W roku 2000 powstaje luksusowy liniowiec Titanic 2000, mający wyruszyć śladami swojego legendarnego poprzednika. W rejs wyrusza nim również ponętna wampirzyca Vladamina i jej świta. Wkrótce na pokładzie zaczynają ginąć ludzie, a statek jest coraz bliżej nieuchronnego końca.
Otto (Romain Duris) i Louna (Rona Hartner) spotykają się każdego ranka w pociągu. On mieszka w z matką; bezrobotny, sprzedaje numery „Réverbère”. Ona, fryzjerka, mieszka ze starszą panią nękaną przez komorników. Pewnego dnia, zmęczeni perspektywą przyszłości bez niespodzianek, postanawiają zostawić wszystko za sobą. W towarzystwie Alego (Ouassini Embarek), młodego uciekiniera i intelektualnego imigranta, kradną samochód i losowo wyruszają po drogach. Znalezienie na poboczu drogi bociana z uszkodzonym skrzydłem nada sens ich ucieczce.
Tajemniczy wojownik dysponujący piekielnymi mocami podąża za Shiki, która dociera do Nakoruru, Haohmaru i Galforda. Choć jest to ich wróg Nakoruru postanawia ją obronić co nie będzie wcale proste gdyż ich przeciwnik jest niezwykle potężny a przyjaciele sami chcieli by ją zabić.
Tum została zwolniona z pracy, a już następnego dnia przed jej drzwiami ukazało się tajemnicze pudełko, które okazało się pełne gotówki. Kobieta już sobie zaplanowała kupno biletu lotniczego i ucieczki z kraju, ale czy jej się to tak łatwo uda?
Min-Ah odnajduje pamiętnik prowadzony przez 2 starsze koleżanki Hyo-Shin i Shi-Eun. Wygląda na to, że obie łączyło kiedyś gorące uczucie, które jednak z czasem zaczęło słabnąć. Shi-eun coraz bardziej traciła kontakt z rzeczywistością myśląc tylko o ukochanej, kiedy Hyo-Shin stała się najpopularniejszą dziewczyną w klasie i zaczęła się od przyjaciółki oddalać. Cała sprawa skończyła się tragedią ponieważ Hyo-Shin popełniła samobójstwo. Jednak to dopiero początek historii, gdyż od momentu znalezienia pamiętnika Min-Ah zaczyna zachowywać się bardzo dziwnie, zupełnie jakby została opętana przez ducha zmarłej Shi-eun...
Nastoletni książę Edward, przebywający w USA z misją dyplomatyczną, spotyka swojego sobowtóra Toma. Ciekawi innego życia chłopcy, postanawiają zamienić się miejscami. Edward szybko wpada w tarapaty, z czego ratuje go przyjaciółka Toma, Melissa. Tymczasem Cash, dowiaduje się o spisku mającym na celu detronizację królowej Albertiny.
Reha Erdem niespiesznie snuje opowieść o wiodącym spokojne, skromne życie ojcu i mężu, który mieszka w Stambule i jest właścicielem sklepu z męską odzieżą. Przeciętna egzystencja Selima zostaje zakłócona przypadkowym incydentem, wyjętym prosto z filmów gangsterskich – w taksówce, z której właśnie ktoś wysiadł, bohater znajduje torbę pełną pieniędzy. Torba należy do złodzieja, pewnego nieuczciwego pracownika banku. Staje się ona czymś w rodzaju fatum. Reżyser nie podąża jednak utartym fabularnym śladem, charakterystycznym dla tego rodzaju historii. Jego bohater nie zostanie wplątany w wir kina akcji ze strzelaninami i ucieczkami w roli głównej. Erdem skupia się na obserwacji człowieka, który mierzy się z własnym sumieniem. Bohater, umierając ze strachu przed realnymi i wyimaginowanymi konsekwencjami swojego czynu, ulega licznym pokusom, popychającym go ku ostatecznemu upadkowi.
Bombaj. Lal Singh (Amitabh) to mężczyzna, który żyje dla innych ludzi, nie jest bierny wobec ich kłopotów, ale pomaga im i walczy z przestępczością. Jego drogi ścierają się zawsze z drogami dona przestępczego półświatka - Vikrama Singha (Raghuvaran). Vicky i jego brat - skorumpowany policjant Ajit Singh (Mukesh Rishi), chcą rządzić miastem. Czy Lal im na to pozwoli?