Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje egzamin.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Rick Gladiator od dziecka chciał zostać awanturnikiem i przemierzać świat walcząc z potworami. Niestety jego magiczny talent objawił się dopiero w wieku 30 lat a Rick chcąc spełnić swoje marzenia, zgodził się przejść morderczy trening pod okiem legendarnej grupy wojowników. Teraz wraz z nimi musi odszukać sześć magicznych kul, które otworzą wejście do leża najpotężniejszego potwora na świecie. Zanim jednak do tego dojdzie przyjdzie mu zmierzyć się z kilkoma innymi przeciwnościami.
Historia pochodzącego ze slumsów Tsotsi – młodego członka gangu, który na skutek dramatycznych wydarzeń kradnie auto pewnej Amerykanki, nie zauważając znajdującego się na tylnym siedzeniu dziecka. Konfrontacja brutalnego przestępcy z niewinnym trzymiesięcznym niemowlakiem przyniesie niespodziewane skutki.
Schyłkowe lata komunizmu w Rumunii. Ponurzy ludzie, nieoświetlone, opustoszałe, zimowe ulice, szarość i wszechobecna brzydota. Nic, co dawałoby choć odrobinę nadziei na zmianę, na lepsze, kolorowe, bardziej radosne życie. W takich realiach żyją i studiują przyjaciółki Otilia i Găbiţă, dla których, mimo wszystko, życie ma jeszcze posmak przygody i oczekiwania na spełnienie marzeń. Do czasu jednak, kiedy Găbiţă dowiaduje się, że jest w ciąży. Boi się zostać samotną matką, obawia się reakcji rodziców i otoczenia, nie chce rzucić studiów. Aborcja byłaby jakimś wyjściem z sytuacji, jest jednak nielegalna; poddanie się zabiegowi to już nie tylko dylemat moralny, ale również swoiste "droczenie się" z władzą, totalitaryzmem. Otylia pomaga swojej przyjaciółce w załatwieniu wszystkich formalności, rezerwuje pokoik w tanim hotelu, umawia spotkanie z tajemniczym Panem Bebe, podtrzymuje na duchu i wspiera. Obie dziewczyny razem przechodzą przez doświadczenie, po którym nic już nie będzie takie samo.
Podczas treningów przygotowujących do mistrzostw Streetdance w Wielkiej Brytanii grupa tancerzy ulicznych zmuszona jest do pracy z tancerzami ze szkoły baletowej. Choć nie mają wspólnych korzeni, mają wspólną pasję i pragnienie zajścia wysoko. Wiedzą, że muszą znaleźć sposób, by połączyć siły i wygrać pojedynek.
Akcja toczy się na początku XX wieku, na Wyspie Księcia Edwarda. Rodzeństwo Mateusz i Maryla Cuthbert postanawiają przygarnąć osieroconego chłopca do pomocy na farmie. Nieoczekiwanie, omyłkowo zostaje im w zamian przysłana Ania Shirley, dziewczynka o nieposkromionej wyobraźni. Wbrew niedogodnościom, Maryla decyduje się zatrzymać dziewczynkę pod warunkiem, że okaże się przydatna w gospodarstwie i nie będzie stwarzać kłopotów. Mimo początkowej niechęci, dziewczynka szybko zdobywa serce swych opiekunów, okazując się nieocenionym darem opatrzności.
Historia Vana Wildera, idola i beniaminka uniwersyteckiego kampusu. Pozycję tę zajmuje już od siedmiu upojnych lat. Jednak nie jest to efekt porażki naukowej lecz wypracowanego planu. To, co go interesuje, to sława organizatora najlepszych imprez na wielką skalę. Kiedy tata likwiduje mu dostęp do konta, Van postanawia zorganizować gigantyczną imprezę, na której zbierze środki na dalszą naukę. Zatrudnia nawet asystenta do pomocy. Jednak plany pokrzyżują mu zapiekli wrogowie: profesor McDoogle, któremu Van zajmuje stale miejsce parkingowe i szkolny prymus Richard, któremu Van poderwał narzeczoną.
Kiedy nastoletnia Priscilla Beaulieu spotyka na imprezie Elvisa Presleya, gwiazdę rock and rolla, mężczyzna prywatnie staje się kimś zupełnie nieoczekiwanym: ekscytującym zauroczeniem, sprzymierzeńcem w samotności, wrażliwym najlepszym przyjacielem. Film opowiada o niewidzialnej stronie wielkiego amerykańskiego mitu, długich zalotach i ich burzliwym małżeństwie.
Czasy Vana Wildera bezpowrotnie minęły, ale schedę po nim przejął jego uczeń Taj. Chłopak wyjeżdża do Anglii na prestiżowy uniwersytet Oxford, by w murach tej uczelni doskonalić swoją wiedzę i umiejętności. Na miejscu okazuje się, że uczelni pełna jest kujonów, nie potrafiących skorzystać z uroków studiowania. Wiele nie myśląc Taj postanawia coś z tym zrobić.
Oto wesoła i wzruszająca historia ośmiu utalentowanych chłopców, którzy pragną dostać się do najbardziej prestiżowych uniwersytetów w kraju. W drodze na szczyt pomagają im ekscentryczni nauczyciele; młody hedonista i starszy wyjadacz, który ma swoje zdanie na każdy temat. Zobacz, w jaki sposób młodzi ludzie poznają wartości edukacji, szczęścia, porażki i sukcesu w iście brytyjskim stylu.