Filmy koń, gubernator

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje koń, gubernator. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Selma

6,4
7,5
Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King (David Oyelowo) wraca do USA, gdzie czekają go nowe wyzwania. Jest rok 1965, a walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów wchodzi w decydującą fazę. Z miasta Selma w kierunku Montgomery wyrusza marsz protestacyjny, brutalnie spacyfikowany przez siły porządkowe działające z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George'a Wallace'a (Tim Roth). Jednak poruszająca relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowego demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają ogromne rzesze ludzi o różnym kolorze skóry i wyznaniu. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King. Prezydent USA Lyndon Johnson (Tom Wilkinson), świadomy, że gubernator Wallace zrobi wszystko, by demonstranci nie zaznali spokoju, gorączkowo szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć rozlewu krwi i szeroko relacjonowanej przez media katastrofy wizerunkowej demokratycznej Ameryki.
Jesse James był jedną z pierwszych autentycznych legend Ameryki. Ci, których napadał i terroryzował, i rodziny tych, których ponoć zabił, uważały go za pospolitego przestępcę, dla innych był obiektem zachwytów i podziwu. Jednym z jego najgorliwszych fanów był Robert Ford, który poświęcił swe życie, mając nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł popędzić konno u boku swego idola.

Zama

5,6
7,0
Don Diego de Zama, hiszpański oficer, który osiadł w Asunción, czeka na przeniesienie do Buenos Aires.


Don Alejandro de la Vega prowadzi spokojne życie, ma dziesięcioletniego syna Joaquina. Nadal jako zamaskowany jeździec Zorro spieszy na pomoc biednym i uciśnionym, ale dużo czasu poświęca też życiu rodzinnemu. Jest rok 1851- trwają przygotowania do wejścia Kalifornii jako 31-go stanu USA. Don Alejandro odkrywa intrygę chciwych biznesmenów i polityków działających w tajnym stowarzyszeniu Rycerzy Aragonii mających zamiar storpedować ten proces.
Roy Walker jest aktorem, który próbował popełnić samobójstwo, skacząc na konia z mostu. Trafia do szpitala, w którym poznaje małą dziewczynkę imieniem Alexandria. Bardzo szybko znajdują wspólny język i Roy zaczyna opowiadać jej epicką historię o przygodach pięciu bandytów, którzy chcą się zemścić na generale Odiousie. Oboje zaczynają zatracać się w świecie marzeń.
Billy "The Kid" i jego gang są ścigani listem gończym. Gdy "Doc" Scurlock i Chavez zostają schwytani Billy rusza im na ratunek. Uciekinierzy ruszają na południe Meksyku. Wówczas szeryf Chisum wynajmuje Pata Barretta, byłego partnera Billy'ego aby za 1000$ nagrody zabił legendarnego Billy'ego "The Kid".
Doktor Peter Blood zostaje skazany na śmierć za udzielenie pomocy rannemu rebeliantowi. Wyrok nie zostaje wykonany, a lekarz trafia do niewoli. Los rzuca go na morze, gdzie na hiszpańskim statku staje na czele grupy niewolników. [opis dystrybutora]
Kolejny film, w którym pojawia się dzielny bohater z czarną opaską na twarzy. Tym razem Don Diego jest nowo wybranym gubernatorem, który spotyka się na każdym kroku z korupcją i bezprawiem swoich urzędników. Nie mogąc ukrócić przestępczej działalności legalnymi środkami - przywdziewa strój Zorro i zaczyna z powodzeniem zwalczać zło, bardziej radykalnymi metodami...

Zorro

7,3
Po tym jak Anglia i Hiszpania zawierają pokój, sławny pirat Henry Morgan postanawia się zmienić. W nagrodę za służbę dla Anglii król mianuje go gubernatorem Jamajki. Król nakazuje mu pozbyć się wszystkich piratów grasujących po morzu karaibskim. Do tego zadania Morgan wyznacza swojego przyjaciela, również byłego pirata, kapitana Jamie'go Waringa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…