Filmy miłość, śmierć, nagość, homoseksualizm, krew

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, śmierć, nagość, homoseksualizm, krew. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W więzieniu dla kobiet na tropikalnej wyspie, więźniarki są brutalnie gwałcone i torturowane przez strażników i komendanta. Jeden ze strażników zakochuje się w pięknej więźniarce i postanawia jej pomóc w ucieczce.
Serial Czysta krew to mieszanka romansu, dreszczowca, fantastyki i humoru. Jego akcja toczy się w fikcyjnym miasteczku Bon Temps, położonym w odludnych zakątkach Luizjany. Tam, w barze Merlotte’s, jako kelnerka pracuje Sookie Stackhouse. Bez względu na wszystko Sookie może zawsze liczyć na Sama Merlotte (Sam Trammell), swojego dobrodusznego szefa, oraz najlepszą koleżankę z pracy, Tarę Thornton (Rutina Wesley). Sookie to z pozoru zwyczajna dziewczyna, lecz jej umiejętność czytania w ludzkich myślach, często komplikuje jej życie. Tak też się stało, kiedy wybawiła nieznajomego mężczyznę z rąk miejscowych opryszków. Uratowanym okazał się 173-letni wampir - Bill Compton. Zdarzenie to sprawiło, że oboje stali się nierozłączni i uwikłani w szereg tajemniczych okoliczności, które burzą spokój w Bon Temps. Drugi sezon serialu jest jeszcze bardziej dynamiczny i zaskakujący. Pojawia się w nim więcej postaci, więcej wątków… i oczywiście więcej krwi.
Zdradzony przez Rzymian. Zmuszony do niewolnictwa. Odrodził się jako Gladiator. Klasyczna opowieść o najbardziej niesławnych rebeliantach Republiki. Oderwany od swojej ojczyzny i kobiety, którą kocha, Spartakus jest skazany na brutalny świat na arenie gdzie krew i śmierć są prominentną rozgrywką. Ale nie wszystkie walki toczą się na piasku. Zdrada, korupcja i urok zmysłowej przyjemności będzie stale testował Spartakusa. Aby przetrwać, musi stać się bardziej niż człowiekiem, więcej niż gladiatorem. Musi stać się legendą.


Ekranizacja powieści Umberto Eco. Franciszkanin, William Baskerville przybywa do siedziby benedyktynów. Ma wziąć udział w seminarium naukowym. Tymczasem ktoś popełnia serie tajemniczych morderstw. Ojciec William zostaje mimowolnie włączony w rozwiązywanie zagadki. Pełna grozy cisza świątyni kryje w sobie złowieszczą tajemnicę. Akcja toczy się w XIV wieku, monastyr zamieszkują zniekształceni fizycznie mnisi.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Akcja serialu rozpoczyna się chwilę po ucieczce z domu Batiatusa, która kończyła poprzedni sezon. W Rzymie wciąż trwa bunt gladiatorów i mieszkańcy miasta zaczynają poważnie obawiać się jego konsekwencji. Aby uspokoić lud i stłumić powstanie, Gajusz Klaudiusz Glaber (Craig Parker) udaje się wraz z armią do Kapui. Liczy, że uda mu się tam spacyfikować grupę zdesperowanych niewolników. Dowodzi nimi Spartakus (Liam McIntyre), który waha się, jaką drogą powinien pójść – walki o wolność czy zemsty za doznane krzywdy. Zrealizowany z rozmachem epicki serial, którego twórcą jest Steven S. DeKnight (seriale: Anioł ciemności, Tajemnice Smallville, Spartakus: Krew i piach, Spartakus: Bogowie areny). Film pełen jest seksu i przemocy, zawiera niezwykle efektowne, ale i bardzo krwawe sceny walk. W postać Spartakusa wciela się Liam McIntyre (serial HBO Pacyfik), który zastąpił zmarłego w ubiegłym roku Andy'ego Whitfielda. Partnerują mu nagrodzona za rolę Lukrecji Saturnem Lucy Lawless, Manu Bennett oraz Craig Parker. Światowa premiera obrazu miała miejsce pod koniec stycznia 2012 roku na antenie stacji Starz.
Historia zaczyna się w 1964, kiedy malarz Francis Bacon (Derek Jacobi) zaskakuje włamywacza George'a Dyera (Daniel Craig) buszującego w jego londyńskiej pracowni i domu w poszukiwaniu czegoś wartościowego. "Kim mógłbyś być?" - wykrzykuje artysta - "niewiele jest w tobie z włamywacza. Rozbieraj się i chodź do łóżka, a będziesz miał wszystko, czego zapragniesz". W tym momencie na zawsze zmieniło się życie obydwu. Dyer przez siedem lat był stałym modelem Bacona i starał się - finansowo wspierany przez Bacona - wydobyć ze środowiska i kultury klasy robotniczej, dostosować do zamkniętego świata artystów. Dyer został obdarowany drogimi garniturami i pieniędzmi, był zabierany w podróże do Paryża i Nowego Jorku, choć nie tworzyli z Baconem dobranej pary. Najwięcej radości dawała mu zazwyczaj wędrówka z młodymi ludźmi po paryskich barach, ale nie był w stanie stawić czoła nieustającym żartom swego dobroczyńcy. Dowcipny Bacon był w swoim żywiole, kiedy zabawiał się i pił z modelkami pozującymi do fotograficznych aktów, kpiąc ze wszystkiego i wszystkich: "Szampan dla moich prawdziwych przyjaciół, prawdziwe cierpienie dla fałszywych" i przedstawiając swoje niekonwencjonalne towarzystwo: "Witamy w obozie koncentracyjnym". Kiedy Dyer skarżył się na nocne koszmary, Bacon krótko replikował "George, nocne koszmary nie mogą być bardziej przerażające, niż życie".
Tom, 28-letni zblazowany przystojniak, żyjący klimatem nocnego Paryża, właśnie przejął po ojcu biznes - nielegalny handel nieruchomościami. Życie Toma to niebezpieczni znajomi, przemoc, kosztowne garnitury i piękne kobiety, mocne używki i szybkie samochody - pociągająca, ale ciemna strona Paryża. Przypadkowe spotkanie ze znajomym z przeszłości powoduje, że Tom zaczyna inaczej patrzeć na siebie i swoje otoczenie. Świadomość, że być może ma i marnuje talent muzyczny, budzi w nim tęsknotę do innego, lepszego świata...
Dziewczyny poznają się w szkole, po tym, jak Juliet sprowadza się razem z rodzicami z Anglii do Nowej Zelandii. Obie żyją w świecie własnej fantazji, więc szybko nawiązuje się między nimi głęboka i w jakiś sposób erotyczna więź. Kiedy ich przyjaźń napotyka na przeszkodę w postaci niechęci matki Pauline, Honory, dziewczęta postanawiają ją wyeliminować.
Drugi film w dorobku Stephena Frearsa jest próbą ukazania historii angielskiego dramaturga Joe Ortona, który stał się legendą w latach 60. Reżyser skupia się na relacjach, które łączyły Ortona z Kennethem Halliwellem. Halliwell dla głównego bohatera był nie tylko mentorem i nauczycielem, ale także kochankiem, który w pewnym momencie staje się zazdrosny o dobrze zapowiadającą się karierę swojego ucznia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…