Filmy królik, lekarz, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje królik, lekarz, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Początek lat 70-tych. Powoli zanika euforia narkotykowej dekady, a ekstaza zamienia się w potworny nałóg. Bohater opowieści, dwudziestoparoletni chłopak (Billy Crudup), brnie przez życie w stanach narkotykowego odurzenia. W narkomanię wciąga go przypadkiem poznana dziewczyna, Michelle (Samantha Morton), w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Ich miłość nie ma jednak szans w rywalizacji z uzależnieniem...
Na niewielkiej stacji podczas II wojny światowej swoją pierwszą w życiu pracę rozpoczyna świeżo upieczony absolwent szkoły kolejarskiej Miloš Hrma. Właśnie tam wchodzi w dorosłe życie i przeżywa inicjację seksualną, by z młodzieńca stać się prawdziwym mężczyzną.
Pewien grecki rzemieślnik dostaje zlecenie, by wykonać srebrny odlew kielicha, którego użył Chrystus. Na jego brzegu ma wyrzeźbić twarz Jezusa i jego apostołów. By jak najlepiej wykonać powierzone mu zadanie udał się w podróż do Jerozolimy i Rzymu. Tymczasem w mieście pojawia się człowiek, który twierdzi, że jest nowym Mesjaszem. By przekonać do siebie ludzi posługuje się jednak tanimi chwytami retorycznymi.


Po pięciu latach przeżytych w letargu, mężczyzna, ofiara wypadku samochodowego, odkrywa w sobie niezwykłe zdolności przewidywania zdarzeń przyszłych. Dochodzi do wniosku, że dzięki swemu darowi może zapobiegać katastrofom. Adaptacja powieści Stephena Kinga.
Druga wojna światowa. Bezdzietne małżeństwo z czeskiego miasteczka ukrywa w swoim domu młodego Żyda. Aby uniknąć zdemaskowania, wprowadzają w życie pewien ryzykowny pomysł.
Romain (Melvil Poupaud), młody i przystojny fotograf mody, na pierwszy rzut oka żyje pełnią życia. Jego zawodowa kariera pomyślnie się rozwija, a jego związek z uroczym chłopakiem wygląda na udany. Pewnego dnia, podczas sesji zdjęciowej, Romain niespodziewanie traci przytomność. Początkowo obawia się, że ma AIDS, jednak diagnoza brzmi: nieuleczalny rak. Mając świadomość, że zostało mu zaledwie kilka miesięcy życia, młody mężczyzna musi wszystko przewartościować. I to, co początkowo wydawało mu się tragedią, wkrótce prowadzi go w zaskakującym kierunku. Zaczyna zadawać sobie pytania: co to znaczy żyć naprawdę? Czy codzienna gonitwa, praca i kariera nie pozbawia nas radości? Czy nie odsuwa nas od bliskich?
Serial komediowy o przeciętnej rodzinie należącej do klasy średniej.
19-letni Boni (Grégoire Colin), młody człowiek, pracuje przy pizzie. Od śmierci matki mieszka w rodzinnym mieszkaniu w Le Canet, popularnej dzielnicy na północy Marsylii. Zerwał wszelkie więzi ze swoim ojcem Felixem (Jacques Nolot), który odbudował swoje życie w Aix-en-Provence, a także z piętnastoletnią siostrą Nénette (Alice Houri), która mieszka w internacie. Nénette ucieka ze szkoły i dołącza do brata, który odmawiając jej azylu, decyduje się otworzyć przed nią drzwi, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży i jest sama. Ich ojciec, walcząc z gangiem bandytów, próbuje przekonać Nénette do powrotu do domu. Otrzymuje obelgi od Boniego. Badanie zlecone przez ginekologa wskazuje na zaawansowany stan ciąży. Nénette próbuje samodzielnie dokonać aborcji, ale Boni interweniuje i przekonuje ją, by urodziła dziecko. Gdy ich ojciec zostaje postrzelony, Boni, uzbrojony w broń, postanawia ukraść dziecko, aby stworzyć mu prawdziwą rodzinę.
Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…