Muzyczny 1986

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 28 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Muzyczny z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gdybyście mogli cofnąć czas, jak zmienilibyście swój los? To pytanie stanęło przed Peggy Sue, zrezygnowaną kobietą, będącą o krok od rozwodu. Nagle, straciwszy przytomność na przyjęciu z okazji dwudziestopięciolecia matury, z powrotem zostaje uczennicą liceum. Mogąc zmienić swą przyszłość, Peggy Sue decyduje się porzucić bezpieczną drogę, która nie dała jej szczęścia. Tym razem idzie za głosem namiętności, nie oglądając się na nic.
Reżyser Rederico Fellini postanowił zdemaskować mechanizm działania telewizji, a czyni to pokazując od strony kulis powstawanie typowego, komercyjnego show, bliższego kiepskiemu cyrkowi niż sztuce. Demaskatorskim okiem prezentuje najróżniejsze typy ludzi starających się zarobić dzięki swoim dziwnym umiejętnością i ułomnością. Guliettcie Masinie i Marcello Mastroianniemu każe wcielić się w parę starych tancerzy, po wojnie znanych jako naśladowcy Freda Astaire'a i Ginger Rogers...

Fala

7,3
Film w reżyserii Piotra Łazarkiewicza, prezentujący rzeczywistość FMR w Jarocinie z 1985 r. W filmie obok zdjęć z występów zespołów zobaczymy: opinie o imprezie ówczesnych władz miasta, przedstawicieli organizacji itp.


Chcąc wykręcić się od dwuletniej służby wojskowej, grupka mieszkańców Hollywood pracująca w branży filmowej, zapisuje się do 73 pułku, na comiesięczne, kilkudniowe szkolenia. Niestety pewnego dnia sielanka się kończy, gdy ich wybryki zauważa senator Balljoy. Chcąc skompromitować pułk i wysłać jego żołnierzy do czynnej służby, senator organizuje tam ważną inspekcję.
Pewnego dnia na oddziale psychiatrycznym, jednego z hiszpańskich szpitali w tajemniczy sposób pojawia się nowy pacjent. Rantes twierdzi, że przybył z innej planety, aby badać ludzi i ich zachowanie. Przydzielony do niego psychiatra Julio Denis, nie wierząc w jego historię próbuje odkryć kim jest naprawdę. Zachowanie Rantesa sprawia, że Julio zaczyna mieć wątpliwości.
Wypalony życiem, znany bebopowy saksofonista tenorowy Dale Tuner żyje na emigracji w Paryżu utrzymując się z grania w knajpach, gdzie zostaje wynajęty przez klub jazzowy „Blue Note”. Zatrzymuje się w hotelu razem z innym czarnoskórym muzykiem, który próbuje powstrzymać go od nadużywania alkoholu, by był w stanie występować. Dale zaprzyjaźnia się ze swoim paryskim fanem. Przyjaźń pomaga mu znaleźć nową inspirację oraz uporać się z nałogiem. Odzyskuje swoją dawną formę i wraca do komponowania i nagrywania. Czy na długo?
Historia Sida Viciousa - basisty punkowej grupy Sex Pistols i jego dziewczyny Nancy Spungen. Kiedy Sex Pistols rozpadają się po fatalnym turnee po U.S.A. Sid Vicious będący w szponach heroiny próbuje swoich sił w karierze solowej. Pewnego ranka Nancy Spungen zostaje znaleziona martwa, a Sid trafia do więzienia za jej morderstwo.
Zbankrutowany menadżer rock’n’rollowy angażuje byłych zawodowych zapaśników i wysyła ich w trasę objazdową. Trasa okazuje się dużym sukcesem, co wywołuje spore zamieszanie w środowisku zapaśników.
Krotki, treściwy dokument o wybrykach muzyków Motley Crue. Zawiera pięć klipów, które są przeplatane archiwalnymi, często prywatnymi nagraniami z życia muzyków, zarówno z trasy koncertowej jak i pracy w studio.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…