Wojenny 1978

Przedstawiamy listę 37 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1978 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Holocaust 4.0

Holocaust to serial o jednej z żydowskich rodzin, która walczyła o przetrwanie w okrutnej rzeczywistości nazistowskich Niemiec, kiedy to władze starały się marginalizować i zniszczyć społeczeństwa żydowskie.

Łowca jeleni 8.0

Michael, Steven i Nick dostają powołanie do wojska. Zostają wysłani do Wietnamu. Wpadają w pułapkę Wielkongu i trafiają do obozu jenieckiego. Są tam zmuszani do gry w rosyjską ruletkę o własne życie. Kiedy udaje im się wydostać z niewoli, Michael i Steven wracają do kraju. Nick pozostaje w Sajgonie. Szok, jakiego doznał w obozie pozostawił w jego psychice trwały ślad.


Operacja Barbarossa 5.5

Po zakończeniu Kampanii Bałkanskiej w kwietniu 1941 roku, w Jugosławi powstały grupy partyzantów prowadzące lokalne wojny z niemieckimi siłami zbrojnymi. W związku z rozpoczęciem Operacji Barbarossa wiele niemieckich oddziałów musiało opuścić tereny bałkańskie. Partyzanci walczący w lasach łączyły się w małe oddziały wojenne, dowódcą tych oddziałów był Josip Broz Tito.

Szpital przemienienia 7.5

Historia rozgrywa się w szpitalu psychiatrycznym podczas okupacji hitlerowskiej. Szukają tam schronienia nie tylko chorzy psychicznie ale również uciekający przed terrorem okupantów: dr Nosilewska i literat Sekułowski. W szpitalu podejmuje pracę młody lekarz, Stefan Tryniecki, który widzi, że zatrudniony tam stary personel prezentuje różne stanowiska co do metod leczenia. Rozgrywki personelu przerywają Niemcy, którzy postanawiają zlikwidować szpital i zabić pacjentów. Jak w takiej sytuacji zachowają się lekarze i przebywające tam osoby?

Wojenny tabor 4.0

Francja, rok 1942. Niemiecka armia właśnie ukończyła pracę nad wynalezieniem broni biologicznej – śmiertelnej toksyny. Dwóch amerykańskich żołnierzy ma za zadanie odnalezienie i zniszczenie tajnej broni. W czasie misji poznają rodzinę pochodzenia cygańskiego, która pomaga im w niebezpiecznym zadaniu.

Sto koni do stu brzegów 4.5

Historia rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Główny bohater, Bogdan Mejer, jest młodym oficerem, który otrzymuje niebezpieczną misję przewiezienia na Zachód próbki cennego, tajnego metalu. Podczas niebezpiecznej podróży przez ogarniętą wojną Europę musi pokonać liczne zasadzki, dokonać brawurowych ucieczek, wymykać się tropiącym go gestapowcom...

Dzikie gęsi 6.5

Edward Matherson (Stewart Granger), brytyjski przemysłowiec, prowadzący swoje interesy w Afryce, zleca pułkownikowi Allenowi Faulknerowi (Richard Burton) odbicie prezydenta Juliusa Limbaniego (Winston Ntshona), uwięzionego przez skorumpowanego dyktatora. Pułkownik kompletuje 60-osobową drużynę, do której dołączają między innymi kapitan Rafer Janders (Richard Harris) i porucznik Shawn Fynn (Roger Moore). Cała akcja kończy się pomyślnie, jednak kłopoty zaczynają się na lotnisku...

Powrót do domu 7.1

Historia rozgrywa się w roku 1968, w bazie armii amerykańskiej w Kalifornii. W bazie tej tysiące rekrutów przygotowuje się do wyjazdu do Wietnamu a jednocześnie przebywa tam mnóstwo ciężko rannych żołnierzy. Są to młodzi mężczyźni, którzy nadaremnie próbują przystosować się do innego życia, ponieważ bez nóg lub rąk, nigdy nie będą tym kim jeszcze niedawno byli...

Do krwi ostatniej 7.0

30 listopada 1941 roku przylatuje do Kujbyszewa premier rządu polskiego, Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski. Na pokładzie samolotu rozmawia z młodym porucznikiem Andrzejem Radwanem, któremu poleca pozostanie w ambasadzie polskiej w Kujbyszewie, gdyż - jak mówi - chce tam mieć zaufanego człowieka.

Słowa kluczowe