Filmy projektor filmowy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje projektor filmowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W Hongkongu co trzy lata odbywają się na prywatnej wyspie Hana turnieje zawodników walk wschodnich. Spotykają się tam sławy światowego karate. Rządowa agencja ds. zwalczania przestępczości nakłania do współpracy mistrza kung-fu Lee, który udaje się na wyspę Hana. Ma rozbić mieszczący się na niej gang.
Imperium światła w reżyserii nagrodzonego Oscarem® Sama Mendesa to mocna i przejmująca opowieść o więziach międzyludzkich oraz magii kina osadzona w realiach nadmorskiego miasteczka w Anglii z początku lat 80. XX wieku.
Młoda matka wraz ze swoimi synami bliźniakami wprowadza się do wiejskiego domku, który jest naznaczony śmiercią.


Sinister

6,6
Ellison jest pisarzem kryminałów. Aby zdobyć uznanie i sławę przeprowadza się wraz z rodziną do domu na przedmieściach. Przeszukując strych odnajduje filmy nakręcone przez poprzednich właścicieli. Każdy z nich zawiera sceny mordowania rodzin, a na każdym obrazie widać tajemniczą postać...
Rok 1937. Tenzin Gyatso, rozkoszny dwulatek z biednej, tybetańskiej rodziny, przygląda się rozłożonym przed nim przedmiotom. Dla niego to tylko zabawa, ale dla obserwujących tę scenę mnichów buddyjskich bezbłędne rozpoznanie przez malca przedmiotów należących do zmarłego właśnie XIII Dalaj Lamy i uznanie ich za własne to znak, że ów malec jest XIV Dalaj Lamą - XIV wcieleniem (reinkarnacją) Buddy Miłościwego. W przyszłości sądzone mu zatem będzie stać się religijnym i politycznym przywódcą Tybetu...
W 2016 roku ta para dziwaków obchodziła czterdzieste urodziny. Chociaż nigdy wcześniej nie gościli na srebrnym ekranie, dla dwóch majsterkowiczów takiego kalibru nie stanowiło to żadnego problemu. Pat i Mat mają pod schodami projektor filmowy, a strychu pudło pełne filmów, które chętnie odtwarzają swoim fanom... Ale nie byliby jednak sobą, gdyby nie napotykali na szereg problemów i pułapek. Tym razem powodują je złośliwy kaktus, suche drzewo, czy pomysł „ulepszenia” domu kilkoma unikalnymi modyfikacjami. Pokolenia widzów kochają Pata i Mata nie tylko za zabawną niezdarność, ale także za niesłabnący optymistyczny stosunek do życia. Nawet jeśli wszystko wydaje się stracone…
Mocna opowieść, oparta na faktach, o miłości, akceptacji i rodzinie, osadzona w latach 70-tych. Kiedy nastolatek z zespołem Downa (Isaac Leyva) zostaje porzucony przez swoją matkę, homoseksualna para (Alan Cumming oraz Garret Dillahunt) przygarnia go i staje się dla niego kochającą rodziną, jakiej nigdy nie posiadał. Niestety, w momencie, gdy ich niekonwencjonalny układ zostaje odkryty przez urzędników socjalnych, mężczyźni są zmuszeni do walki ze stronniczym systemem prawnym, by uratować rodzinę. Główny wątek filmu to batalia rozgrywająca się na sali sądowej. Po jednej stronie jest system amerykańskiej opieki społecznej broniący konserwatywnych zasad pod pozorem dobra dziecka. Po drugiej para wrażliwych opiekunów, którzy niczym nieumęczony Don Kichot, do ostatnich sił, walczą o chłopca. Lada dzień wszystko się okaże…
Akcja filmu rozgrywa się w starym, podupadłym kinie, w którym pokazywane są filmy porno z lat 70. Właścicielami kina jest rodzina Pinedów, która – paradoksalnie - zaabsorbowana tępieniem zdrad i niemoralnego prowadzenia się w obrębie własnej rodziny, zdaje się nie zauważać, że w ich kinie ma miejsce prostytucja…
Finn Earl jest synem światowej sławy antropologa i właśnie wybiera się do ojca na wakacje. Zamierzają spędzić je razem w dżunglach Ameryki Południowej badając zwyczaje prymitywnych plemion. Kiedy jednak Finn popada w konflikt z prawem, matka postanawia zmienić ich życie. Wyjeżdżają z Nowego Jorku, zamieszkują na wsi u ekscentrycznego milionera Ogdena C. Osbourne'a i zaczynają pracę dla niego.
„Atalanta" jest kinem, jakich już we Francji prawie nie ma. Tutaj się po prostu kocha film – takie jest motto i maksyma pracy całego personelu. Obserwujemy Ramuntxo, dyrektora kina, w trakcie codziennych zajęć. Pomiędzy układaniem repertuaru, zarządzaniem obsługą i finansami, sam próbuje zrozumieć sens swojej pracy. Towarzyszą mu momenty pełne energii, jak i zwątpienia w to, co robi, a nawet chwile, kiedy chce wszystko rzucić. Podobne rozterki są udziałem większości osób prowadzących tradycyjne kina w Polsce. Zachęcamy prawdziwych kinomanów do przyjrzenia się ich życiu codziennemu. (Gaël Mocaër)zrobił wspaniały prezent dokumentując ich pracę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…