Filmy walka, gęś

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje walka, gęś. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wolverine

6,5
Po stracie ukochanej Jean Logan zaszywa się w leśnych ostępach, odrzuciwszy to kim był. Nie mając już celu zgadza się wyruszyć do Japonii, by pożegnać się z człowiekiem, któremu przed laty uratował życie. Na miejscu wszystko się jednak gmatwa i Logan po raz kolejny musi walczyć o życie tylko, że tym razem niemalże jak zwykły śmiertelnik.
Optymistycznie nastawiony do życia, troszkę niezgrabny Po jest największym fanem Kung Fu w okolicy … co jednak nie zawsze przydaje się w jego codziennej pracy – sprzedawcy w prowadzonym przez rodzinę sklepie z makaronem. Wybrany nieoczekiwanie do wypełnienia starożytnej przepowiedni, Po nie może uwierzyć, że jego marzenia mogą się lada moment spełnić. Wstępuje do świata Kung Fu i zaczyna ćwiczyć u boku swoich idoli, legendarnych pięciu zawodników – Tygrysicy, Żurawia, Modliszka, Żmii i Małpy – pod przewodnictwem lidera grupy, nauczyciela i trenera , Mistrza Shifu. Zanim jeszcze wszyscy zorientują się, o co tak naprawdę chodzi w tej grze, mściwy i zdradziecki biały lampart Tai Lung zmierza w ich kierunku, aby rozbić grupę w proch i pył. Tym razem to właśnie Po będzie musiał stawić czoła niebezpiecznemu przeciwnikowi i uratować wszystkich przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Czy uda mu się ziścić marzenie o mistrzowskim opanowaniu sztuki walki? Po całym swoim sercem i 'masą' oddany jest zadaniu, jakie ma do wykonania. Z czasem okaże się, że ten nieoczekiwany bohater ze swoich słabości potrafi uczynić atut i największą siłę swojego działania.
Film Alana Parkera rozpoczyna się od obławy na tureckim lotnisku, podczas której grany przez Davisa bohater zostaje przyłapany na posiadaniu narkotyków. Trafia do więzienia, w którym skazani i oczekujący na rozprawy są traktowani w nieludzki, wręcz zbrodniczy sposób. Tytuł Midnight Express oznaczał w slangu umysłowy „odlot”, jakiego doznawali wszyscy przebywający dłużej w więziennych murach...


Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.
W 1685 roku angielski król James skazuje lekarza Petera Blooda, który udzielił lekarskiej pomocy rannemu buntownikowi, na deportację na Jamajkę w charakterze niewolnika. Na Karaibach Peter Blood wiedzie nędzne życie do czasu, gdy udaje mu się zbiec z wyspy wraz z kilkoma przyjaciółmi na przechwyconym statku. Od tej pory staje się piratem i wodzem hiszpańskich buntowników walczących przeciwko okrutnym rządom króla.
Balto został szczęśliwym ojcem i wszystkie szczeniaczki trafiły w dobre ręce. Wszystkie, z wyjątkiem jednego – małej Szarki. Podczas polowania w lesie odkrywa, że nigdy nie zostanie zaakceptowana, tak jak jej bracia i siostry, ponieważ wygląda bardziej na wilka niż na psa. Załamana ucieka w poszukiwaniu swego miejsca w świecie i sensu życia. Zaniepokojony Balto, nawiedzany przez dziwne sny, w których występują tajemniczy biały wilk i kruk, wyrusza, by przyłączyć się do Szarki. I tak rozpoczyna się niezwykła przygoda pośród lodowatych, niegościnnych bezkresów Alaski.
Pragnący władzy książę Fenge, zabija swego starszego brata i jednego z jego synów. Chcąc przeżyć starszy syn króla Amled zaczyna udawać szaleńca. Fenge sięga po koronę i żonę brata, ale wyśmiewany przez wszystkich Amled powoli opracowuje plan zemsty, kolejno eliminując popleczników Fengi.

Słowa kluczowe