Filmy genetyka

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje genetyka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tajemnice Smallville 7.7

Tajemnice Smallville to serial opowiadający o przygodach młodego Supermana Clarka Kenta (Tom Welling) oraz jego przyjaciół Chloe Sullivan (Allison Mack), Peta Ross (Sam Jones III) oraz Lany Lang (Kristin Kreuk) w której Clark potajemnie się kocha. Clark pragnie poznać prawdę o swoim pochodzeniu i nadzwyczajnych zdolnościach, które posiada. Ze względu na swoje moce, Clark nie raz będzie musił ich użyć ratując swoich rodziców i przyjaciół a tym samym robiąc wszystko co w swojej mocy by ta tajemnica nie wyszła na jaw.

Olej Lorenza 7.4

Film oparty na faktach. Do siódmego roku życia Lorenzo był normalnym dzieckiem. Potem zaczęły się z nim dziać dziwne rzeczy: tracił nagle przytomność, pojawiły się zaniki pamięci i inne dolegliwości umysłowe. W końcu jego przypadłości zostały zdiagnozowane jako ALD: bardzo rzadkie nieuleczalne zwyrodnienie mózgu. Zawiedzeni niemocą lekarzy i naukowców, rodzice chłopca postanowili sięgnąć poza granice konwencjonalnej medycyny. Narażając na szwank własne małżeństwo, podporządkowali swoje dotychczasowe życie walce o zdrowie i życie ich syna. "Olej Lorenza" to poruszający film o triumfie ducha i determinacji. Film o sile wiary i mocy trwania w nadziei. W postaci rodziców Lorenza wcielili się Nick Nolte i Susan Sarandon, która za swoją rolę została nominowana do Oscara.

Spider-Man 7.3

Ugryziony przez radioaktywnego pająka Peter Parker zyskuje nadnaturalne zdolności, które wykorzystuje walcząc ze złem.


Hulk 6.1

W wyniku nieudanego eksperymentu napromieniowany naukowiec przemienia się w zielone monstrum.

Mucha 7.4

Seth Brundle konstruuje kapsuły teleportacyjne, dzięki którym próbuje poprawić możliwości ludzkiego ciała. Pewny swego, testuje urządzenie na sobie. Eksperyment okazuje się sukcesem, niestety kilka dni później jego ciało zaczyna mutować. Szybko okazuje się, że podczas próby w kapsule oprócz niego znalazła się mucha i ich geny zostały wymieszane.

Casshern 6.5

Wizja alternatywnej wersji historii. Tocząca się od 50 lat wojna dobiegła końca, lecz długoletnie działanie broni nuklearnej, biologicznej i chemicznej poczyniło ogromne zniszczenia na Ziemi. Aby nie dopuścić do zagłady ludzkości, wśród której w wyniku promieniowania szerzą się mutacje i choroby, genetyk Kotaro Azuma (Akira Terao) prezentuje rządzącym wyniki badań nad tzw. "neo-komórkami". Potrafią one zregenerować dowolny ludzki organ, a nawet odmłodzić organizm. Rząd jednak nie miał zamiaru inwestować w badania i prace dr Azumy stanęły w miejscu. Znalazł się jednak ktoś, kto nie przestraszył się ryzyka, i chcąc doprowadzić swoje dzieło do końca, genetyk przyjmuje propozycje korporacji, która nie działa na pewno z humanitarnych pobudek. Tak właśnie w laboratorium rodzi się rasa mutantów zwanych Shinzo Ningen, która rozprzestrzenia się po świecie, grożąc mu jeszcze bardziej niż promieniowanie. Do walki z mutantami staje potężny wojownik zwany Casshern. Jest on także "produktem" laboratorium genetycznego, ale do jego stworzenia użyto ciała syna dr Azumy – Tetsuyi (Yusuke Iseya), który zginął podczas wojny. Tylko on jest w stanie powstrzymać neo-ludzi przed zniszczeniem rasy ludzkiej…

Wyspa doktora Moreau 6.0

Samolot, którym podróżuje Edward Douglas ulega katastrofie. Rozbitka ratuje Montgomery, który przewozi dzikie zwierzęta. Daouglas przyłącza się do niego i ląduje na tajemniczej wyspie, której gospodarzem jest były noblista, genetyk, doktor Moreau.

Herosi 8.1

Ewolucja idzie do przodu. Mutacje genów niektórych ludzi powodują, że mają oni zdolności, których inni mogliby tylko pozazdrościć. Rozsiani po całym świecie, nieznający się wzajemnie, jeszcze nie wiedzą, że ich "dary" zostaną wykorzystane do ocalenia świata, do obrony przed tajemniczym Sylarem.

X-Men: Pierwsza klasa 7.5

Zanim Charles Xavier i Erik Lensherr przybrali imiona Profesor X i Magneto, byli młodymi ludźmi, którzy odkryli w sobie niezwykłe moce. Nim zostali zaciętymi wrogami, byli bliskimi przyjaciółmi, którzy połączyli swe siły z innymi Mutantami, aby zapobiec największemu zagrożeniu, przed którym stanął świat. Wkrótce jednak rozdzielił ich konflikt, który doprowadził do wybuchu wiecznej wojny między Bractwem skupionym wokół Magneto a grupą X-Men, której przewodził Profesor X.

6-ty dzień 6.3

Świat w niedalekiej przyszłości. Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger), doświadczony pilot i szanowany ojciec rodziny, odkrywa, że padł ofiarą nielegalnego eksperymentu klonowania, a jego miejsce zajął człowiek, który wygląda i zachowuje się zupełnie jak on. Ścigany przez bezwzględnych zabójców Adam trafia na trop korporacji, która wbrew prawu klonuje ludzi czerpiąc z tego krociowe zyski. Wkrótce jej szefowie przekonają się, że sklonowali niewłaściwego człowieka, bo Adam Gibson nie ma zamiaru poddać się bez walki.

Słowa kluczowe