Filmy watykan

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje watykan. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Specjalista od symboli z Harvardu, Robert Langdon, nawiązuje współpracę z panią fizyk - Vittorią Vetrą, aby rozwiązać zagadkę morderstwa i zapobiec aktowi terrorystycznemu przeciwko Watykanowi podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Kościoła.

2012

6,1
W 2009 roku grupka indyjskich naukowców, odkrywa stopniowy wzrost temperatury jądra Ziemi. Współpracujący z nimi Adrian Helmsley przekazuje te dane rządowi USA. Od tego momentu rozpoczyna się wyścig z czasem, którego celem jest przetrwanie ludzkości. Trzy lata później o nadchodzącym kataklizmie dowiaduje się Jackson Curtis. Chcąc ratować siebie i rodzinę, postanawia za wszelką cenę dostać się do Chin, gdzie budowane są arki dla wybranej grupy ludzi.
Tym razem agent Ethan Hunt stawi czoło najbardziej zatwardziałemu przestępcy, z jakim kiedykolwiek przyszło mu się zmierzyć – Owenowi Davianowi. Davian jest handlarzem najnowszych odkryć technologicznych. A jak na „zbira książkowego przystało” – nie ma on żadnych skrupułów, żeby dostać to, co, jak sądzi, mu się należy. Ethan próbuje schwytać przestępcę, a także uratować swoją niedawno poślubioną żonę Julię, która została porwana przez Deviana. Pościgi, strzelanina, szybkie samochody, piękne dziewczyny i sytuacje mrożące krew w żyłach – to można zobaczyć w M:I:3


Zakonnica

5,3
5,1
W odciętym od świata klasztorze w Rumunii samobójstwo popełnia jedna z zakonnic. Do sprawdzenia tej zagadkowej śmierci biskupi Watykanu wysyłają doświadczonego ojca Burke'a (Demian Bichir) i nowicjuszkę (Taissa Farmiga), która nie złożyła jeszcze ślubów zakonnych. Na miejsce prowadzi ich młody mężczyzna - Maurice "Francuzik" (Jonas Bloquet). Na miejscu szybko orientują się, że miejsce nawiedzane jest przez złe siły, z którymi przyjdzie im walczyć.
Dominic Toretto staje do walki z Dantem Reyesem – najgroźniejszym przestępcą, z jakim miał do czynienia. Stawką jest życie jego rodziny i ekipy.
W trzecim filmie z trylogii o rodzinie Corleone Al Pacino ponownie wciela się w rolę autokratycznego przywódcy rodu. Sześćdziesięcioletni Michael Corleone myśli o wyprowadzeniu swej rodziny ze świata zbrodni, a zarazem o znalezieniu właściwego następcy. Wybór pada na porywczego Vincenta (Andy Garcia), ale decyzja ta równie dobrze może przekreślić marzenia o legitymizacji i wciągnąć rodzinę w piekło mafijnej wojny.

Rytuał

6,5
Chcąc uciec przed pracą w domu pogrzebowym Michael Kovak udaje się do seminarium. Po czterech latach nauki jego wątpliwości i brak wiary pozostają i mężczyzna postanawia zrezygnować. Próbując go przekonać do pozostania, jeden z jego przełożonych wysyła go do Watykanu na kurs dla egzorcystów. Tam chłopak poznaje księdza Lucasa Trevanta i opętaną przez demona dziewczynę. Kolejne egzorcyzmy przynoszą różne niewytłumaczalne zjawiska, ale Michael wciąż nie wierzy w istnienie demonów, a tylko wiara może go uratować.

Konklawe

6,9
7,0
Po śmierci znienawidzonego w Watykanie papieża, kardynałowie z całego świata zjeżdżają się na konklawe, by wybrać nowego przywódcę Kościoła. Obradom przewodzi kardynał Lawrence, który ma za zadanie jedynie czuwać nad ich sprawnym przebiegiem. Jednak, gdy zaostrza się walka dwóch wrogich frakcji, a na jaw zaczynają wychodzić kompromitujące tajemnice ich kandydatów, Lawrence staje przed dylematem. Zachować bezstronność i pozwolić wybrać osobę niegodną? Czy wbrew zasadom zaangażować się po jednej ze stron? A może poszukać trzeciego rozwiązania? Okazja nadarza się, gdy tuż przed rozpoczęciem głosowania wśród obradujących pojawia się nikomu nieznany kardynał Benitez, tajemniczy współpracownik nieżyjącego papieża. Kim jest? Kto za nim stoi? Jaki ma cel? Czy instytucję Kościoła czeka wstrząs, jakiego nie było w historii?

Suburra

7,3
Skorumpowane włoskie miasteczko to idealne miejsce do robienia szemranych interesów. O pieniądze i władzę walczą tu wpływowe rodziny, mafia i skorumpowani politycy.

Omen

5,7
Bohaterem historii jest Amerykanin, którego syn umiera tuż po narodzinach. Mężczyzna w trosce o swoją żonę nieświadomą śmierci nowo narodzonego dziecka, wyraża zgodę na adopcję innego noworodka, Damiena, który od tej pory będzie wychowywany w luksusach godnych arystokraty. Małżonkowie nie wiedzą jednak, że Damien przyszedł na świat o bardzo specyficznej porze – szóstej godziny, szóstego dnia, szóstego miesiąca…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…