Horror 1967

Przedstawiamy listę 38 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1967 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nieustraszeni pogromcy wampirów 7.2

Profesor Abronsius wyrusza ze swoim niezdarnym sługą Alfredem do Transylwanii, by zbadać tamtejsze mity i legendy dotyczące wampirów. Zmęczeni drogą zatrzymują się w jednym z przydrożnych zajazdów, gdzie Alfred zakochuje się w pięknej córce właściciela. Wkrótce zostaje ona porwana przez tajemniczego hrabiego Krolocka, a badacze zmuszeni są udać się do jego strasznego zamku.

Wij 7.2

Trzech niezbyt przykładnych kleryków, zostaje zwolnionych z Kijowskiego seminarium, by odwiedzić swoich bliskich. W trakcie podróży trafiają do gospodarstwa, gdzie jednego z nich atakuje wiedźma. Szczęśliwie udaje mu się ją pokonać, ale jakiś czas później zostaje wezwany do umierającej dziewczyny, nad ciałem której ma dokonać trzech czytań i uwolnić jej duszę od zła.

Frankenstein stworzył kobietę 6.5

Baron Frankenstein wraz z doktorem Hertzem i pomocnikiem Hansem, pracują nad przeniesieniem duszy z jednego ciał do innego i ożywianiem zmarłych. Pewnego dnia w miasteczku, dochodzi do morderstwa właściciela pubu, o które obwiniony zostaje właśnie Hans. Chłopak ginie, a widząc to jego narzeczona popełnia samobójstwo. Frankenstein korzystając z okazji uwalnia duszę Hansa i przenosi ja w zdeformowane ciało Christiny. Po kilku operacjach dziewczyna odzyskuje urodę. Wraz z wracającą pamięcią, postanawia się zemścić na prawdziwych mordercach.


Creature of Destruction 1.0

Szalony hipnotyzer John Basso, wykorzystując swoją asystentkę Doreenę, wprowadza ją w trans, w którym powołuje ona do życia morskiego potwora. Monstrum zabija kolejnych kolejnych ludzi, a Basso zyskuje rozgłos, przewidując kolejne ataki.

The Mummy's Shroud 7.0

W 1920 roku brytyjska ekspedycja archeologiczna odkrywa grób egipskiego księcia Kah-to-Beya. Po powrocie ciało księcia zostaje złożone obok mumii jego wiernego sługi Prema. Zawistny strażnik grobowca Hasmid kradnie z muzeum całun życia i śmierci, by z pomocą zawartych na nim zaklęć ożywić mumię, która dokona zemsty na członkach wyprawy. Tej samej nocy w tajemniczych okolicznościach umiera dowódca wyprawy Sir Basil Walden.

They Came from Beyond Space 4.0

Na terytorium Wielkiej Brytanii spada dziwny deszcz meteorytów. Wysłani do zbadania ich szczątków naukowcy zostają telepatycznie zniewoleni przez obcych i wraz z nowymi ofiarami zaczynają budować im bazę. Jedynym odpornym okazuje się doktor Curtis Temple, który za wszelką cenę próbuje pokrzyżować plany obcych.

Night of the Big Heat 6.0

Od pewnego czasu temperatura na wyspie Fara wzrasta każdego dnia, utrudniając życie tamtejszym mieszkańcom. Anomalia okazują się być dziełem przybyszów z kosmosu, używających wyspy jako poligon doświadczalny dla przyszłej inwazji. Gdy kolejni ludzie giną od generowanego przez obcych ciepła, garstka ocalałych postanawia ich wytropić i zniszczyć.

Quatermass i studnia 5.7

W trakcie rozbudowy jednej ze stacji londyńskiego metra, robotnicy odnajdują czaszkę nieznanego humanoida. Prace zostają przerwane, a na miejsce przybywa ekipa archeologów, która prócz kolejnych kości znajduje bliżej nieokreślony obiekt. Okazuj się on statkiem kosmicznym, który pod wpływem działań ludzi, aktywuje przerwany przed 5 milionami program kolonizacji Ziemi.

Uchu daikaijû Girara 6.0

Statek kosmiczny AAB-Gamma wyrusza z Ziemi w kierunku Marsa, by dokonać pierwszego lądowania na czerwonej planecie. W trakcie lotu rakieta zostaje zaatakowana przez UFO, a na jej kadłubie pojawiają się dziwne kamienie. Załoga oczyściwszy statek zabiera jeden z nich do środka i wraca na Ziemię. W wyniku promieniowania z kamienia wykluwa się potwór, żywiący się energią atomową.

The Vulture 6.0

Szalony naukowiec przemienia swoje ciało w hybrydę człowieka i sępa, by dokonać zemsty za śmierć jednego ze swoich przodków. Udając schorowanego staruszka profesor Hans Koniglich, wydobywa skrzynię ze skarbem schowaną w grobie swojego przodka, by następnie zacząć mordować członków rodziny Stroudów. Gdy policja szuka człowieka, doktor Eric Lutens odkrywa, że mordercą jest olbrzymi mutant.

Słowa kluczowe