Familijny 1963

Przedstawiamy listę 48 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Familijny z 1963 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Miecz w kamieniu 7.3

"Miecz w kamieniu" to disneyowska wersja średniowiecznej legendy o przygodach Króla Artura. Ten, kto wyciągnie uwięziony w wielkim kamieniu złoty miecz, zostanie koronowany na Króla Anglii! Wielu śmiałków próbowało sprostać temu wyzwaniu. Bezskutecznie! Dla młodego giermka o imieniu Wart, zadanie to wydaje się być niemożliwe do wypełnienia - wszak tylu godniejszych od niego próbowało już wcześniej swoich sił. Jednak z niewielką pomocą tajemniczego czarodzieja Merlina i swego opierzonego przyjaciela Sowy, Wart zdaje się być bliski urzeczywistnienia marzeń.

Mój przyjaciel delfin 5.0

Jest to historia o chłopcu imieniem Sandy, który zaopiekował się delfinem zranionym przez amatora podwodnych polowań. Przyholował rannego do brzegu, karmił, zdobywał dla niego ryby, co nie było łatwe, gdyż wytruła je rozprzestrzeniająca się przy brzegu zaraza. Kiedy wreszcie delfin wyzdrowiał, ojciec Sandiego polecił wypuścić go do morza. Chłopiec myślał, że stracił przyjaciela, ale Flipper go nie porzucił i przypływał często do zatoki.

Kapitan Sindbad 5.5

Sindbad i jego wierna załoga wracają do Baristanu nie wiedząc, że władzę przejął tam właśnie okrutny El Kerim. Chcąc odzyskać ukochaną i miasto, kapitan będzie musiał się z nim rozprawić. Niestety okazuje się, że za sprawą czarów El Kerim stał się nieśmiertelny.


Ciotki na rowerach 7.0

Walera Bułyszew i Żenia Ruczkin to serdeczni koledzy ze szkolnej ławy. Rodzice wysyłają ich na letnie wakacje do małego miasteczka Kuriepka. Mieszkają tam trzy ciotki Walerija: Sasza, Masza i Dasza, które swojego bratanka nigdy nie widziały. Taki odpoczynek pod czujnym okiem ciotek to nic dobrego, więc Walerij po drodze uciekł na zaplanowaną wcześniej wyprawę, a Żenia zmuszony był w jego imieniu jechać do cudzych ciotek...

Yellowstone Cubs

Dwa małe niedźwiadki Tuffy i Tubby oddalają się od swojej mamy i spędzają całe lato baraszkując w Narodowym Parku Yellowstone. Tymczasem mama niedźwiedzica szuka ich śladów próbując odnaleźć niesforne misie.

Flubber - Mikstura profesora

Powstała w studiu Walta Disneya kontynuacja "Latającego profesora" ("The AbsentMinded Professor"). Bohater, roztargniony naukowiec stale przez pomyłkę tworzy coś zupełnie innego niż zamierzał. Tym razem udało mu się stworzyć na przykład suchy deszcz. Zresztą wszystkie jego wynalazki zawsze są dziwne.

Tata w zalotach

Eddie uważa, iż nadszedł czas na ponowny ślub jego ojca. Chce go zeswatać z dziewczyną z sąsiedztwa. Ojczulek nie ma dobrego gustu do kobiet, więc Eddie nie chce nic zostawić przypadkowi.

Summer Magic

Margaret Carey, wdowa z Bostonu, i trójka jej dzieci przeprowadzają się do Maine. Osh Popham pomaga im przeprowadzić się do starego, opuszczonego domu i go urządzić. Właściciel owego domu pan Hamilton, jest tajemniczym człowiekiem mieszkającym w Europie. Osh jednak zapewnia ich, że pan Hamilton nie będzie miał nic przeciwko ich mieszkaniu w jego domu, gdyż nie zamierza jeszcze przez długi czas wracać tu. Niespodziewanie właściciel pojawia się.

Kapitan

Akcja rozgrywa się na obozie letnim. Dzieci owładnięte są pomysłem zbudowania statku, którym mogliby odbyć podroż wzdłuż rzeki. Jednak podczas pracy nad statkiem,, grupa dzieli na dwa obozy i bezsensowna walka o przewodnictwo wybucha między ich liderami. W tej rywalizacji jeden chłopiec traci swój prestiż i zostaje opuszczony przez swoich przyjaciół...

Słowa kluczowe