Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pocieszenie.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Pracownicy niewielkiej firmy chcą dawać ludziom szczęście w tym dziwnym i zwariowanym świecie. W firmie pracują cyniczny Charlie i pracownik roku Pim, których zadaniem jest dzwonienie do ludzi, aby podnosić ich na duchu.
Zdruzgotana po niespodziewanej śmierci męża, Beth (Rebecca Hall) zostaje sama w domu nad jeziorem, który dla niej zbudował. Stara się najlepiej jak potrafi, ale dopadają ją koszmary. Na miejscu ma niepokojące wizje, wbrew radom przyjaciół zaczyna grzebać w dobytku męża, chcąc odpowiedzi. To, co znajduje, to tajemnice zarówno dziwne, jak i niepokojące, kobieta postanawia jest rozwiązać.
Władca ciemności przy pomocy swych sług usiłuje zapanować nad światem - zgasić słońce, sprowadzić wieczną ciemność. Podejmują z nim walkę: dzielny chłopiec Jack, duszek lasu Gump, elfy i gobliny.
Harold Shand (Bob Hoskins), gangster z londyńskiego East Endu, prowadzi pertraktacje z amerykańską mafią w sprawie miliardowego interesu nad Tamizą. W czasie negocjacji dowiaduje się, że ktoś podłożył bombę w samochodzie jego matki. Jednocześnie w tym samym czasie jego najlepszy przyjaciel został zamordowany. Gdy zamachy na życie jego rodziny i wspólników mnożą się, Harold nie może już dłużej ukrywać swoich kłopotów przed Amerykanami. Mafia daje mu dwadzieścia cztery godziny na opanowanie sytuacji...
Na oddziale pediatrycznym personel szpitalny musi opiekować się ciężko chorymi dzieciakami, które mimo że są nad wiek dojrzałe, ciągle chcą korzystać z życia. Perypetie młodych pacjentów są opowiadane z perspektywy chłopca będącego w śpiączce.
GroM budzi się pewnego ranka ze skwaszoną miną. A przecież tak bardzo chce się uśmiechać! Z pomocą przychodzi mu przyjaciel LobO. Razem wyruszają w podróż, by odnaleźć zaginiony uśmiech. Próbują wizyty w cyrku i magicznych eliksirów, ale sytuacja tylko się pogarsza. Czy GroM kiedykolwiek znów się uśmiechnie?
Po śmierci przyjaciółki Flory wiewiórka Zosia wyrusza w podróż pociągiem. Opuszcza ponure miasto, które odzwierciedla jej smutek, by wrócić na plażę, gdzie spędziła z nią wyjątkowy dzień. Pogrążona w żalu, jest zamknięta w sobie i nie szuka towarzystwa. Jednak poznany w drodze Robin i piękne krajobrazy za oknem pomagają jej się otworzyć. Zosia zaczyna godzić się ze stratą i rozumie, że może znów cieszyć się życiem, zachowując Florę w sercu. U celu podróży odkrywa, że to nie koniec, a początek czegoś nowego.
Akcja tej nie pozbawionej pikanterii obyczajowej opowieści rozgrywa się w końcu XIX. Bohaterami są piękna dama, jej kochanek, stary arystokrata, służąca i tajemniczy mężczyzna w czerni. Dama nudzi się u boku kochanka, starego arystokraty, który już zdążył jej spowszednieć. W jej domu przypadkowo pojawia się mężczyzna w żałobie. Załamany po śmierci żony, nieobecny duchem, pomylił drzwi. Pani postanawia pocieszyć go w nieszczęściu.