Krótkometrażowy 2005

Przedstawiamy listę 1053 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2005 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pingwiny z Madagaskaru: Misja Świąteczna 7.6

Podczas Świąt Bożego Narodzenia gang pingwinów wymyka się z zoo, aby odnaleźć członka swojej drużyny - "Szeregowego", który wybrał się do miasta aby kupić prezent jednemu z mieszkańców zoo.

Marco P. i złodzieje rowerów 6.7

Marco jest entuzjastą kolarstwa. Pewnego dnia zostaje skradziony jego ukochany rower. Załamany Marco decyduje się sam znaleźć złodziejaszków i ich srogo ukarać...

VeggieTales: Lord of the Beans 10.0

Larry the Cucumber odkrywa u siebie zdolność jeżdżenia na unicyklu, i postanawia zostać sławny i bogaty. Bob w odpowiedzi na to, odpowiada historię będącą przykładem właściwego używania swoich talentów. Fabuła bazuje na "Lord of the Rings” i opowiada o młodym Flobbicie o imieniu Toto Babbypants, w którego wciela się Junior Asparagus. Otrzymuje on od swego wuja magiczną fasolkę, dzięki której może stwarzać wszystko, czego zapragnie. Niepewny jak ją używać, formuje „drużynę fasolki”, wraz z czarodziejem Randolfem, strażnikiem Ear-A-Corn, elfem Leg-O-Lamb, oraz sympatycznym karzełkiem, o imieniu Grumpy. Ścigany przez złego lorda Scarymana, który pożąda fasolki, aby przy jej pomocy wyhodować i wyposażyć swoją armię złożoną z mutantów łyżek i widelców, Toto musi odnaleźć Starszyznę Lasu, a następnie Krainę Niedoli, aby dowiedzieć się od Boga, jak ma używać swojego daru.


9 7.3

Miasto, w którym przyszło żyć szmacianym lalkom nie jest bezpieczne. Grasuje w nim potwór, który terroryzuje i pożera ich dusze. Kiedy ginie towarzysz tytułowej "9", wyrusza on, by się zemścić na agresorze.

Aerosol 6.0

Robotnik pracujący w fabryce aerozoli. Rutynę jego dnia codziennego przerywa pojawienie się mrówki, którą on próbuje unicestwić. Jego agresja powoduje jedynie eksplozje maszyny, a insekt pozostaje żywy.

The Mantis Parable 8.0

Larwa modliszki zostaje wsadzona do słoika. Zza szkła zauważa atlasy i książki o owadach, różne motyle przyszpilone do tablic. Chcąc uniknąć ich losu musi wydostać ze szklanego więzienia. Śliskie ściany uniemożliwiają jednak ucieczkę, a gdy już przepoczwarza się w dorosłą postać i mogłaby wylecieć, na słój nałożone zostaje wieczko. Nieoczekiwanie zjawia się pomoc...

La Lupe i en Bruno 6.5

Okularnica Lupe zauważa na przystanku młodego młodzieńca o imieniu Bruno. Spodobał się jej od pierwszego ujrzenia, więc stara się przyciągnąć jego uwagę. Ten jednak nie jest zainteresowany. Dziewczyna wypróbowuje coraz to innych metod, by zdobyć chłopaka.

Szukając prawdy 5.0

21 sierpnia 1999 roku troje nastolatków wybrało się do żelistrzewskiego lasu z zamiarem nakręcenia dokumentu o miejscowej legendzie. Cała grupa przepadła bez wieści. Rok później natrafiono na ich ślad - porzuconą taśmę filmową. Szukając prawdy jest tym co po sobie zostawili. Dokumentuje wstrząsającą wędrówkę filmowców amatorów przez las i obrazuje wszystkie przerażające wydarzenia, które doprowadziły do ich zniknięcia.

Jackass przez dwa "s" 4.8

Autor chodził z kamerą za swoją ciocią oraz wujkiem uwieczniając ich codzienne zajęcia oraz nakłaniając do różnych głupot. Z godzinnego materiału wybrał najciekawsze 5 minut, dorzucił kilka scen powstałych podczas dogrywania krzyków do filmu Szukając prawdy i tak powstał pełen specyficznego, również czarnego, humoru Jackass przez dwa 's'.

Polne wojny 4.0

Wcale nie tak dawno temu, na polach odległych o kilometr od domów mieszkalnych, stworzone do zabijania maszyny toczyły ze sobą odwieczne walki. Czarny ścigał i próbował zniszczyć Białego, zastawiając na niego liczne pułapki.

Słowa kluczowe