Filmy bard

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje bard. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gra o tron 8.6

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Wiedźmin

Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.

Upstart Crow 7.0

Komedia ukazująca życie Williama Shakespeare'a zanim stał się sławny.


Wiedźmin 5.0

Przygody Geralta z Rivii, wiedźmina zajmującego się zabijaniem potworów.

Die Nibelungen, Teil 1: Siegfried 7.0

Siegfried wykuwa miecz mogący przeciąć kamień i stal. Dzięki niemu udaje mu się pokonać straszliwego smoka Rachnira i zdobyć skarb Nibelungów. Wykąpawszy się w krwi potwora, Siegfried staje się niepokonany i wyrusza do Islandii, by uwolnić królową Brunhildę. Gdy i to zadanie zostaje wykonane, Siegfried udaje się w dalszą podróż trafiając w końcu do Burgundii, gdzie zakochuje się w siostrze króla Kriemhildzie.

Pół Wieku Poezji Później

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik - Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

Die Nibelungen, Teil 2: Kriemhilds Rache 7.0

Kriemhilda, wiedząc kto zabił jej ukochanego, poprzysięga zemstę, której dokonać ma jej syn. Niestety Hagen wysyła swoich ludzi, by zabili dziecko. Zrozpaczona Kriemhilda przyjmuje propozycję Atylli i zostaje królową Hunów. Kilka lat później królowa zaprasza swoich braci i Hagena, by dokonać krwawej zemsty.

Dwie godziny z bardami

Dokument o wybitnych rosyjskich bardach. Film opowiada o najjaskrawszych przedstawicielach tego kierunku: Bułacie Okudżawie, Juriju Wizbornie, Włodzimierzu Wysockim, Aleksandrze Dolskim, Andrieju Makarewiczowi. W filmie wypowiada się historyk Natan Eidelman oraz bard Aleksander Rozenbaum.

Zdzisław Jaskuła. Poeta z ulicy Wschodniej

Portret ostatniego barda robotniczej Łodzi, barwnej postaci tego miasta, w latach siedemdziesiątych okrzyczanego cudownym "dzieckiem polskiej poezji", mieszkańca "egzotycznej" ulicy Wschodniej, na której zachowała się specyficzna "przedwojenna" atmosfera: z małymi prywatnymi sklepikami, ciemnymi interesami, nielegalną sprzedażą alkoholu, ale także z jedną z najciekawszych w Polsce galerii. Jaskuła, kiedyś przywódca awangardowej formacji "Łódź Kaliska" dziś szacowny reżyser teatralny, dyrektor Teatru Nowego.

Słowa kluczowe