Krótkometrażowy 1973

Przedstawiamy listę 93 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Salome 1.0

Film oparty na sztuce Oscara Wilde'a "Salome", będący debiutem osiemnastoletniego wówczas Bakera. Generalnie brak tu jakiegoś całościowego scenariusza, a bardziej przypomina to zbiór dziwnych i niezrozumiałych scen, łączących się ze sobą postacią młodej kobiety.


Lis i Zając 9.0

Mały zajączek mieszkał sobie w drewnianym domku, a lis w lodowym pałacu. Gdy przyszła wiosna lód się stopił i lis wyrzucił szaraka z jego lokum sam je zamieszkując. Czy znajdzie się ktoś, kto pomoże biedaczynie odzyskać chatkę?

Miś, który przespał święta 6.0

Tom Smothers, Arte Johnson i Barbara Feldon są narratorami tej świątecznej opowieści o niedźwiadku, który postanowił nie zasnąć snem zimowym, żeby doczekać Bożego Narodzenia. Obserwujemy jego wysiłki, aby trafić na świątecznego ducha. Fabuła zawiera różne fragmenty przygód misia Teda E. Bear'a.

Punkt widzenia 7.0

Ten serial to współczesna opowieść o tym, jak ułożyły się losy grupy absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego w siedem lat po opuszczeniu uczelni. Na początku pierwszego odcinka, nad brzegiem Wisły, spotykamy grupę przyjaciół. Są wśród nich przyszli prawnicy - Maria, Ania i Marek; lekarze - Łysy i Sieradzki; leśnik - Włodek; aktorka - Liliana; muzyk - Wieżan, i.inni, przyszli inżynierowie i humaniści. Padają deklaracje - kim będą za lat siedem - w roku 1980.

Zapasowe serce 7.0

Wnętrze niechodzącego zegara kryje dziwny świat, w którym beznadziejnie zakochany linoskoczek ściga wybrankę swojego serca. W bieg wydarzeń wciągnięci zostają dwaj tajemniczy podróżni, spędzający czas na grze w szachy.

...Te wspaniałe bąbelki w tych pulsujących limfocytach 7.4

Krótki filmik fabularyzowany, przestrzegający przed paleniem papierosów. Czyni to w sposób zabawny znany piosenkarz Mieczysław Święcicki. Krótkie wstawki animowane obrazują skutki działania nikotyny na nasz organizm.

Opowieść o człowieku, który wykonał 552% normy 7.7

Otwarcie kanonu twórczości Wiszniewskiego: reżyser znalazł tu nie tylko swój temat, ale i własną formę. Tytułowym bohaterem jest Bernard Bugdoł: niegdyś słynny górnik, w czasach stalinowskich przodownik pracy, któremu poświęcano pieśni i wiersze. Konstrukcja filmu oscyluje między konwencją tradycyjnego dokumentu o żyjącej postaci, a kreacją przypominającą dawną legendę. Reżyser po raz pierwszy stosuje tutaj charakterystyczne dla siebie długie, statyczne ujęcia. Film pokazano dopiero w 1980 roku w TVP.

Słowa kluczowe