Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje picie krwi.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Po dziesięciu latach rządów wampirów ich cywilizacja szybko zmierza ku upadkowi. Kończą się bowiem ludzie i ich krew jedyne pożywienie wampirów. Trwają jednak badania nad sztucznym substytutem, który zastąpił by ludzką krew. Pewnego dnia prowadzący badania Edward, spotyka się z tajemniczym Elvisem wampirem, który w jakiś sposób zmienił się w człowieka.
Życie nastoletniego Charliego Brewstera (Anton Yelchin) w końcu układa się tak jak trzeba: jest
popularny i umawia się z najfajniejszą dziewczyną w szkole. Problemy pojawiają się z chwilą gdy do domu obok wprowadza się Jerry (Colin Farrell) – z pozoru świetny facet, ale jest w nim coś niepokojącego i tylko Charlie zdaje się to zauważać. Pozostali - wliczając w to matkę Charliego (Toni Collette) – nie dostrzegają odmienności nowego sąsiada. Po wnikliwych obserwacjach sąsiada nastolatek dochodzi do jedynego słusznego wniosku - Jerry jest wampirem, a Charlie na własną rękę musi pozbyć się potwora żerującego w jego dzielnicy.
Ekranizacja słynnej powieści Franka Herberta dokonana przez Davida Lyncha. Jest rok 10991. Pustynna planeta Arrakis zwana także Diuną jest jedynym znanym we wszechświecie źródłem przyprawy – substancji, która przedłuża życie, poszerza świadomość, a także pozwala podróżować w przestrzeni i czasie.
W roku 1752 Joshua i Naomi Collins razem ze swoim synem Barnabasem wyemigrowali z Anglii do Ameryki, żeby uciec przed tajemniczą klątwą prześladującą ich rodzinę. Dwadzieścia lat później Barnabas jest bogatym playboyem, mającym świat u swoich stóp. Wszystko się zmienia kiedy Barnabas łamie serce potężnej czarownicy - Angelique Brouchard, która w ramach zemsty zamienia go w wampira, a następnie grzebie go żywcem. Dwa wieki później Barnabas zostaje uwolniony ze swojego grobowca.
Richard (Leonardo DiCaprio), młody Amerykanin znudzony cywilizacją, zostawia wszystko za sobą i wyrusza na spotkanie prawdziwej przygody, dla której jest gotów zaryzykować nawet swe życie. Lecz gdzieś na pewnej idealnej, wręcz nierzeczywistej plaży odkrywa, że marzenia mają swoją cenę. Okazuje się, że owa niebiańska plaża kryje w sobie tajemnicę, za którą wielu gotowych jest zginąć. Film, w którym występuje także wspaniała Virginie Ledoyen pokazuje, że mroki życia mogą zawładnąć nawet najbardziej rajskim ze światów.
Koniec XIX wieku. Wybudzony z wieloletniego snu Drakula (Jonathan Rhys Meyers) przybywa do Londynu, pozując na amerykańskiego przedsiębiorcę, który chce wprowadzić nowoczesną technologię do wiktoriańskiego społeczeństwa. Szczególnie interesuje go upowszechnienie elektryczności, dzięki której można rozświetlić noc, co jest przydatne dla osoby unikającej światła słonecznego. Ale Drakula ma także ukryty motyw swojej podróży. Chce się zemścić na Zakonie Smoka, który jest odpowiedzialny za klątwę nieśmiertelności, z jaką przyszło mu żyć przez wieki. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki Drakula nie spotyka na swojej drodze Miny Murray (Jessica De Gouw), dziewczyny łudząco podobnej do jego miłości sprzed wieków.
Jack Crow dowodzi zespołem współczesnych łowców wampirów. Gdy po wykonaniu kolejnego zadania grupa świętuje sukces, zjawia się mistrz wampirów. Pogrom przeżywa tylko trzech łowców, którzy stają do walki z wampirami.