Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dróżnik.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Halina i jej nastoletnia córka Iwona poszukują ojca dziecka Iwony. Dziecko ma zostać ochrzczone w Boże Narodzenie. Halina obiecała to swojemu mężowi, honorowemu dróżnikowi, który popełnił samobójstwo, kiedy stacja pociągowa została zamknięta. Za każdym razem Iwona wskazuje na innego mężczyznę, a czas ucieka.
W 1957 roku dochodzi do tragicznego wypadku, w którym ginie kilkoro dzieci. Wiele lat później na przejeździe kolejowym, gdzie miało to miejsce, Melanie zauważa ducha jednej z ofiar. Od tej pory zjawy zaczynają za nią podążać, zmuszając ją do odkrycia co tak naprawdę wydarzyło się przed laty.
Arinka razem z ojcem mieszka w sąsiedztwie odległego odcinka torów kolejowych. Jej ojciec jest dróżnikiem torowym, pojechał zdawać obowiązkowy egzamin na dróżnika, lecz bardzo niefortunnie odpowiadał na zadawane pytania. Winowajcą swojego niepowodzenia uznaje młodego maszynistę, który siedział obok z egzaminatorem. Wróciwszy do domu, z goryczą powiedział córce, że wysłali go na emeryturę i trzeba przeprowadzać się do miasta. Podczas jego nieobecności do Arinki z kwiatami przyszedł zakochany w niej maszynista pociągu, codziennie przejeżdżający przez ich odcinek. W tym młodym człowieku Stiepan Stiepanowicz rozpoznaje swojego wczorajszego "krzywdziciela"...
Co odczuwać może wybitny fizyk czytając w prasie własny nekrolog? Kim naprawdę jest antypatyczny dróżnik Wiór i dokąd dowiezie bohaterów pociąg jadący ze stacji Topory, tytułowym „ślepym torem”?
Podczas okupacji niemieckiej do małego miasteczka przyjeżdża cyrk. Młody dróżnik zafascynowany jest Stellą - treserką Iwa. Dla niego jest zjawiskiem z innego świata, uosobieniem jego tęsknot. Pewnego dnia Stella wzywa chłopaka do cyrku. Jego złudzenia pryskają, gdy okazuje się, że był potrzebny tylko po to, aby przetransportować chorego Iwa.