Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, wampir.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Odnoga serialu Pamiętniki wampirów. Mikaelsonowie przenoszą się do Nowego Orleanu i zawiązują sojusz z miejscowymi wiedźmami, aby odzyskać kontrolę nad miastem.
Kiedy w XV wieku umiera ukochana żona księcia, wpada on w furię i odwraca się od Boga. Za karę zostaje skazany na wieczne istnienie jako wampir. Powodowany głęboką tęsknotą za zmarłą żoną, błąka się przez wieki, uwięziony między człowiekiem a potworem. W XIX-wiecznym Londynie spotyka kobietę, która jest do niej uderzająco podobna. Pragnienie jej odzyskania zapoczątkowuje tragiczną historię miłosną, pełną niebezpieczeństw, pokus i walki z własnym mrocznym przeznaczeniem.
Opowieść rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim miasteczku Bon Temps. Było ono cichym, spokojnym i niczym niewzruszonym miejscem, gdzie przez wieki dominowała monotonia życia codziennego. Życie miasteczka do góry nogami wywrócił przyjazd Billa Comptona, blisko 200-letniego wampira. Ta oaza spokoju stała się szybko tłem dla mrocznych i tajemniczych zdarzeń, walk wampirów, potwornych morderstw i zbrodni.
Wszystko rozgrywa się w atmosferze sztucznej krwi oraz politycznych i religijnych bitew. Jednak szczęście również odnajduje tu swoje miejsce. Sookie i Bill spotykają się. To miłość od pierwszego wejrzenia, dziwny związek śmiertelniczki z wampirem, cudowna harmonia ich ciał i umysłów, która pozwala im pokonać wszelkie przeciwności losu.
Na Ziemi w ciągu wieków, niezauważane przez ludzi, wyrosły dwie rywalizujące ze sobą rasy: arystokratyczne, dobrze wykształcone Wampiry oraz brutalni i siejący grozę Lykanie. Dla ludzkości ich istnienie jest tylko cieniem legendy. Dla siebie nawzajem są oni jednak nieprzejednanymi i śmiertelnymi wrogami. Ich celem jest całkowita eliminacja przeciwnika. Piękna i przebiegła Selene (Kate Beckinsale), wywodząca się z rodu Wampirów, odkrywa tajemnicę, która może mieć śmiertelne konsekwencje zarówno dla Wampirów, jak i Lykanów.
Bella i Edward są wreszcie naprawdę szczęśliwi. Ona należy już w pełni do świata swego ukochanego. Jest istotą nieśmiertelną, obdarzoną niezwykłą mocą. On ma przy sobie dwie ukochane kobiety – żonę i córeczkę Renesmee. Wydaje się, że nic już nie może zmącić ich szczęścia. A jednak rodzina Cullenów staje w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Gniew Volturi jeszcze nigdy nie był tak wielki. Edward zwołuje wampiry z różnych zakątków świata, aby przeciwstawić się nieuniknionemu atakowi. Do obrońców Belli i jej dziecka przyłącza się niespodziewanie Jacob. Dojdzie do walki, która raz na zawsze rozstrzygnie los nieśmiertelnych mieszkańców Forks i podda próbie miłość, która przecież miała trwać wiecznie.
Życie nastoletniego Charliego Brewstera (Anton Yelchin) w końcu układa się tak jak trzeba: jest
popularny i umawia się z najfajniejszą dziewczyną w szkole. Problemy pojawiają się z chwilą gdy do domu obok wprowadza się Jerry (Colin Farrell) – z pozoru świetny facet, ale jest w nim coś niepokojącego i tylko Charlie zdaje się to zauważać. Pozostali - wliczając w to matkę Charliego (Toni Collette) – nie dostrzegają odmienności nowego sąsiada. Po wnikliwych obserwacjach sąsiada nastolatek dochodzi do jedynego słusznego wniosku - Jerry jest wampirem, a Charlie na własną rękę musi pozbyć się potwora żerującego w jego dzielnicy.
Tylko kochankowie przeżyją to opowieść o Adamie (Hiddleston), unikającym rozgłosu i słonecznego światła, undergroundowym muzyku z Detroit, który postanawia powrócić po długiej rozłące do swojej ukochanej - Evy (Swinton), od lat mieszkającej w Maroku. Jednak ich związek zostanie wystawiony na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna siostra Evy - Ava (Wasikowska).
Książę Ciemności, wampir Dracula (w tej roli Nicolas Cage) jest najbardziej narcystycznym szefem w historii. U jego boku przez wieki służył mu Renfield (Nicholas Hoult), który wykonywał wszystkie polecenia, bez względu na to, jak bardzo były poniżające. Ten jednak podejmuje decyzję, że nie chce już być cieniem swojego Pana i w tym celu pragnie poznać inne życie, ale kompletnie nie wie, jak się za to zabrać.
Parodia słynnej sagi Zmierzch. Bohaterką jest nastolatka Becca, której uczucia są rozdarte pomiędzy dwóch chłopców - wampira i wilkołaka. Zarówno dziewczyna, jak i jej przyjaciele, zmagają się z niezliczoną ilością dramatów, ale i tak wszystko rozwiąże się w noc balu maturalnego.