Thriller 1982

Przedstawiamy listę 70 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1982 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Łowca androidów 8.1

Los Angeles, listopad 2019 roku. Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 - humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Nie mają zbyt wiele czasu. Ich czas życia wynosi zaledwie cztery lata, a okres ten przedłużyć może jedynie ich stwórca. Replikanci mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów - Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda (Harrison Ford) - emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi zmierzyć się z czterema niezwykle silnymi i szybkimi androidami, przekonanymi o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie. Poszukiwania zbiegów Deckard - wspólnie ze swoim partnerem Gaffem (Edward James Olmos) - rozpoczyna od wizyty w korporacji Tyrella, której właściciel jest jednocześnie konstruktorem replikantów z serii Nexus 6. Tam poznaje piękną asystentką naukowca - Rachael, androidkę, której Tyrell sztucznie wszczepiając wspomnienia swojej siostrzenicy sprawił, że ta nabrała przekonania, że jest człowiekiem. Deckard odkrywa tajemnicę naukowca, waha się jednak z jej ujawnieniem. Piękna Rachael nie jest mu bowiem obojętna.

TRON 7.2

Flyn chcąc udowodnić kradzież swojej najnowszej gry, włamuje się do sieci korporacji ENCOM. Co prawda udaje mu się znaleźć dowody, ale główny komputer atakuje go laserem, który rozbija jego ciało na atomy i przenosi je do gry. Od tego momentu uznany za część gry, musi grać według jej reguł.

Kontrakt rysownika 7.1

Podczas jednego z wystawnych bali, Pan Neville - młody rysownik, zgadza się podpisać kontrakt z Panią Herbert na namalowanie posiadłości jej męża. Ma na to dwanaście dni, ponieważ w tym czasie, pan domu wyjeżdża do Southampton. Wszystko wydaje się układać znakomicie, do momentu, gdy córka Pani Herbert, Pani Talmann, zasugeruje Panu Neville'owi, że jest jedynym świadkiem zabójstwa Pana Herberta.


Ciemności 6.8

Horror włoskiego mistrza Dario Argento. Pisarz Peter Neal przybywa do Rzymu w związku z promocją swojego nowego thrillera "Tenebrae". W czasie jego pobytu następuje seria brutalnych morderstw popełnianych na młodych kobietach zadziwiająco podobna do opisanych w książce. W dodatku nieznany morderca przesyła mu zdjęcia ofiar opatrzone cytatami pochodzącymi z "Tenebry". Rozpoczyna się skomplikowane dochodzenie, a wraz z nim seria nowych zabójstw.

48 godzin 7.0

Z więzienia stanowego podczas prac w polu, dzięki pomocy Indianina Billy Beara (Sonny Landham) ucieka jeden z groźnych przestępców – Albert Ganz (James Remar). Podczas ucieczki przestępca zabija dwóch strażników więziennych. Ganz porywa dziewczynę Luthera (David Patrick Kelly), ponieważ ten jest mu winny pieniądze i grozi, że jeżeli nie odda jego własności do poniedziałku zabije dziewczynę. Policja wpada na ślad Ganza myśląc jednak, że to zwykły złodziej. Podczas próby aresztowania ginie dwóch policjantów. Z akcji wychodzi cało tylko Jack Cates (Nick Nolte). Jack postanawia złapać Ganza, a do pomocy wyciąga z więzienia drobnego oszusta Reggie’go Hammonda (Eddie Murphy). Reggie ukradł kiedyś pieniądze Ganzowi i obawia się o swoje życie, dlatego pomaga w poszukiwaniu Ganza. Reggie i Jack mają 48 godzin na złapanie Ganza.

Nowojorski rozpruwacz 8.0

Szalony morderca zaczyna zabijać piękne kobiety mieszkające w Nowym Jorku. Psychopata jest niezwykle brutalny, ale i inteligentny przez co złapanie go staje się niezwykle trudne. Porucznik Fred Williams prosi więc o pomoc znanego psychologa.

Zło czai się wszędzie 7.1

Filmowa wersja jednej z przygód słynnego detektywa Herculesa Poirot. Podczas śledztwa w sprawie zaginionego diamentu, detektyw trafia na wyspę Daphne, zaludnianą każdego lata przez przedstawicieli amerykańskich i brytyjskich wyższych sfer. Do hotelu, w którym zatrzymał się detektyw przybywa 9 osób, z których jedna wkrótce zostaje zamordowana. Poirot musi zbadać okoliczność tej zbrodni i wskazać mordercę. Jest to tym trudniejsze, że każdy z podejrzanych ma doskonałe alibi.

Zaginiony 7.0

Młody amerykański pisarz, Charles Horman znika bez śladu podczas puczu w Chile w 1973 roku. Jego żona, Beth, za wszelką cenę stara się go odnaleźć, nawet z narażeniem własnego życia. Zrozpaczonej kobiecie przychodzi na pomoc ojciec Charlesa, Ed, który przylatuje ze Stanów, by razem wszcząć poszukiwania jego zaginionego syna. Ed to konserwatywny amerykański businessman w średnim wieku wierzący głęboko w słuszność amerykańskiej polityki zagranicznej. Jego poglądy zaczynają się stopniowo zmieniać kiedy odkrywa, że władze jego kraju nie robią nic by mu pomóc nie chcąc się narazić nowemu rządowi Chile.

Tajemnicze lądowanie 4.0

Dwójka amerykańskich astronautów wraca na ziemię po długiej misji w kosmosie. Na miejscu jednak wszystko się zmieniło. Ziemia to teraz pustkowia, a ludzie na niej żyjący to bandyci albo mutanci. Teraz jedyne co mogą zrobić to uciec w niezamieszkane tereny. Ale to nie będzie proste w nowym świecie.

Klasa 1984 7.1

Akcja rozgrywa się w pewnej szkole, w której gang młodocianych sterroryzował pozostałych uczniów i nauczycieli. Narkotyki i gwałty są tutaj codziennością. Pewnego dnia do tej szkoły został przyjęty nowy nauczyciel, Andrew Morris, który próbuje przeciwstawić się złu, tworząc szkolną orkiestrę symfoniczną. Niestety zdegenerowani uczniowie nie dają za wygraną i gwałcą żonę Norrisa, wówczas Andrew rozpoczyna bezwzględną walkę na śmierć i życie...

Słowa kluczowe