Filmy relacja mężczyzna-kobieta, epoka wiktoriańska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, epoka wiktoriańska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tajemnicza kobieta - Isabella Ford, podróżuje sama w ciąży i w kiepskim stanie. Po drodze rodzi, a dziecko umiera. Kobieta je zakopuje i dociera do miasteczka Addisford. Tam spotyka Bena Wainwrighta, którego pyta o Archa Wilsona. Ben nie zna nikogo takiego, ale widzi, że kobieta jest w złym stanie i zabiera ją do swojego domu, przedstawia rodzinie i trzem synom. Dowiadując się, że Bella nie ma rodziny - rodzina Wainwright pozwala jej u siebie zostać. Bella przyciąga awanse braci, a gdy odnajduje się ojciec jej zmarłego dziecka, następuje tragedia.
Eisencheim to jedyny w swoim rodzaju iluzjonista, któremu życie przyniosło sławę i rozgłos. Podczas jednego z występów spotyka miłość z lat młodości. Niestety przeznaczeni sobie Księżniczka Sophie oraz Eisencheim są skazani na osobne życie - Sophie zmuszona jest do prowadzenia życia na wyższych sferach. Z czasem sztuczki iluzjonisty zaczynają coraz bardziej prowokować i zadziwiać, a sam Eisencheim próbuje to wykorzystać do odzyskania swoich miłosnych wspomnień.

Histeria

6,5
Młody lekarz- idealista, Mortimer Granville (Hugh Dancy - Wyznania zakupoholiczki, Helikopter w ogniu), usunięty ze szpitala za zbyt postępowe poglądy na higienę, znajduje posadę u wybitnego specjalisty chorób kobiecych (Jonathan Pryce - seria "Piraci z Karaibów", Nieustraszeni bracia Grimm). Jego zadaniem jest leczyć kobiety z tytułowej histerii, stosując masaż relaksujący, doprowadzający je do "paroksyzmów" (dziś nazwalibyśmy to orgazmem), które w efekcie przynoszą im odprężenie. Zakochuje się w córce swego szefa (Maggie Gyllenhaal - Szalone serce, Niania i wielkie bum), wyzwolonej sufrażystce i idealistce, jak on sam. Po pewnym czasie, gdy młody lekarz na skutek wyczerpujących zabiegów doświadcza kontuzji dłoni, z pomocą swego przyjaciela, naukowca (Rupert Everett - Gwiezdny pył, Idealny mąż) konstruuje urządzenie zasilane elektrycznością, masujące najdelikatniejsze obszary kobiecego ciała (prototyp dzisiejszego wibratora). Konsekwencje tego wynalazku nie każą na siebie długo czekać...


Irlandia, XIX wiek. Kobiety niezamężne, pozbawione wsparcia rodziny czy pracy, zmuszone są żyć na marginesie społeczeństwa w biedzie i samotności. Albert, nieśmiały i introwertyczny lokaj, od wielu lat głęboko skrywa wielki sekret - w rzeczywistości jest kobietą, która wybrała przybranie mężczyzny, by uciec od beznadziejnego losu. Gdy do hotelu przyjeżdża intrygujący malarz, Hubert Page, w Albercie pojawia się iskra nadziei na porzucenie fałszywej tożsamości.
Chociaż Gilbert i Sullivan spodziewają się, że ich operetka będzie hitem, "Princess Ida" jest krytykowana za rutynowość. Drugi z nich stwierdza, że zabrakło pomysłów aby zrealizować opowiadania przyjaciela. Wolałby raczej komponować opery. Pomysł ten zagraża relacji pomiędzy mężczyznami...
Pogrążona w depresji po śmierci męża królowa Wiktoria odcina się od świata. Niespodziewanie na jej drodze staje szkocki służący John Brown, z którym wkrótce się zaprzyjaźnia.

Orlando

7,2
Orlando jest jednym z młodzieńców, którzy żyją na dworze Elżbiety I. Szybko jednak staje się jej ulubieńcem i zyskuje specjalne przywileje. Kiedy królowa, na krótko przed swoją śmiercią, rozkazuje mu zostać wiecznie młodym, Orlando spełnia jej przykazanie. Oglądamy więc jego barwne życie, które traw ponad 400 lat i jest naznaczone wieloma wzlotami i upadkami.
Australia, koniec XIX wieku. Bracia Burns są poszukiwani w całym kraju za brutalne morderstwa i rozboje. Kapitan Stanley łapie dwóch z nich. Mike'a, najmłodszego, zabiera do więzienia, a starszemu, Charliemu, składa propozycję nie do odrzucenia. Ma on znaleźć i zabić trzeciego z braci, Arthura, który ukrywa się gdzieś na prerii, a wtedy razem z Mikiem będą mogli odejść wolno. Charlie przystaje na tą propozycję i wyrusza na poszukiwania starszego brata.
Mieszkanka Wildfell Hall to adaptacja powieści Anne Bronte, najmłodszej z tria słynnych sióstr pisarek, Emily Bronte, autorki Wichrowych wzgórz i Charlotte Bronte, autorki Dziwnych losów Jane Eyre. Dziewiętnastowieczna Anglia. Do Yorkshire przybywa Helen Graham (Tara Fitzgerald) ze swoim małym synkiem. Kobietę otacza tajemnica. Wyraźnie dystansuje się od mieszkańców okolicznych włości. Stara się unikać spotkań i wścibskich pytań zaciekawionych nią sąsiadów. Zdaje się chłodna i niedostępna, przy tym zdecydowanie zbyt nadopiekuńcza wobec syna.

Ned Kelly

7,1
Film zrealizowany na podstawie powieści Roberta Drewe'a. Główny bohater filmu to Ned Kelly (Heath Ledger), żyjący w latach 1855-1880. Kelly to legendarny australijski bandyta, który jak Robin Hood napadał tylko na bogatych i rozdawał biednym. Ned Kelly i jego brat byli synami irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam stworzyli Kelly Gang, który to przed ponad dwa lata działał w całym kraju. Kelly był bardzo bystrym, sprytnym człowiekiem; posługiwał się tylko bronią, którą sam zrobił, sam też wykonał metalową kamizelkę kuloodporną i kask. Po raz pierwszy aresztowano go w wieku 16 lat za kradzież konia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…