceanu i poznać potęgę mistycznej siły. Nowa przygoda rzuca śmiałków od suchych pustynnych obszarów Południowego Zachodu, aż po lodowe szczyty gór Północy, każąc im zmierzyć się gigantycznymi, morskimi potworami, niezwykłymi duchami i prastarymi legendami. Podczas wyprawy Kida odkrywa potężną moc cudownego kryształu pochodzącego z jej rodzinnego królestwa. Musi zdecydować, czy roztropniej będzie ukryć Serce Atlantydy, czy podzielić się jego światłem z resztą świata. Wstrzymaj więc oddech i ruszaj śmiało do świata niezwykłych przygód.
Zła królowa Gedren napada na strażniczki, bardzo potężnego talizmanu. Po zaciętej walce wszystkie kobiety giną, a sam artefakt trafia w ręce władczyni, która dzięki jego mocy planuje zawładnąć światem. Jakiś czas później na miejsce przybywa dwójka ludzi, rudowłosa kobieta Sonja i potężny wojownik Kalidor. Widząc co się stało łączą swe siły, by walczyć z Gedren i jej żołdakami.

Słowa kluczowe