Sci-Fi 1981

Przedstawiamy listę 55 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1981 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Odległy ląd 6.6

Szeryf William T. O' Niel zostaje przeniesiony do koloni górniczej, na jednym z księżyców Jupitera, gdzie ostatnio doszło do kilku niewyjaśnionych zgonów. W trakcie śledztwa O' Niel odkrywa, że cześć górników zażywa narkotyki, umożliwiające zwiększenie wydobycia. Znając prawdę szeryf staje się niewygodny dla handlarzy, którzy postanawiają go zabić.

Telepaci 6.8

Tytułowi telepaci - to osobnicy szczególni, obdarzeni nadzwyczajnymi zdolnościami. Mogą oni wpływać na innych ludzi za pomocą oddziaływań bioelektrycznych, łącznie z możliwością ich zgładzenia. Mogą też odczytywać myśli. Scannersi (telepaci) wyposażeni w tak groźną broń próbują zdobyć władzę nad światem.

Mad Max 2 - Wojownik szos 7.2

Były oficer policji przemierza samotnie Australię, przyglądając się zniszczeniom, jakich dokonał wybuch nuklearny i żyjąc tylko po to, by przetrwać. Los stawia go przed wyzwaniem ochrony uczciwych właścicieli złóż bezcennej ropy naftowej, przed bezwzględnym gangiem złodziei paliwa.


Heavy Metal 7.0

Animowany film science - fiction, składający się z sześciu odrębnych nowel połączonych opowieścią ramową. Astronauta Grimaldi powraca na Ziemię przywożąc małą skrzyneczkę, w której znajduje się tajemnicza kula. Przedmiot aktywizuje się wysyłając promienie śmierci. Świadkiem zgonu mężczyzny jest jego mała córeczka. Kula przekazuje jej wizje obrazujące niszczycielską potęgę z głębin wszechświata.

Ucieczka z Nowego Jorku 6.9

Jest rok 1997. Samolot wiozący prezydenta Stanów Zjednoczonych zmuszony jest do awaryjnego lądowania na Manhattanie. Głowa państwa zostaje uprowadzona przez więźniów. Na jego ratunek rusza więzień Snake Plissken, były komandos i bohater wojenny, który w zamian za wykonanie misji ma otrzymać wolność.

Martwy i pogrzebany 6.8

Pewnego dnia mieszkańcy miasteczka Potters Bluff, z niewiadomych przyczyn zaczynają w brutalny sposób zabijać odwiedzających ich turystów. Zagadkę próbuje rozwikłać miejscowy szeryf Dan Gillis. Wkrótce nasz bohater odkrywa, że wszystko ma związek z zakładem pogrzebowym i jego tajemniczym właścicielem, a ludzie których zna są czymś zupełnie innym.

Próg

Doktor Thomas Vrain to jeden z najlepszych chirurgów na świecie specjalizujący się w przeszczepach serca. Podczas konferencji na temat japońskich projektów sztucznego serca Vrain poznaje młodego inżyniera twierdzącego, że jest w stanie stworzyć urządzenie w pełni zastępujące serce. Zafascynowany tym Thomas zdobywa dla niego fundusze i po tygodniach ciężkich badań Aldo i jego zespół konstruują pierwszy prototyp. Wkrótce nadarza się okazja na jego wszepienie.

Autostopem przez Galaktykę

Ziemianin wraz ze swoim przyjacielem z kosmosu uciekają z mającej ulec zniszczeniu Ziemi.

Wojna światów - Następne stulecie 7.0

8 grudnia 2000 roku jest dwunastym dniem pobytu Marsjan na Ziemi. Zniewolone przez "Obcych" społeczeństwo sterowane jest przez ogromną machinę telewizyjną, której naczelne hasło brzmi: "To my tworzymy rzeczywistość". W istocie, telewizja narzuca społeczeństwu wszystkie normy i ustala wartości. Sytuację tę chce przerwać popularny prezenter telewizyjny - Iron Idem (Roman Wilhelmi). To on w swoim niezależnym dzienniku wzywa wszystkich do przeciwstawienia się najeźdźcom z Kosmosu...

"Goliat" czeka

W trakcie II Wojny niemiecka łódź podwodna zatapia zmierzający do Ameryki statek pasażerski Goliat. Po latach jego wrak zostaje odnaleziony. Wkrótce okazuje się, że wewnątrz wciąż są ocaleli pasażerowie, ale nie wszyscy z nich pragną wrócić na powierzchnię.

Słowa kluczowe