Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śledztwo, podsłuch.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Oparta na faktach historia James’a Bulgera (pseudonim "Whitey"), brata senatora oraz najbardziej bezwzględnego i brutalnego przestępcy w historii południowego Bostonu, który został informatorem FBI, aby pozbyć się mafijnej rodziny, działającej na jego terenie.
Świat dużych pieniędzy, przebiegłych mafiozów, cwanych policjantów i przystojnych gangsterów, a w tym świecie: błyskotliwy Max (Małaszyński), jego narwany brat Gula (Lewandowski), zabójcza Majka (Socha), dwie tajemnicze walizki i hektolitry sztucznej krwi, których nie powstydziłby się mistrz Tarantino.
Jest Wigilia. Angela Bridges, ambitna młoda businesswoman, zostaje w biurze trochę dłużej, aby dokończyć pilne sprawy przed wieczornym spotkaniem z rodziną. Kiedy w końcu zjeżdża do opustoszałego garażu podziemnego, jej samochód nie chce odpalić. Na pomoc zdenerwowanej kobiecie śpieszy sympatyczny pracownik ochrony Thomas. Jednak jemu też nie udaje się uruchomić auta. Mężczyzna proponuje Angeli, aby została w garażu i zjadła z nim skromny wigilijny posiłek. Dziewczyna reaguje wybuchem śmiechu, który jednak szybko zamiera na jej twarzy. Okazuje się bowiem, że poziom 2 biurowego parkingu stanie się dla niej śmiertelną pułapką, a szanse na przeżycie do rana wydają się nikłe.
Sprawca napadu Pope Cody ukrywa się, uciekając przed grupą sprzedajnych detektywów, chcących go zabić. Jego wspólnik i najlepszy przyjaciel, Barry "Baz" Brown, chce skończyć z przestępstwami widząc, że dni dawnej gangsterki już minęły. Młodszy brat Pope'a, uzależniony od prędkości, wybuchowy Craig Cody, zarabia na handlu nielegalnymi substancjami - w branży, która dla współczesnego świata przestępczego jest żyłą złota. Tymczasem najmłodszy z braci Cody - Darren - naiwnie szuka drogi w świecie zbrodni. Jedynym świecie, jaki zna jego rodzina.
Lina pochodzi z bogatego domu. Po krótkiej znajomości poznaje aroganckiego Johna. Nie wie o nim za wiele, ale decyduje się na małżeństwo. Mąż nie zmienia się, nie pragnie ustatkowania, jest przeciwnikiem małżeńskiego życia, które jest dla niego równoznaczne z monotonną egzystencją. Ciągle okłamuje małżonkę. Ta zaczyna podejrzewać go o najgorsze rzeczy, także o plany usunięcia jej ze świata żywych.
W chińskiej dzielnicy Nowego Jorku, dochodzi do serii brutalnych morderstw. Jedną z ofiar jest szef lokalnej mafii Jackie Wong. Wyjaśnienia sprawy zabójstw podejmuje się wzorowy policjant Stanley White (Mickey Rourke).
Córka emerytowanego szefa policji pada ofiarą psychopaty, który morduje dla przyjemności. Wobec nieporadności policji, jej narzeczony postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość zabójcy.
Halski cudem uchodzi z życiem, po kolejnej próbie zamachu na niego. Tymczasem w stolicy władzę przejmuje tajemniczy protegowany Iwanowa – Tuwara, który szybko pozbywa się konkurencji, zabijając szefów grup przestępczych, jednocześnie zostaje nowym prezesem „Geobanku” i sprowadza z Francji swojego przyjaciela, Jeana Pierra Mega. Razem planują wielki przekręt.
Tajemniczy Kowalski, który jest w posiadaniu archiwum na wszystkich „świętych” w Polsce nie chce oddać gangsterom pięciu milionów dolarów, które Iwanow powierzył mu jako łapówkę dla Halskiego. Tuwara decyduje się na zlikwidowanie wroga. Egzekucji dokonuje Jerzy Ałgarski, czyli nikt inny jak Jurij, który oficjalnie nie żyje. Tuwara staje się jeszcze potężniejszy, kiedy wchodzi w posiadanie legendarnego „archiwum Kowalskiego”. Wkrótce skorumpowany minister organizuje na zlecenie mafii spotkanie polsko-niemiecko-rosyjskie w sprawie przejęcia kontroli nad rurociągami z gazem i ropą. Na trop spotkania wpada Halski i jego nowy przyjaciel – Wojtek – z którym pracuje w Biurze Ochrony Rządu…
Pewnego dnia zostaje zamordowany szofer bogacza Benjamina Ballona (George Sanders). Podejrzenie pada na piękną służącą – Marię Gambrelli (Elke Sommer) – która była kochanką kierowcy. Dziewczyna nie przyznaje się jednak do winy. Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się gamoniowaty inspektor Clouseau (Peter Sellers). Jego zdaniem Maria jest niewinna. Mężczyzna nie powstrzyma się przed niczym, żeby dowieść swojej racji.
Olbrycht, Sulima, Duch i Nowicki zawodowo zajmują się walką z przestępczością zorganizowaną. Szef jednego z gangów, Starewicz, zleca zabójstwo Sulimy, który – jako komendant główny policji – zdecydowanie za mocno depcze mu po piętach. Kiedy Sulima ginie w zamachu, jego przyjaciele postanawiają zrobić wszystko, by Starewicz wylądował za kratkami. Nie będzie to jednak łatwe. Na zebraniu mafijnych bossów w Warszawie następuje pojednanie. Starewicz, uśpiwszy w ten sposób czujność konkurencji, eliminuje najgroźniejszego rywala — Twardego. Pozostali muszą się podporządkować nowemu szefowi. Starewicz zostaje przestępczym królem Warszawy.