Filmy śledczy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śledczy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Reacher

7,1
Kiedy Jack Reacher, były oficer żandarmerii wojskowej, zostaje aresztowany za morderstwo, którego nie popełnił, zostaje bohaterem spisku pełnego skorumpowanych policjantów, podejrzanych biznesmenów oraz wyrachowanych polityków. Poznając Margrave w stanie Georgia, Jack musi polegać na sobie. Pierwszy sezon serialu Reacher oparty jest na bestsellerowej powieści Lee Childa pt. „Poziomy śmierci”.
Chris O'Donnell (Zapach kobiety, Batman Forever) wciela się w rolę Callena, agenta specjalizującego się w tajnych misjach. Raper i aktor - LL Cool J, gra agenta specjalnego, Sama Hannę, byłego członka Navy SEALs i eksperta od spraw Bliskiego Wschodu. Wraz ze wspierającą ich ekipą agenci pracują nad tajemniczymi i nieraz wstrząsającymi zagadkami kryminalnymi. Po premierze, serial był chwalony za fascynujące przedstawienie Los Angeles, intrygujące postaci i inteligentne scenariusze, dzięki którym wyróżnia się na tle innych seriali policyjnych.
Latem 1977 roku, emitowana przez amerykańską telewizję seria wywiadów Davida Frosta z Richardem Nixonem zgromadziła przed ekranami rekordową liczbę widzów. Takiego zainteresowania programem publicystycznym nie odnotowano nigdy dotąd w historii amerykańskiej telewizji. Ponad 45 milionów widzów przez cztery dni z rzędu gromadziło się przed ekranami telewizorów w nadziei na poznanie sposobu myślenia człowieka, który po aferze Watergate w niesławie opuszczał urząd prezydenta USA. Słowna potyczka Nixona i Frosta rozpalała umysły obywateli ciekawych tego, czy prowadzącemu program uda się przyprzeć byłego prezydenta do muru i uzyskać przyznanie się do winy za nadużycia władzy. Obaj mężczyźni zdawali sobie sprawę jak wiele mają do zyskania lub stracenia – w tej potyczce tylko jeden mógł odejść w glorii chwały. Ich legendarna telewizyjna konfrontacja na zawsze zmieniła oblicze sztuki wywiadu, jak również oblicze polityki, doprowadzając do wyznań, które zaskoczyły ludzi na całym świecie, a być może były zaskoczeniem również dla samego Nixona.


Głównym bohaterem jest Wacław Kawanias – kasjer bankowy, który przed laty zakochał się w pięknej Melanii. Dziewczyna jednak woli oficera huzarów, karciarza i hulakę o wiele mówiącym pseudonimie „Walet pikowy”. Rozgoryczony Kawanias postanawia odseparować się od świata i przyjąć posadę latarnika. Przez następne lata jedynym urozmaiceniem jego samotnej egzystencji jest studiowanie podręczników kryminologii.
Śledczy Wierzbowski (Ireneusz Czop) – samozwańczy twardziel i naśladowca Brudnego Harry’ego, doprowadza do załamania nerwowego kolejnego partnera, do reszty wyczerpując cierpliwość szefa. Zmęczony wybrykami Wierzbowskiego przełożony skazuje go na towarzystwo funkcjonariusza Grasia (Arkadiusz Jakubik), chorobliwie przesądnego specjalisty od... papierkowej roboty. Niekonwencjonalny duet, któremu nikt nie wróży powodzenia, szybko staje przed największym wyzwaniem w karierze. Wszystko za sprawą Jana (Zbigniew Zamachowski) – który pechowo zastrzelił niewierną żonę (Izabela Kuna) i jej kochanka (Leszek Lichota). Nieustępliwi policjanci ruszają tropem zabójcy, a lista ofiar kilera z przypadku niespodziewanie zaczyna się wydłużać…
Drugi film w dorobku Stephena Frearsa jest próbą ukazania historii angielskiego dramaturga Joe Ortona, który stał się legendą w latach 60. Reżyser skupia się na relacjach, które łączyły Ortona z Kennethem Halliwellem. Halliwell dla głównego bohatera był nie tylko mentorem i nauczycielem, ale także kochankiem, który w pewnym momencie staje się zazdrosny o dobrze zapowiadającą się karierę swojego ucznia.

Pan Klein

6,9
Francja w 1942 roku. Tytułowy bohater korzystając z sytuacji w jakiej znalazł się jego kraj zajmuje się handlem dziełami sztuki, kupując je od Żydów po paskarskich cenach. Poza tym jest ogólnie szanowanym obywatelem, mającym wpływy oraz przyjaciół, żyjącym w zgodzie z nowym porządkiem. Pewnego dnia okazuje się, iż ktoś, prawdopodobnie Żyd, ukrywa się pod jego nazwiskiem. Pan Klein próbuje wyjaśnić to nieporozumienie na własną rękę.

Plaga

6,3
Kobieta (Swank) znana ze swych zdolności obalania mitów udaje się do teksańskiego miasteczka, zamieszkanego przez bogobojnych mieszkańców, celem przeprowadzenia śledztwa dotyczącego wydarzeń, które okazały się 10-cioma biblijnymi plagami.
Świeżo upieczona agentka FBI - Rebecca Locke, dołącza do VCU ("Violent Crimes Unit") - Jednostki Przęstępstw Brutalnych. Zastępuje tam zmarłego członka wydziału. Okazuje się być genialną śledczą. Posiada jednak pewien sekret, który zna tylko dowódca jednostki Webster: Rebecca, gdy miała 10 lat, została porwana i była więziona przez 18 miesięcy. Nikt jej nie uratował. Wydostała się sama. Webster wykorzystuje jej przeżycia by znaleźć brutalnych przestępców.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…