Filmy tresura

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje tresura. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Artur i Minimki 6.8

10-letni Artur staje oko w oko z bezwzględnym przedsiębiorcą, pragnącym zagarnąć piękny dom babci chłopca. Zadanie uratowania domu jest trudne, ale Artur liczyć może na pomoc Minimków. Jego dziadek, który zaginął przed laty w tajemniczych okolicznościach, zostawił mu bowiem księgę ze wskazówką jak trafić do niezwykłej krainy malutkich stworków

Poczekam aż zabijesz

Akcja filmu rozgrywa się w obozie koncentracyjnym. Pod batem dozorców więźniowie muszą tresować psy dla obozowych strażników: dręczyć zwierzęta, podawać im zatrute jedzenie, budzić w nich nienawiść do ludzi w pasiakach. Perfidia hitlerowskich katów zwraca się jednak czasem przeciw nim samym.

Krzyż walecznych 6.8

Debiutancki film Kazimierza Kutza, złożony z trzech nowel, „Krzyż”, „Pies” i „Wdowa”, będących adaptacjami opowiadań Józefa Hena. Akcja toczy się w czasie II wojny światowej i tuż po niej. „Krzyż”: Franek Socha to wiejski fajtłapa i poczciwina. Podczas wojny wykazuje się jednak bohaterstwem i zostaje odznaczony Krzyżem Walecznych. Ma nadzieję, że po powrocie do rodzinnej wsi odzyska uznanie w oczach rodziny i znajomych. Wojnę postrzega jednak tylko jako działania frontowe. Po powrocie do domu przeżywa szok, gdy okazuje się, że wojna dotarła także tu, a z jego wsi zostały jedynie zgliszcza. „Pies”: Studium duchowej patologii spowodowanej przez wojnę. Do oddziału polskich żołnierzy przyplątuje się bezpański pies. Okazuje się jednak, że zwierzę zostało wyszkolone przez esesmanów do pilnowania jeńców w Oświęcimiu. Polacy wyładowują na nim swą nienawiść. „Wdowa”: Film pełen humoru i łagodnej satyry. Po wojnie w małym miasteczku na Ziemiach Zachodnich ludzie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Do miasteczka przybywa wdowa po bohaterze wojennym. Miejscowi traktują ją niemal jak obiekt kultu. Mało kto dostrzega, że jest ona wciąż młodą i atrakcyjną kobietą, która chętniej niż o żałobie myśli o przyszłości.


Sokół maltański 7.6

Ekranizacja bestselleru Dashiella Hammetta. Prywatny detektyw Sam Spade podejmuje się odnaleźć tajemniczą statuetkę "Sokoła Maltańskiego". Figurka ta staje się przyczyną śmierci wielu ludzi, wyzwala najdziksze instynkty...

Bolek i Lolek 6.9

Pies przewodnik - terapeuta i kumpel

Opowieść o niezwykłej więzi, łączącej psa przewodnika z jego właścicielem.

Słowa kluczowe