Thriller 1982

Przedstawiamy listę 71 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1982 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Łowca androidów 8.1

Los Angeles, listopad 2019 roku. Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 - humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Nie mają zbyt wiele czasu. Ich czas życia wynosi zaledwie cztery lata, a okres ten przedłużyć może jedynie ich stwórca. Replikanci mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów - Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda (Harrison Ford) - emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi zmierzyć się z czterema niezwykle silnymi i szybkimi androidami, przekonanymi o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie. Poszukiwania zbiegów Deckard - wspólnie ze swoim partnerem Gaffem (Edward James Olmos) - rozpoczyna od wizyty w korporacji Tyrella, której właściciel jest jednocześnie konstruktorem replikantów z serii Nexus 6. Tam poznaje piękną asystentką naukowca - Rachael, androidkę, której Tyrell sztucznie wszczepiając wspomnienia swojej siostrzenicy sprawił, że ta nabrała przekonania, że jest człowiekiem. Deckard odkrywa tajemnicę naukowca, waha się jednak z jej ujawnieniem. Piękna Rachael nie jest mu bowiem obojętna.

TRON 7.1

Flyn chcąc udowodnić kradzież swojej najnowszej gry, włamuje się do sieci korporacji ENCOM. Co prawda udaje mu się znaleźć dowody, ale główny komputer atakuje go laserem, który rozbija jego ciało na atomy i przenosi je do gry. Od tego momentu uznany za część gry, musi grać według jej reguł.

Nowojorski rozpruwacz

Szalony morderca zaczyna zabijać piękne kobiety mieszkające w Nowym Jorku. Psychopata jest niezwykle brutalny, ale i inteligentny przez co złapanie go staje się niezwykle trudne. Porucznik Fred Williams prosi więc o pomoc znanego psychologa.


Next of Kin

Linda dziedziczy dom spokojnej starości po zmarłej niedawno matce. Chcąc obejrzeć swój spadek, kobieta wybiera się do Montclare i odnajduje dziennik matki, w którym opisano wypadki mające właśnie miejsce. To jednak dopiero początek, bo ktoś jeszcze jest zainteresowany spadkiem i zrobi wszystko by go odebrać.

Polowanie na indyka

W niedalekiej przyszłości, bliżej nieokreślone totalitarne państwo tworzy obozy, gdzie zsyłani są ludzie niewygodni dla systemu. W jednym z takich obozów naczelnik Charles Thatcher, postanawia zorganizować polowanie na kilku swoich więźniów. Bezbronni muszą stawić czoła ścigającym ich myśliwym, a jedyną szansą na przeżycie jest zabicie swoich prześladowców.

Zagrożony gatunek

Do małego miasteczka w Colorado przyjeżdża, wyrzucony z policji za problem z alkoholem Reuben Castle, wraz ze swoją nastoletnią córką. Zbiega się to w czasie z serią niewytłumaczalnych morderstw krów, należących do okolicznych ranczerów. Początkowo Reuben nie chce mieszać się w śledztwo, ale gdy zostaje otruty jego przyjaciel, postanawia odkryć prawdę. Z pomocą przychodzi mu miejscowa pani szeryf, w której się zakochuje. Wkrótce na jaw wchodzi, że za wszystkim stoi grupka najemników przeprowadzająca testy supernowoczesnej broni.

Gdy zło jest dobrem

Patrick Hale jest niezwykle popularnym, amerykańskim komentatorem telewizyjnym. Przebywając służbowo na Bliskim Wschodzie, otrzymuje informację o śmierci z rąk terrorystów dziennikarki Sally Blade, która jakoby miała być szpiegiem. Amerykanie zaprzeczają tym pogłoskom. Jednocześnie Patrick dowiaduje się o ładunkach jądrowych, na trop których wpadła Sally. Tymczasem w enigmatycznych okolicznościach ginie król władający tym krajem. W zabójstwo uwikłany jest prezydent USA. Terroryści żądają postawienia go w stan oskarżenia za morderstwo, grożąc użyciem bomb atomowych, które mają być skierowane na Izrael i Nowy Jork...

World War III

Grudzień 1987 roku. Stany Zjednoczone nakładają embargo na dostawę zboża do Związku Radzieckiego. W odwecie, oddziały szturmowe Armii Czerwonej lądują na Alasce, by zniszczyć transkontynentalny rurociąg. Narasta groźba konfliktu nuklearnego.

Szok

Martin Terrier jest zawodowym zabójcą, zaangażowanym przez mafię do wykonywania zadań specjalnych. Powraca z dalekiej misji, której wykonanie przynosi duże pieniądze. Rodzi się jednak przekonanie, że należy skończyć z uprawianym procederem. Martin informuje o swoim postanowieniu szefa mafii Coxa, ale on jest temu przeciwny i zleca mu następne zadanie. Ten jednak nie chce się tego podjąć, więc znika i ukrywa się w Bretanii na dużej fermie hodowli indyków. Tam poznaje Claire, małżonkę właściciela fermy.

Claws

Po wypadku ojca kilkuletni Louw, zostaje sam na rodzinnej farmie, do czasu powrotu rodziców ze szpitala. Pomimo drobnych problemów chłopakowi udaje się wypełniać powierzone mu obowiązki i utrzymać porządek na farmie. Niestety kolejnej nocy w okolicy pojawia się jakieś zwierzę, które atakuje zwierzęta w gospodarstwie.

Słowa kluczowe