Filmy relacja matka-córka, fortepian

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja matka-córka, fortepian. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Małe kobietki

6,9
7,3
Młoda pisarka, która usiłuje iść własną drogą w latach 60. XIX wieku, powraca do trudnych, lecz pełnych miłości czasów spędzonych z trzema siostrami i przyjacielem.

Fortepian

7,5
Jest połowa XIX wieku, w życiu niemej kobiety – Ady zachodzą zmiany mające wpływ na jej dalsze życie. Otóż wraz z córką – Florą, opuszcza rodzinną Szkocję, by zamieszkać u boku przyszłego męża, w Nowej Zelandii. Niestety ta daleka wyprawa nie jest dla niej niczym miłym podobnie jak stosunki z jej nowym mężem – Stewartem. Ada cierpi męki, kiedy dowiaduje się, że jej ukochany fortepian, przywieziony ze Szkocji, został sprzedany sąsiadowi – Georgowi. Kobieta znajduje sposób na odzyskanie instrumentu, jednak szybko okazuje się, że ta metoda prowadzi ją do skrajnej, dwuznacznej sytuacji.

Amonit

6,5
6,2
Anglia lata 40. XIX wieku. Uznana, ale pomijana przez zmaskulinizowaną akademię paleontolożka Mary Anning (Kate Winslet) pracuje samotnie na południowym wybrzeżu. Mając już najlepsze dni swojej kariery naukowej za sobą, szuka pospolitych skamieniałości, które sprzedaje turystom, aby utrzymać siebie i swoją chorą matkę. Kiedy bogaty jegomość powierza Mary opiekę nad swoją żoną, Charlotte Murchison (Saoirse Ronan), kobieta nie może sobie pozwolić na odrzucenie intratnej oferty. Pomimo wielkich różnic klasowych i charakterologicznych, między kobietami rodzi się namiętne uczucie, które niebawem zostanie wystawione na wielką próbę. Obraz jest popisem gry aktorskiej Kate Winslet oraz Saoirse Ronan. Nominacja do BAFTY za najlepsze kostiumy.


Reynoldsowie są szczęśliwą rodziną mieszkającą w miasteczku niedaleko Nowego Jorku. Właśnie goszczą u siebie uczennicę z wymiany zagranicznej. Nieśmiała Sophie (Felicity Jones) z czasem zaczyna coraz bardziej oddziaływać na swoich gospodarzy, niecelowo burząc ich rodzinne relacje i mir domowy. Wspólny język znajduje z głową rodziny, Keithem (Guy Pearce), z którym dzieli się wspólną pasją do muzyki.

Carol

6,5
6,3
Carol Aird (w tej roli, jak zawsze świetna, Cate Blanchett) ma wszystko: pieniądze, uznanie, ukochaną córkę i dobrze postawionego męża. Jednak szczęśliwe życie małżonków to tylko pozory. Carol od zawsze kocha kobiety i nie potrafi żyć bez ich miłości. Pewnego dnia, nieoczekiwanie, spotyka młodziutką Therese (Rooney Mara) - sprzedawczynię w domu towarowym. Relacja szybko nabiera tempa, a wzajemna fascynacja zaczyna przeradzać się w wielkie i szczere uczucie. Niestety, na drodze do szczęścia Carol i Therese staje mąż tej pierwszej. Szantażuje kobietę i zakazuje jej kontaktów z córką. Czy miłość przetrwa tę trudną próbę?
Historia pokazuje konflikt pokoleń na przykładzie surowego, prostolinijnego farmera - ojca, a jednym z jego synów - urodzonym buntownikiem, który rozpaczliwie chce poznać swoją matkę, właścicielkę domu publicznego w pobliskim Monterey.
Satyra na lata PRL-u. Serial opowiada o przygodach kilku rodzin pochodzących z różnych grup społecznych. Wszyscy bohaterowie wprowadzają się do nowo oddanego bloku na warszawskim osiedlu. Na nowych mieszkańców czeka wiele niespodzianek oraz przebiegły gospodarz Anioł.
Powszechnie szanowany prawnik Walter Bridge jest głową statecznej rodziny. Jego konserwatywne poglądy nadają ton życiu pozostałych domowników. Żona Waltera India nauczyła się podporządkowywać woli męża, jednak w głębi duszy tęskni za partnerskim układem i ciepłem miłości. Dorastające dzieci państwa Bridge zaczynają kwestionować surowe zasady ojca. Rodziną wstrząsają coraz silniejsze konflikty. Walter Bridge musi zweryfikować swoje podejście do życia, jeśli nie chce dopuścić do rozpadu rodziny.
Serial na podstawie książek Pelhama Grenville'a Wodehouse'a opowiadający o przygodach młodego lorda Bertie'go Wooster'a (Hugh Laurie) oraz jego wiernego kamerdynera (Stephen Fry) Jeeves'a.
Film ukazuje 36 godzin z życia Chopina, które kompozytor spędza w posiadłości George Sand w Nohant. W tym dniu miłość obojga bohaterów kończy się, a wraz z nią kończy się twórczość kompozytora, który na parę lat przed śmiercią umieścił na papierze ostatnią nutę. Tę właśnie George Sand nazwała "La note bleue".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…