Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje walka, pacyfik.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
"Lucky" Jack Aubrey Russell Crowe jest walecznym komandorem marynarki królewskiej. Jego fregata zostaje znienacka zaatakowana przez przeważające siły wroga. Mimo iż w czasie potyczki jednostka zostaje poważnie uszkodzona, a wielu członków załogi odnosi rany, komandor Jack Aubrey decyduje się na morderczy pościg przez dwa oceany, starając się za wszelką cenę przechwycić wrogi okręt. Gra toczy się o niezwykle wysoką stawkę. Jeśli komandorowi uda mu się pokonać nieprzyjacielską jednostkę, zdobędzie rozgłos i sławę, jeśli nie - pogrąży siebie i swoją załogę.Widowiskowy, zrealizowany z niesłychanym rozmachem, epicki film przygodowy. Jest to opowieść o odwadze, honorze i twardym morskim życiu, rozgrywająca się w czasach wojen napoleońskich.
[opis dystrybutora]
Doświadczony agent FBI prowadzi śledztwo mające na celu schwytanie zwyrodniałego mordercy, który w lasach w okolicach Portland bawi się w polowanie na... myśliwych. Kiedy przestępca ucieka do miasta, agent wspomagany przez koleżankę z agencji, musi zrobić wszystko, by nie stać się celem bezwzględnego łowcy.
Historia oscyluje wokół czterech sfrustrowanych mężczyzn z przedmieścia, którzy w poszukiwaniu przygody postanawiają wyruszyć w drogę na swoich motorach. Sprawy zaczynają się komplikować kiedy w czasie trasy spotykają grupę prawdziwych fanów motocykli.
Od lat wysyłaliśmy w Kosmos sygnały, licząc na to, ze jakąś obca cywilizacja nam odpowie. Ale jednego nie wzięliśmy pod uwagę - ze te sygnały zostaną uznane za zaproszenie do... zniszczenia naszej planety! I tak się właśnie stało. Tajemniczy wróg zaatakował. A największa bitwa o Ziemie rozpoczęła się na morzu. Obcy rozciągnęli nad Oceanem Atlantyckim tarcze ochronna, zza której atakują obiekty na całej naszej planecie. Próby zniszczenia tarczy zmasowanym ostrzałem z pokładu niszczycieli okazały się nieskuteczne, zginęli ludzie, straciliśmy sprzęt. Czy ktoś znajdzie sposób, jakąś lukę w systemie obronnym nieprzyjaciela?
Zdjęcie - symbol zwycięstwa dla znużonego wojną narodu, zainspirowało J. Bradleya i R. Powersa do napisania książki o bitwie o Iwo Jimę. To historia żołnierzy, uznanych za bohaterów, którzy wcale nie mieli ochoty odgrywać tej symbolicznej roli.
Charyzmatyczny John McCabe (Warren Beatty) przybywa do miasteczka na Dzikim Zachodzie aby otworzyć tawernę. Wkrótce do miasteczka przebywa bystra Pani Miller (Julie Christie) - "profesjonalna dama", która proponuje McCabe'owi pomoc w prowadzeniu interesu. Ich wzajemne relacje wychodzą jednak poza sprawy biznesowe. Wkrótce jednak rozpoczynają się problemy - miejscowa korporacja chce przejąć dobrze prosperujący interes.
Na krótko przed II wojną światową, amerykańscy naukowcy wynajdują substancje pozwalającą na znaczne zwiększenie ludzkich możliwości. W wyniku jej użycia na człowieku powstaje super żołnierz nazwany Kapitanem Ameryką. W tym samym czasie Niemcy tworzą własnego nadczłowieka, Red Skulla. Już podczas wojny ci dwaj super żołnierze staczają ze sobą pojedynek. Zwycięsko wychodzi z niego Kapitan Ameryka. Niestety zostaje przy tym zamrożony. Mija 40 lat i okazuje się, że Red Skull jednak żyje i knuje nowy niecny plan. Powstrzymać go może jedynie Kapitan.
Film wojenny o losach największego niszczyciela w dziejach II Wojny Światowej. Projektowany i budowany w największej tajemnicy przez najwybitniejszych japońskich specjalistów niszczyciel Yamato miał zdecydować o losach II Wojny Światowej. Jego siła ognia i szybkość nie miały sobie równych w historii wojen. Gdy został zwodowany alianci z Amerykanami na czele zadrżeli. Wiedzieli bowiem, że jeśli nie wyeliminują tego kolosa z gry, panowanie na morzach i oceanach może wkrótce przejść w ręce Japonii.